Discovery V8 Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PROTRUZYON Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,776
Ynt: Discovery V8 Lastik Seçimi

PROTRUZYON' Alıntı:
265/75/16 stt taktım. arka çamurlukları zaten değeceği için daha araziye girmeden kestirdim. önler ise tam sağ ve tam sol yapıldığında çok az içten değiyor. onu da disconun minimum dönüş çapını küçük bir miktar büyüterek halledecekmişiz. usta öyle söyledi:smiley:

Yani turu kısacak biraz. Eğer spacer takarsanız rahat edersiniz. Bende de turu kısmıştık, U dönüşleri zor olmaya başlamıştı. Spacerdan sonra rahat ettim

Etiketler

Yaklaşık 32" e tekabül ediyor.
Yeni lastiklerle çekilmiş fotoğrafı varmı?

Taktığınız lastiği arazide deneyin. Planlanmayan sürtmeler yapabilir gibi geliyor.

Ama bu ölçü yakışıyor discoya. Daha küçüğü fazla küçük kalıyor.

Güle güle kullanın.

hsbasar' Alıntı:
Yaklaşık 32" e tekabül ediyor.
Yeni lastiklerle çekilmiş fotoğrafı varmı?
şu an yok. daha yeni takıldı. umarım haftaya olur en çamurlusundan:smiley:. o zaman buraya yüklerim

hsbasar' Alıntı:
Yani turu kısacak biraz. Eğer spacer takarsanız rahat edersiniz. Bende de turu kısmıştık, U dönüşleri zor olmaya başlamıştı. Spacerdan sonra rahat ettim
çok sıkıntı olursa taktırırım. deneyelim önce bakalım. teşekkürler.

concrete' Alıntı:
Taktığınız lastiği arazide deneyin. Planlanmayan sürtmeler yapabilir gibi geliyor.

Ama bu ölçü yakışıyor discoya. Daha küçüğü fazla küçük kalıyor.

Güle güle kullanın.
evet bana da zorlu şartlarda değecekmiş gibi geliyor ama dediğiniz gibi discoya bundan küçük lastik olmaz. hakaret sayılır bence. kaplan pençesine oje sürmek gibi bişey oluyor daha küçüğü. bi şekilde çaresine bakacağız artık

merhaba arkadaşlar benimde lastik ile ilgili bir sıkıntım var lastikler çok büyük geliyor ve geniş bu yüzden aracı rahatlatmak ve yükünü biraz olsun almak için daha küçük bir lastik düşünmekteyim sizlerinde görüşünü almak isterim şimdi benim ebatllar 31.5/75/16 ancak ben bunu 285/75/16 veya 255/85/16 gibi düşünüyorum şimdiki lastiğim gibi 4 mevsim kullanabileceğim bir lastik arıyorum beni çamurda özellikle üzmeyecek ve karda yarı yolda birakmıyacak bir lastik bakıyorum üzerindeki lastiğinde resmini atıyorum aklınızda bir marka ve ebat var ise paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler saygılar

20131030 131314

arkadaşlar söylemeyi unuttum şu an üzerindeki jant 10.5 ınç bende orjinal aliminyum jantlarıda mevcut onlarda 8 inç geliyor onuda kullanabilirim :smiley:

Şu an kullandığınız ebat 31.5 x 75 x 16 (31.6 x 10.4 R16) , metrik olarak 265'e tekabül eder. Yani aracınızda 265 x 75 x 16 var.

Almak istediğiniz 285 x 75 x 16 inch olarak karşılığı 32.8 x 11.2 R16
255 x 85 x 16 inch olarak karşılığı 33.1 x 10 R16

Düşündüğünüz ebatlar şu ankinden daha da büyük. 285 ebat lastiği zaten mevcut jantınızda kullanamazsınız. Araçtaki performans kaybı, uygun olmayan ayna/mahruti, ve geniş taban lastikten kaynaklanır.

Resimlerden anladığım kadarıyla araçta biraz kesme işlemi var, düşük çap lastik kullanırsanız tekerlek ortada düdük gibi kalır ;D

235 x 85 x 16 = 31.7 x 9.5R16
Mevcut ebadınızın biraz daha büyüğü ama dar olanı, araçta rahatlama olur. Araçta yükseltme var, mevcut jantların birazdan fazla dışarıya gelmesi lazım, yoksa kaygan virajlarda bütün bildiğiniz duaları okumaya başlarsınız

Bir boy ufak lastikle mevcut jantlarınızla kullanabileceğiniz ebatlar
245 x 75 x 16 = 30.5 x 9.5 R16
255 x 70 x 16 = 30.1 x 10 R16
265 x 70 x 16 = 30.6 x 10.4 R16

255 olan lastikte sorun çıkmaz, 265 olanı denemeniz lazım araçtan araca fark ediyor.

