Cherokee Almak İsteyenler İçin WJ ZJ XJ Gerekli Bilgiler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 997799 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,746

Etiketler

İlk mesajımı buraya yazmak ve konuyu güncellemek istedim. :smiley:

Levent Bey ,
öncelikle elinize sağlık , kısayollar harika.

Umarım sorulardan , danışmalardan bıkmamışsınızdır.
Sayenizde 4.7 WJ araştırmaya başladım.
Bir dönem avatardaki Patrol kısa kasa 4.2 yi kullandım.

Duster 4x2 2012 dci ailemizin tek aracı , ailemize yeni katılan kızımız nedeniyle
ellimdeki enduro motoru satıp , üzerine bir miktar ekleyip 2.araç olarak
kendimin kullanacağı 4x4 bir araç arayışındayım.
Önce 3.0 terranolarla başladım sonra xl7 grand vitaralara baktım ama çok içime sinmedi.
Çok uzun zamandır Cherokee v8 lerin seslerinin hastasıyım.
Offroad modifikasyonlara da çok uygun olduğunu eski ustam yüzünden biliyorum.
Yakıt ve vergi korkutuyordu. 2016 itibari ile 2000-2001 modeller vergide avantajlı duruma geldi diye biliyorum.

30-37bin TL bütçe aralığında 2000-2001 WJ 4.7 ilanlarından birşey çıkartamadım.
Hatay-Antakyadan bir ilan var ama e-devlet sorgulamada bisürü haciz yakalama gibi hak mahrumiyeti
bilgileri var. Bu konularda bilgim olmadığından aramadım bile.

Sizden ricam , bu arayışımda birşekilde yardımcı olabilirmisiniz?
Belki çevrenizde satmak isteyen vardır.
Birde bulduk diyelim , expertiz ve servis için istanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz yer varmıdır*
Okuduğum konular içerisinde bulamadım.

Saygılar , sevgiler
Cem Y.
İst-Çekmeköy

dolardaki hareketlenme yavaş yavaş ikinci el piyasasınıda etkilemeye başladı, güzel ve temiz bir WJ için söylediğiniz bütçe ucu ucuna kurtarıyor bence. 2002 modellerde vergi avantajlı hale geldi onlarada bakabilirsin. Bence vergi avantajından çok temiz kullanılmış ve çok yıpranmamış bi araç bakman yani 2003 e çıkıp 1 yıl için fazladan 1500TL vermen çok sıkıntı olmayacaktır.

bende aracımı satıyorum ama senin bütçenle benim fiyat arasında uçurum var :smiley:

Konu 2015 de ölmüş hocam. Neye takip :D
Ben araştırıyorum hocam GC wj kasa ile ilgili olarak, bir kaç arkadaşa önerdim bilgi amaçlı, aklımdaki soruları zaten cevaplamışsınız, fuzuli sorup meşgul etmemek ve konulara kolay ulaşmak anlamında böyle bir girişimde bulundum, herhalde yanlış bir uygulama yaptık :sweatsmile:

eski zamanların en sıkı sayfalarından biriydi bu, içinde çok bilgi var, ilk başlayanlar için faydalı olabilir ki bende bir daha okudum bazı başlıkları :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR