Dacia Duster ile Rize Yaylaları (Handüzü,Çağrankaya,Eğnaçor,Hemşin,Verçenik,Çat)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,737
Ynt: Dacia Duster ile Rize Yaylaları (Handüzü,Çağrankaya,Eğnaçor,Hemşin,Verçenik,Çat)

bulutların üsütnde bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

Etiketler
Ynt: Dacia Duster ile Rize Yaylaları (Handüzü,Çağrankaya,Eğnaçor,Hemşin,Verçenik,Çat)

geziniz çok güzel olmuş bu parkurdaki yakıt tüketiminiz çok iyi. aynı parkuru ramazan bayramında ben golf5 le bitirmiştim :smiley:))) benim yakıt ortalamam 7 litre idi. kendi yaylamın fotosunu burda görünce heyecanlandım eğnaçor bizim yaylamız çocukluğum o dağlarda geçti katır arkasında :DD

Duster'ı merak ediyordum, hem merakımı biraz giderdiğiniz için hem de o güzel resimler için teşekkürler. Daha önce Jimny kullandım, bu iki aracın arazi performansını karşılaştırmasını yapabililirseniz çok memnun olurum. İyi gezmeler.

Feratti' Alıntı:
Duster'ı merak ediyordum, hem merakımı biraz giderdiğiniz için hem de o güzel resimler için teşekkürler. Daha önce Jimny kullandım, bu iki aracın arazi performansını karşılaştırmasını yapabililirseniz çok memnun olurum. İyi gezmeler.

1 seneya yakın Suzuki Jimny kullanmış biri olmama ve şu anda gezilere çıktığımız arkadaşımda Suzuki Jimny ve Suzuki Samurai olmasına karşın, çok çok ağır offroad yapmayacaksanız Duster her işinizi görecektir. Çünkü 5 kapılı, geniş, çok az yakıt harcıyor, yerden yüksekliği daha fazla, daha güçlü, daha hızlı, yedek parça vs. sıkıntısı yok. Jimny ise yakıtı fazla km'de 40krş yakıyor, LPG koysan küçük olan bagajı iyice küçültmüş oluyor. Parça kırmıyor ama kırdığında yedek parçası pahallı ve de her yerde servisi yok

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok sağolun, keyifli nice geziler dilerim.

ümit bey süpersiniz...bende de dacia mcv var 2010 Allahım kısmet ederse bu yaz rize yaylarına atıcam kendimi...
sizi dacia forumada bekleriz,aracınızla ve tecrübelerinizle ordaki arkadaşlarımızı faydalandırmalısınız....teşekkür ederim şimdiden

dacia daha dünki marka yaptığı 4 çekerden ne çıkar ama jimny de ise boyut kısa arazi kabiliyeti dacia dan 1000 kat daha üstün hem her 4 çeker olana arazi arabası denmez dacia yı kötülemiyom yalnış anlamayın dacia bence yüzde 100 arazi arabası deil

j2oseph' Alıntı:
dacia daha dünki marka yaptığı 4 çekerden ne çıkar ama jimny de ise boyut kısa arazi kabiliyeti dacia dan 1000 kat daha üstün hem her 4 çeker olana arazi arabası denmez dacia yı kötülemiyom yalnış anlamayın dacia bence yüzde 100 arazi arabası deil

Bırakalım şu önyargıları Allah aşkına artık, bir insan düşünün 1 yıl Niva kullanmış bir yıl da Jimny, sonrasında Duster 4x4 almış ve burada birşeyler karalamış, Çıkıp birileri de diyorki yok iyi değil bu daha iyi. Be kardeşim biz kullanıyoruz ve yorum yapıyoruz, boş laf üretmiyoruz, birilerinin dediği ile çıkıp burada konuşmuyoruz, tecrübe ile yazıyoruz bunları. Tekrar söylüyorum çok çok ağır offroad yapmayacaksanız 4x4 Duster her işinizi görecektir. Neden olduğu 62 sayfalık Duster forumunda yazıyor tekrar yazmaya gerek yok.

millet bu dacia ya niye bu kadar ters anlammıyorum yahu.1,5 sendir ben de kullanıyorum bu arabayı ve başka markaya binmem şu saatten sonra.hee maaşım 10 milyar olur tmm.tam bi ekonomi arabası.sağlam.lüks bi otomobil kadar olmasada konforu var.kabullenın artık bunu ya.hyundai de türkiyeye geldiğinde böyle laflar çıkmıştı,bu markanın arkasında reno var,aracımı servisne götürdüğümde renoya nasıl bakıyolarsa aynı dercede önemsenim bakılıyor...inadına DACİA

tamam kardeşim özür dilerim dustere lafımız yok zaten ama arazide jimnyle kıyaslancak kadar üstün bir araba deil o da iç mekan duruş v.s. alakası yok tek fark (ufak ve önemli bir fark) jimny nin boyutları arazide her türlü manevrayı kolaylıkla sağlıyo bunun dışında iç mekan genişlik ve yakıt ekonomisi olarak duster güzel bi araba tabi hafif off road için

Süper manzara helede çağrankayadan salarha deresine bakmak

baharda gideriz artık

Bu haftasonu güzel bir gezimiz oldu, onu da ana konuya ekliyorum :smiley:

Ya ümit hocam bi görüşmedik gitti ha ne zaman geziyoz haber ver bana

En güzel araç herkesin kendinin sahip olabildiği araçtır. Paylaşım için teşekkürler

Maşallah Çok Güzel Bi Gezi Olmuş :smiley:
Karadenizin İncisi Rizenin Güzelliği Usta Bir Gezenbilirci İle Birleşince Ortaya da Böyle Muhteşem Kareler Çıkıyor İşte :smiley:
Aracınızla Nice Kazasız Belasız Gezilere...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri