Defender Uzun Yol Ve Yakıt Tüketimi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brkyx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,053

brkyx

Yeni Üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar, sitenin yeni ancak yakından takipçisi ayrıca fanatik bir defenderciyim öğretmenim halen golf marka aracım var ancak bu araçlar çok hassas yıllardır hayranı olduğum ve siteden de edindiğim bilgiler sayesinde defendere bir kere daha hayran oldum golfü verip yerine defender almak istiyorum 92-94 modeller arasnda dizel almayı düşünüyorum görev yaptığım yer ile memleketim arası yaklaşık 900 km uzun yolda sorun yapar mı yakıt vergi konusu beni düşündürüyor bu konularda soruma cevap alabilirsem çok memnun olurum herkese iyi akşamlar...

Etiketler
Ynt: Defender Uzun Yol Ve Yakıt Tüketimi ?

Bu soru kolaymış :smiley: uzun yolda düz dizel defender 9lt ye kadar düşer arazide 12-13 lt çikar
6 aylık vergiside 141 tl
düz dizel en sorunsuz motorlardandır bakımları iyi yapılsın dünya turuna bile hiç çekinmeden çıkabilirsiniz
diğer motorlardan anlayan arkadaşlar mutlaka yorum yapacaktır
bu arada kendinizi http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9726.0 başlıkta tanıtmayı unutmayınız ;)
yunus...

Land rover düz dizel ile 900 km yi bir günde alamazsınız. (tek şöför için)
eve vardığınızda yorgunluktan 24 saat uyursunuz. :smiley:
Ankara İstanbul bile otobandan 8 saat sürüyor. ;)
Avatarıma bakıp ta sen Toyotacısın, "konuşma" demeyin sakın ;D.
Defender ı 7 sene kullandım ve defalarca Batman - Lüleburgaz - Batman seyahatlerim oldu.
Özetle kısa yol ve arazi için mükemmel bir araçtır ama uzun yol için düz dizeli kesinlikle düşünmeyin derim.
Hele ki Golf ten sonra.

Uzun yolda rahat etmek göreceli kavram defenderle rahat edende vardır etmeyende benim demek istediğim uzun seyehatlerde en sorunsur motor düz dizeldir he imkan meselesi takarsın td 300 gene rahat edersin
mesela ben okadar rafatına düşkün birisi olsam golf ten inip defendere binmem hatta golf e bile binmem ;)

zaten beni düşündüren bir nokta da o 2. bir araç mı yoksa tek bir arazi aracıyla hertürlü şartta devammı?

arkadaşlar merhaba. benimde hayalimdeki araç defender'dir. ancak her nedense bir türlü bu arabaya ulaşamadım. hep niyetlenip niyetlenip vazgeçtim. şimdilerde yine bir heyecendır gidiyor. acaba 85-88 modeller arasında binilebilir vaziyette orta halli bir defender alsam piyasası nnerelerddir merak ediyorum. hem şehirliyim hem köylüyüm. benim için gerekli bir araç olduğunu düşünüyorum. yavaştan yavaştan araştırmaya çalışıyorum. yakıt tüketimi normal diye düşünüyorum. fiyat konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var. TEŞEKKÜRLER........

Defender neredeyse seri 1 den 2009 Defender SVX e kadar cizgisini degişmemiş hala aynı kasa üretilmeye devam eden bir araçtır
Demem o ki defenderi dışardan bakışta hepsi birbirinin aynısı gibi görünsede motor , şanzıman .iç görünüm ,elektronik aksam ,vs,vs degişkendir
aralarında fiyat farkı özeliklerine göre değişir
örnek kaportası iyi durumda 83-93 model arasın düz dizel defender 10 bin 30 bin arası

arkadaşım. vergi golf ten az ama yakıt biraz fazladır,biraz masrafla da ondaki rahatı evinde bile bulamazsın
sahsen ben kendi aracımı satıp direk defender almayı düşünüyorum hem şehir içinde hemde hafta sonları dağa bayıra çıkmak (stres atmak için)kullanıcam
çoğu kişide öyle yapıyor zaten.

brkyx öncelikle merhaba yaşınızı bilmiyorum uzun yol defenderle sabır isteyen bir şeydir hele düz dizelle
rampalarda yüklü 40 tonluk kamyonlarla ya kardeş kardeş yada sizi sollamalarını izleyerek gitmek düzde 80 90 ın
üstüne çıkamamak sizin ruh halinizi rahatsız etmeyecekse çevreyi seyrede seyrede giderim derseniz gerçekten
keyifli bir araç
(düz dizelci kardeşlerin bazıları şimdi biraz kızacak ama gerçekler acıdır biliyosunuz)

Bende bu soruda takıldım aslında.uzun yol yapılırmı?
neden yapılmasınki.belki biraz yorucu olur sert bir araç ama gülü seven dikenine katlanır ki bu gülün dikeni görünmez bile :D
ben tek araç olarak alıp kullanacağım.hiç bir deneyimim ve bilgim yok yorumum sizi yanıltmasın.
asıl yorum üstadların :D

Ben 300 Tdi Def 110 ile uzun yol yapıyordum, güzel ve eğlenceli de oluyordu. Jandarma çevirmelerde hazırolda duruyor, polisler geyik için durduruyor (Safariye mi gidiyonuz? gibi) vs vs... Düz dizeli bilemiyorum gerçekten. Bu arada klimasız oluşu çok eksi puan değil defenderda bir şekilde, camlar dik olduğundan sanırım içi çok ısınmıyor. Ön kapaklardan ve kapak olmayan bilumum yerden gelen hava da zaten soğutmaya yetiyor ;D

Tüketim 300 Tdi'da 11 lt seviyesindeydi. Ancak 1 kişiyle de 11 lt, 5 kişi artı sonsuz yük ile de 11 lt. Arazide neredeyse ikiye katladığım bile oldu. Kışın euro, yazın normal dizel kullanıyordum.

Kesinlikle tek araç olarak kullanılmaz bence, hobi arabası sonuçta. Tek araç olarak kulanmaya kasınca bir sürü aksesuar eklemeye çalışacaksınız, yok merkezi kilit, yok elektrikli cam takmak isteyeceksiniz, zırt pırt bozulacak, ıslanacak, merkezi kilit bagajı kumanda edemeyecek, unutacaksınız bagajdan içeri girecekler vs vs vs... Azmedip kullananlar olsa da bence ikinci araç.

umutcelikel' Alıntı:
Ben 300 Tdi Def 110 ile uzun yol yapıyordum, güzel ve eğlenceli de oluyordu. Jandarma çevirmelerde hazırolda duruyor, polisler geyik için durduruyor (Safariye mi gidiyonuz? gibi) vs vs... Düz dizeli bilemiyorum gerçekten. Bu arada klimasız oluşu çok eksi puan değil defenderda bir şekilde, camlar dik olduğundan sanırım içi çok ısınmıyor. Ön kapaklardan ve kapak olmayan bilumum yerden gelen hava da zaten soğutmaya yetiyor ;D

Tüketim 300 Tdi'da 11 lt seviyesindeydi. Ancak 1 kişiyle de 11 lt, 5 kişi artı sonsuz yük ile de 11 lt. Arazide neredeyse ikiye katladığım bile oldu. Kışın euro, yazın normal dizel kullanıyordum.

Kesinlikle tek araç olarak kullanılmaz bence, hobi arabası sonuçta. Tek araç olarak kulanmaya kasınca bir sürü aksesuar eklemeye çalışacaksınız, yok merkezi kilit, yok elektrikli cam takmak isteyeceksiniz, zırt pırt bozulacak, ıslanacak, merkezi kilit bagajı kumanda edemeyecek, unutacaksınız bagajdan içeri girecekler vs vs vs... Azmedip kullananlar olsa da bence ikinci araç.

hocam bu merkezi kilit elektrikli camlar filan çok masraflı şeyler mi

Volk' Alıntı:
hocam bu merkezi kilit elektrikli camlar filan çok masraflı şeyler mi
Yapılan diğer masrafların yanında para değil bana sorarsanız. Ancak Defender'ın yapısına ve amacına uymayan şeyler. Mutlaka bozuluyor vs. İzolasyon bile yapılmamalı bana sorarsanız ama hep iki amaçlı kullanmak istediğimizden yaptırıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.