Dixie' Alıntı:
Şu an kullandığınız ebat 31.5 x 75 x 16 (31.6 x 10.4 R16) , metrik olarak 265'e tekabül eder. Yani aracınızda 265 x 75 x 16 var.

Almak istediğiniz 285 x 75 x 16 inch olarak karşılığı 32.8 x 11.2 R16
255 x 85 x 16 inch olarak karşılığı 33.1 x 10 R16

Düşündüğünüz ebatlar şu ankinden daha da büyük. 285 ebat lastiği zaten mevcut jantınızda kullanamazsınız. Araçtaki performans kaybı, uygun olmayan ayna/mahruti, ve geniş taban lastikten kaynaklanır.

Resimlerden anladığım kadarıyla araçta biraz kesme işlemi var, düşük çap lastik kullanırsanız tekerlek ortada düdük gibi kalır ;D

235 x 85 x 16 = 31.7 x 9.5R16
Mevcut ebadınızın biraz daha büyüğü ama dar olanı, araçta rahatlama olur. Araçta yükseltme var, mevcut jantların birazdan fazla dışarıya gelmesi lazım, yoksa kaygan virajlarda bütün bildiğiniz duaları okumaya başlarsınız

Bir boy ufak lastikle mevcut jantlarınızla kullanabileceğiniz ebatlar
245 x 75 x 16 = 30.5 x 9.5 R16
255 x 70 x 16 = 30.1 x 10 R16
265 x 70 x 16 = 30.6 x 10.4 R16

255 olan lastikte sorun çıkmaz, 265 olanı denemeniz lazım araçtan araca fark ediyor.
sayın dixie sanırım yanlış aktardım size lastiğin yere basan kısmı 31.5 cm geliyor ben yere basan ve lastık çapını biraz düşürmek istiyorum ayrıca aracı aldığımda 35 ınç dendi bende 35 inç olarak kabul ettim 10.5 jant var üzerinde aracın ayna maruti orani değiştirildi 41.1 oranı sanırım 35 ayna 8 maruti iki tarafta aynı ayrıca yeni ağır hizmet akısleri ascroht ile değişti ve poryaları da aynı şekilde değişti ancak lastiğide değiştirip biraz daha rahatlamasını istiyorum ancak şimdi söylediğinizde lastik olarak aklım karıştı ölçülerde

315 x 75 x 16 inch karşılığı 34.6 x 12.4R16 yani aracınızın üstünde 35inch lastik var. Konu başında 31.5 yazdığınız için biraz başka taraflara gitti hesaplar.

Aracınızda ayna mahruti de değiştiğine göre, inebileceğiniz en düşük ebat tahminimce 33 olur, daha aşağısına inmeniz için araç tekrar eski haline gelmesi gerekir.

33 ebat için 255 x 85 x 16 standard lastik ebadı kolayca her yerde bulunur ben BF kullanıyorum memnunum, diğer markaları hakkında pek bir bilgim yok

Selamlar 255x85 16 bildiğim kadarı ile en inçe ve max yüksekliği sağlıyor 4 mevsim ve kar aynı lastikte olabilir ama çamur kısmı zayıf kalır sizin aradığınız ölçü aşağıdaki markalarda var ikisinide kullanan arkadaş varsa farkı anlatabilir
COOPER ST , BF GOODRICH AT

Yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar şimdi 255/85/16 düşünüyordum ancak bu ebatlarda dişli lastik yok gibi daha çok asvalt tarzı hafif lastikler bir cooper yada BF gibi değiller bu tiplerde ise ölçüler 285/75/16 bize uyan sanırım bu ebatlarda da cooper stt Bf goodrıck ve federal gözüküyor ancak bugun yokahomanın bir lastığını gördüm geolandar adında geçiyor deseni güzel ama kullanan varmı bilmiyorum camiada bu 3 marka daha çok konuşuluyor bu markaların arasından seçim yapmak kalıyor fikirlerinizi dinlemeye hazırım teşekkürler arkadaşlar sevgiler saygılar iyi akşamlar hepinize :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri