Dacia - Duster'de Rüzgar Sorunsalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasinblgc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,120
Ynt: Dacia - Duster'de Rüzgar Sorunsalı

burhany' Alıntı:
HERKEZE SELAM ARKADAŞLAR.TESTLERE BAŞLADIM. İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE DAHA TAMAMLAYAMADIM AMA YAPTIKLARIMI SİZİNLE PAYLAŞAYIM. DAHA ÖNCE YAZDIĞIM GİBİ 100 KM SABİT HIZLA GİDERKEN CAM,TEYP KLİMA KAPALI OLARAK ALINAN ORTALAMA DEĞERLER. YOL YAPISIDA ÖNEMLİ ETKEN AMA HEPSİNİ AYNI YOLDA YAPTIĞIM İÇİN FARKLI YOLLARDADA ARALARINDAKİ FARK AYNI ORANDA DEĞİŞİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

1:FLUENCE 45 DB

2:DUSTER 50 DB

3:CAPTIVA 55 DB

4:LİNEA 60 DB

5:SYMBOL 68 DB

TEST YAPACAĞIM BİRKAÇ ARABA DAHA VAR ONLARIDA YAKINDA PAYLAŞIP LİSTEYİ GÜNCELLERİM.

Değerler bana göre çok iyi,
Hatta captiva ya göre daha sessiz olması da işin bonus u olmuş,
çalışma için teşekkürler, diğer sonuçları da merakla bekliyoruz.

selamlar

Etiketler

DUSTERDAKİ RÜZGAR SESİNİN ŞİDDETİ AYNI ORANDA RÜZGAR DEĞİLDE MOTOR SESİ OLSAYDI KİMSE DUSTERA SES ALIYOR DEMEZDİ.SESİN RENGİNİN FARKLI OLMASI HERKEZE DUSTERIN ÇOK SES ALDIĞINI DÜŞÜNMESİNE SEBEP OLUYOR YANİ BU TAMAMEN PSİKOLOJİK. O SESE RAĞMEN 50 DB BENCEDE ÇOK İYİ AMA DERSENİZ Kİ BEN RÜZGAR SESİNDEN RAHATSIZ OLUYORUM DİYE TABİKİ SAYGI DUYARIZ. ÇÜNKÜ KİMSE ARABASINDA MOTOR SESİNDEN BAŞKA SES DUYMAK İSTEMEZ. YARIM SAAT SONRA 2012 MODEL 10 GÜNLÜK BİR MERCEDES C 180 Nİ TEST EDİCEM. ONUDA LİSTEYE EKLEYECEĞİM.

NOT: ARAÇLARIN HEPSİ DİZEL. CAPTIVA OTOMATİK VİTES. TEST ARACIM MERCEDES BENZİNLİ

burhany' Alıntı:
HERKEZE SELAM ARKADAŞLAR.TESTLERE BAŞLADIM. İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE DAHA TAMAMLAYAMADIM AMA YAPTIKLARIMI SİZİNLE PAYLAŞAYIM. DAHA ÖNCE YAZDIĞIM GİBİ 100 KM SABİT HIZLA GİDERKEN CAM,TEYP KLİMA KAPALI OLARAK ALINAN ORTALAMA DEĞERLER. YOL YAPISIDA ÖNEMLİ ETKEN AMA HEPSİNİ AYNI YOLDA YAPTIĞIM İÇİN FARKLI YOLLARDADA ARALARINDAKİ FARK AYNI ORANDA DEĞİŞİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

LİSTEYİ GÜNCELLİYORUM

1:MERECEDES C 180 45 DB

2:FLUENCE 45 DB

3:DUSTER 50 DB

4:CAPTIVA 55 DB

5:LİNEA 60 DB

6:SYMBOL 68 DB

TEST YAPACAĞIM BİRKAÇ ARABA DAHA VAR ONLARIDA YAKINDA PAYLAŞIP LİSTEYİ GÜNCELLERİM.

MERCEDES BENZİNLİ YANİ MOTOR DAHA AZ SES ÇIKARIYOR AMA YOLDAN GELEN SES DAHA FAZLA GİBİ GELDİ BANA . BU SONUCU ONA BAĞLIYORUM. PAYLAŞIMLAR DEVAM EDECEK.

NOT: KİMSE DUSTERA KENDİ ARABAM DİYE AYRICALIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNMESİN, LİNEA VE FLUENCE DA BENİM. MUTLAKA BİRİLERİ ÇIKIP BUNU İDDİA EDERDE ONLAR SÖYLEMEDEN BEN SÖYLEYEYİM DEDİM.

Elinize saglik mi desem ayaginiza saglik mi desem bilemedim ama cok tesekkurler ugrasiniz icin emeginize saglik harika bir is oldu adeta kapak olsun misali

Arkadaş, bu forum halkının yaptığı işler arasında en mükemmeli senin yaptığın bu ölçüm oldu. Çok teşekkür ederim. Ölçümün tamamen objektif olmuş.

En azından şunu biliyoruz; diğer arabalar da gürültülü. Duster bir yalıtım işlemi gerektirecek kadar gürültü almıyor. Mercedes ile arasında sayısal uçurum yok. (Olsaydı bi 20 puan, herhalde üzülürdüm.) Mercedes daha az ses alıyor ama, o bir mercedes. O kadar fark olmalı. (benzin-dizel farkını yok sayıyorum)

orhancengizin tanımı yerinde: Captiva da ses alıyor, Duster'ın bonusu var.... ;D

Burhan arkadaş, sonsuz teşekkürler, olgun beyin de dediği gibi şu forumdaki en hayırlı işlerden birini yaptın.. Ve sonuç bence Duster lehine ve mükemmel..Demek ki birkaç işlemle zaten sesli sayılamayacak Duster, daha sessiz bir hale getirilebilir.. Eyvallah..

tebrik ederim , güzel ve aydınlatıcı çalışma olmuş.
ben arabamı aldıktan sonra , tanıdığım biri bende bunlardan alacaktım ama çok ses yapıyorlarmış deyip, clio sembol almıştı .
test sonuçlarına göre Dustera göre daha sesli arabayı almış , içim rahatladı vallah. şimdi ölçüm sonuçları ile hangisinin daha sesli olduğunu tanıdığıma göstereceğim , teşekkürler Burhan arkadaş.

asıl ben teşekkür ederim. çünkü ben zaten çok beğendiğim duster burdaki yazılanlar sayesinde almaya karar verdim. herkezde olduğu gibi bendede bazı şüpheler demeyelimde acabalar vardı. bu forum sayesinde arabamı aldım. daha öncede yazdığım gibi insanlar arabadaki ıslık sesinden dolayı aracın çok ses aldığını düşünüyor ama ben o ıslık sesinide çözücem ondan sonra bir ölçüm daha yapıcam kaç çıkacak çok merak ediyorum.

avatarınızdaki 2 teşşekür bana aittir.emeginize saglık burhan bey

JUNİOR' Alıntı:
avatarınızdaki 2 teşşekür bana aittir.emeginize saglık burhan bey
benin içim zevkti. yaptığım şey birilerinin işine yaradıysa ne mutlu bana. ben sizin sayenizde dusterlı oldum, belkide birileri de benim sayemde dusterlı olur

bizde düsünüyoruz dacia dusteri ama rüzgar sesinde biraz almak istemiyoruz bu sorunu cözebilecek birsey varmı hem arka kampana frenidis frene dönüstürebilirmiyizmerak ediyorumda

resimdeki renault duster. ön çamurluk sacı altındaki neopren tampon dolgu ne işe yarar, fikri olan var mı?

Renault Duster Damping

off road runner' Alıntı:
Benim araçta 80 km'de başlıyor, 110 km'de son buluyor. Maalesef tam yasal gidilebilecek süratler :mad:

Yaklaşık bir yıl önce sorunumu yazmıştım. Malesef o zamandan beri iş yoğunluğumdan servise kontrol ettirememiştim. 31 Mayısta aracımın garanti süresi biteceğinden, sonunda zaman ayırıp servise gittim. Önce anlayamadılar. Ama ısrarım üzerine, merkeze sorunu anlatan mail gönderdiler. Merkez de konuyu çözemeyince, servisteki usta sol aynayı söktü. Aynanın kaporta ile arasındaki yumuşak dokudaki gri renkli contanın yarısının montajda katlandığını ve orta boşluğa tıkıldığını gördük. Conta değiştirildi ve sorunum tamamen bitti. İşlemi Antalya "Zamanlar" da yaptırttım. Servise ve Yaşar ustaya teşkkür ederim. Bunun sizlere de yaralı olmasını dilerim.

mimar_ankara' Alıntı:
resimdeki renault duster. ön çamurluk sacı altındaki neopren tampon dolgu ne işe yarar, fikri olan var mı?
sagını solunu kurcalarken farkettım benım symboldede var buyuk ıhtımal ses ızolesı ıcın koyulmustur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR