Dacia Duster; Araç İçi Ses İzolasyon Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaneruslu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,581

kaneruslu

Kamp II
Web
www.kanerotomotiv.net
ARAÇ İÇİ SÖKME İŞLEMİ , TABAN HALISI ALTINA SADECE HAVADAKİ SESİ YUTACAK KEÇE KOYULMUŞ , FAKAT BU SACIN TİTREŞİMLERİNİ ALMAZ

fgqrb.jpg

fgqsd.jpg

fgqss.jpg

fgqty.jpg

fgqu2.jpg

fgquq.jpg

fgqv2.jpg

fgqvb.jpg

Etiketler

Ben bu işlemin yarısını arabayı aldığım da 2011 yılında uyguladım DYNAMAT diye bir malzeme kullanarak yaptım çokta memnunum sesi baya kesti hatta şöyle söyleyeyim arka sol çamurluğu kapladım sağ tarafı boş bıraktım ve bir test sürüşüne çıktım. Çamurlu yola girdiğimde aracın sağ çamurluktan bariz bir şekilde çamur atma sesi gelirken sol taraf sessizdi. malzememin kıtlığı ve 10 tabaka için o zaman verdiğim 750 tl nin fazlalığı nedeniyle sadece bagajı ve arka koltuk altlarını yapabildim ön tarafı sökmeyi gözüm kesmedi ama şunu şiddetle tavsiye ederim ki bilen bir yere yaptırın ben iki gece uğraştım yarısı için toplarken bir sürü vida ve geçmeli plastik parçalardan kırdım o zaman SİVAS o plastiklerin tanesine 10 TL fiyat çekti öylece bıraktım ama memnunum yapılması gerekli bir uygulama Kaner Uslu bey gayet başarılı çalışmış ama imkan olacak kapı saclarını ve tavanı da yapacaksın o zaman tadından yenmez Duster :smiley:)

dustersivas' Alıntı:
Ben bu işlemin yarısını arabayı aldığım da 2011 yılında uyguladım DYNAMAT diye bir malzeme kullanarak yaptım çokta memnunum sesi baya kesti hatta şöyle söyleyeyim arka sol çamurluğu kapladım sağ tarafı boş bıraktım ve bir test sürüşüne çıktım. Çamurlu yola girdiğimde aracın sağ çamurluktan bariz bir şekilde çamur atma sesi gelirken sol taraf sessizdi. malzememin kıtlığı ve 10 tabaka için o zaman verdiğim 750 tl nin fazlalığı nedeniyle sadece bagajı ve arka koltuk altlarını yapabildim ön tarafı sökmeyi gözüm kesmedi ama şunu şiddetle tavsiye ederim ki bilen bir yere yaptırın ben iki gece uğraştım yarısı için toplarken bir sürü vida ve geçmeli plastik parçalardan kırdım o zaman SİVAS o plastiklerin tanesine 10 TL fiyat çekti öylece bıraktım ama memnunum yapılması gerekli bir uygulama Kaner Uslu bey gayet başarılı çalışmış ama imkan olacak kapı saclarını ve tavanı da yapacaksın o zaman tadından yenmez Duster :smiley:)

Çok güzel bir açıklama , bana sorulan ses azaldımı sorusuna tarafsız bir cevap oldu , işlem süresi dediğiniz gibi 2 gün sürüyor ve her parça metreyle ölçülerek kesilerek yapıştırılıyor ve her yapıştırılan parçaya ısıtma işlemi uygulanıyor, sizin yaptığınız mat malzemenin üzerine ayrıca resimlerde gördüğünüz üstü aluminyum altı ziftli malzemeyle birlikte kabindeki ses azaldı , şimdi 4 teker içi wurth pütür ile ayrıca kaplama yapacam

benim çocukluğumda yeni arabaları (renault 12) sanayiye sokarlar döşemeciye iç döşemesini söktürürler çamurluk içlerine bağlantı yerlerine talaşla karıştırılmış filinkot(teknelerde kullanılan zift) sürerlerdi bağlantı yerlerinde çok boşluk varsa çekomastik doldururlurdu. altınada komple zift attınmı çürümez toz ve ses almazdı bu zamanki imkanlarımız daha fazla çok farklı ürünleri kullanabiliyoruz. Elinize kolunuza sağlık güle güle kullanın. Sizden ricam bu tür çalışmalar yapan arkadaşlar daha çok kapsamlı foto paylaşsınlar örneğin döşeme sökülürken neyi nerden sökebiliriz gibi burada birçok arkadaş eli yatkın olmadığı için sökerken bazı parçaları koparabilirler veya toplarken neyi nerden söktüklerini bilemeyebilirler.

Değerli Forum Üyeleri ;
Konu mankeni olan araç bana ait olup tesadüfen dacia hakkında bilgi toplarken gezenbilir den haberdar oldum ve iftaharla üyeleri arasına katıldım. Bu vesile ile tanıdığım Kaner Uslu kardeşimin evvela PC Tuning hizmeti dikkatimi çekti bu vesile ile başlayan tanışıklığımız benim için sahibi oduğum dacia duster ın değişik bir araç haline gelmesine sebeb oldu . Şu anda kullandığım aracın bir hafta önce teslim ettiğim araçla en ufak bir benzer tarafı yok .
Özellikle ses izolasyonu sayesinde meydana gelen değişikliği tarif etmemin imkanı yok adeta izole edilmiş bir kabin içinde gibi hissediyorum. Değerli kardeşime katkılarından dolayı herkesin huzurunda teşekkür etmek isterim.
Saygılarımla,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR