Custom Buggy Yapmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selaminaleykum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,494
S

selaminaleykum

Ziyaretçi
Iyi forumlar arkadaşlar ismim özgür istanbulda oturuyorum is yerinde 3 arkadaş custom buggy yapmak istiyoruz demir atölyesinde çalışıyoruz kaynak boru bukme ve torna gibi temel malzeme ve gereçler elinizin altında iki kişilik arkadan itisli bir araç yapmayı planlıyoruz bu araçta fiat uno motoru kullanmayı planlıyoruz bir kaç kişi den uno motoru nu uyduramayacagimizi duydum birde siz konuya hakim kişilere sorayim dedim yardimci olursaniz sevinirim

Etiketler
Ynt: Custom Buggy Yapmak

öncelikle aramıza hoşgeldiniz,
tahminen arkada motorlu yapmak istiyorsunuz, TR de genelde vw beetle motoru ve alt yapısı kullanılarak kolayca yapılıyor. Ancak toros motoru kullanarak yapanlarda gördüm duydum. Uno da olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.
ancak araçta konumlama olarak toros motoru diklemesine, uno enlemesine yerleştirildiğini biliyorum. bu bir engelmidir bu işlerle uğraşmış arkadaşlarımız ve abilerimiz daha net bilgi verebilirler

Hoşbulduk bizde arkadan motorlu arkadan itisli düşünüyoruz ama wv motor ve şasi kullanmayı düşünmüyoruz şasi yi kendimiz imal edicez buna da en iyi en rahat konumlandiracagimiz motor nedir ne kullanabiliriz tabii birde maliyet önemli bizim için her bulduğumuz motoru alamıyoruz Toros uno tipo maruti artık uygun fiyatlı ne bulabilirsek açıkçası

650 cc motorlu susuz fiat 126 bis motorunu şanzımanıyla kullanırsanız sorunsuz uygularsınız. arkadan motorlu 26 beygir 2 silindir araç sahibi olursunuz. şanzımandan çıkan mafsallı aks kolları sayesinde de arkalarda da önlerde yapacağınız salıncaklardan kullanabilirsiniz. bu da aracın yerden daha yüksek olmasına arazide sıkıntı çekmemenize neden olur. 500 TL ye motoru ve şanzımanı çıkma olarak alırsınız. malzeme ve alet de sizden olduktan sonra yapılmayacak şey değil.

126 bis kullanılarak yapıldığını yabancı forumda görmüştüm, çokta harika birşey yapmışları. projesini bile paylaşmışlardı. netten araştırılarak fikir edinilebilir

Üstad araçta wv tospa sanziman i kullanmayı düşündük bu sanziman a uno lada ne bilim uygun fiyata alacağımız bir motoru adapte edebilirmiyiz tek problemimiz motor motor ve sanziman ayarlandigi taktirde projeye start vericez 126 bis bizim için ufak kalabilir diye düşündük biraz daha güçlü olmasını istiyoruz en azından 1.5 Motor gibi

konu biraz soğumuş gibi ama ben yine de cevap vereyim belki faydası olur.renault 12 motoru en kolay çözümdür bu konuda.resimler bizim eski yaptığımız işlerden belki bir faydası olur.kolay gelsin

P3010018

P3010016

Selamlar
Forumda yeniyim konuları karıştırırken ilgimi çekti ve en son fotolar iyice kafamı karıştırdı.
Son fotolardaki Sarı buggy ve kardeşi dört tanesi, devamında yapılmış Subaru motorlu olanı da ki Sn.Can tahincioğlunun aracıdır-üretimlerinde kısmende olsa benimde emeğim olma şansını bulmuştum.
Ön takımının taşıyıcaları başka araçtan alınma olup salıncakları özel,direksiyon kutusu amortisörleri yine başka araçlardan alınma ve özel işlemlerden geçmedir.
Bu Buggyleri imal işine girişen çok sevip saygı duyduğum bir abimdir.Sanırım şu an araçlar Adapazarı taraflarında biryerlerde.....
Söz konusu iş için motor ve şanzıman işin en kolay kısmı olup önden çekişli her marka otomobilden faydalanabilirsiniz.Enjeksiyonlu tercih ederseniz yapacağınız işlere ECU vs yi yerleştirme kapsamlı elektrik tesisatları işiniz de çıkacaktır.
Ayrıca önemli olan nokta ön takımın düzeni.söz konusu fotodaki araçlarla gittiğimiz yerlerde yaptıklarımız akıllara zarardı.
Söz konusu fotodaki atölyenin arka kısmında aracı oluşturan kafes,ön arka salıncaklar gibi tüm ekipmanlar için özel fikstürler yapılmıştı.
Fiat 126 bis için avusturalya da sanırım rhino buggies diye bir firma projeleri bile web ortamından satıyorlardı.
Bence projeyi büyük tutmadan önce bir kişilik daha küçük maaliyetli bir araçla başlayıp ilerletmek daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

konu biraz soğumuş gibi ama ben yine de cevap vereyim belki faydası olur.renault 12 motoru en kolay çözümdür bu konuda.resimler bizim eski yaptığımız işlerden belki bir faydası olur.kolay gelsin

Ekli dosyayı görüntüle 429120

Ekli dosyayı görüntüle 429121
Merhabalar bu sarı buggy den bende var öndeki beyaz kaputtan nerde bulabilirim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler 0541 611 80 87

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR