Ducato Navigasyonunu Güncelleme Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan UtkuBAYRAM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 389

UtkuBAYRAM

Özgürlüğün iki tekeri vardır
Yer
Çanakkale
2022 Karavan paketli (full paket) Fiat Ducato karavan aracımın Navigasyonunu aylardır güncellemeye çalışıyorum. Başımdan geçenleri paylaşmak istedim ve bilgisi olan varsa yardım talep ediyorum. 2022 model aracın Navigasyon sürümü 2020 model. 2020 sonrası yapılan yolları, köprüleri ve tünelleri tanımıyor. Bu sebeple hala cep telefonunun Navigasyonunu kullanmak zorunda kalıyorum. Araç 10 yaşına da gelse 14 sene evvelki Navigasyon haritasını mı kullanmam gerekecek?

1-Öncelikle araç kullanma kılavuzunda yazan maps.mopar.eu sitesinden kendimizin yapabileceği yazsa da site yapım aşamasında yazıyor ve siteye bağlanmıyor.

2-Fiat Türkiye merkeze yazdığımda sağolsunlar hemen geri dönüş yapıp beni servise yönlendirdiler

3-Fiat servisine sorduğumda, Navigasyon güncellemesi yapmadıklarını söylediler

4-Bu sefer Fiat Türkiye müşteri hizmetlerini aradım ve sorunumu anlattım. Bilmediklerini söylediler. Ben de italyaya sormalarını söyledim. Böyle bir imkanlarının olmadığını söylediler. Sonra, yönetim kademelerine sorunumu iletmelerini rica etttim. İleteceklerini söylediler.

5-Bu sorunu çözemezlerse yazın İtalyaya fabrikasına gidip orada yaptıracağımı söyledim. Pek etkili olmadı gerçi.

6-Son aşama Ali KOÇ a durumu ileteceğiz bir şekilde 😒

Ducato da Navigasyonunu güncelleyebilen varsa yardımlarını rica ediyorum. Fiat İtalya ya ait mail adresi de bulamadım. İnstegramdan yazdım ama geri dönmediler. İtalya Fiat a ait mail adresi bilgisi olan varsa o da sorunumu çözmede çok yardımcı olabilir.

Etiketler
2022 Karavan paketli (full paket) Fiat Ducato karavan aracımın Navigasyonunu aylardır güncellemeye çalışıyorum. Başımdan geçenleri paylaşmak istedim ve bilgisi olan varsa yardım talep ediyorum. 2022 model aracın Navigasyon sürümü 2020 model. 2020 sonrası yapılan yolları, köprüleri ve tünelleri tanımıyor. Bu sebeple hala cep telefonunun Navigasyonunu kullanmak zorunda kalıyorum. Araç 10 yaşına da gelse 14 sene evvelki Navigasyon haritasını mı kullanmam gerekecek?

1-Öncelikle araç kullanma kılavuzunda yazan maps.mopar.eu sitesinden kendimizin yapabileceği yazsa da site yapım aşamasında yazıyor ve siteye bağlanmıyor.

2-Fiat Türkiye merkeze yazdığımda sağolsunlar hemen geri dönüş yapıp beni servise yönlendirdiler

3-Fiat servisine sorduğumda, Navigasyon güncellemesi yapmadıklarını söylediler

4-Bu sefer Fiat Türkiye müşteri hizmetlerini aradım ve sorunumu anlattım. Bilmediklerini söylediler. Ben de italyaya sormalarını söyledim. Böyle bir imkanlarının olmadığını söylediler. Sonra, yönetim kademelerine sorunumu iletmelerini rica etttim. İleteceklerini söylediler.

5-Bu sorunu çözemezlerse yazın İtalyaya fabrikasına gidip orada yaptıracağımı söyledim. Pek etkili olmadı gerçi.

6-Son aşama Ali KOÇ a durumu ileteceğiz bir şekilde 😒

Ducato da Navigasyonunu güncelleyebilen varsa yardımlarını rica ediyorum. Fiat İtalya ya ait mail adresi de bulamadım. İnstegramdan yazdım ama geri dönmediler. İtalya Fiat a ait mail adresi bilgisi olan varsa o da sorunumu çözmede çok yardımcı olabilir.
Bu aracın kullanıcı arayüz yazılı ı uconnect. Uconnectin kendi sitesine girdiğimde 2020-2024 arası araçların yazılımlarını sadece yetkili serviste güncelleyebilirsiniz diyor. Daha önceki üretimli arsçlsrda usb bellek vasıtasıyla arsç sahibi kendisi güncelleme yapabiliyor. Uconnect bu konuda güncel yazılımları eski arabası olanlara veriyor ama yeni araçlara sahip kişileri neden se cezalandırıyor. İşin kötü tarafı Çanakkale fiat servisi de, yazılım güncellemiyoruz diye beni geri çevirdi. Çözümsüzlükler ülkemizemi has bilmiyorum ama Avrupada böyle birşey olsa adamlar özür üstüne özür dilerdi

Screenshot 2024 06 09 17 20 50 799 comandroidchrome

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,511
Kayıtlı Üye Sayımız
172,168
Kaydolan Son Üyemiz
salertug

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR