Bu da benim jeep im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muzaffer Kargu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 283
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,629
Ynt: Bu da benim jeep im

konuyu bir kaç gundur takip ediyorum çok yararlı bir konu açmışsınız muzaffer bey aracınızda gayet güzel ve düzgün gözüküyor sağlıklı mutlu bir şekilde binmenizi diliyorum , konun başında ne vardı sonunda ne var goktuğ beyinde söylediği gibi siz daha çok şey yaparsınız, cj de böyle bir araç ..
çalışmalarınızın devamını bekliyoruz
saygılarımla
hakan küçük

Etiketler

jeep' Alıntı:
cj ye binipte offroad düşüneceksiniz ??? hemde karadeniZ de ;D benden söylemesi , büyük lastik, kilit, vinç, rollcage sizin ilgi alaniziz değil o zaman ;D.. seneye bende buradayım. siz de.

bence hanıma ayrı araç bakın şimdiden. Toyota land rover filan ;D
Merhaba Göktug
Tabiki ben de sizin gibi dag tas gezip aracin sinirini zorlamak isterim,lakin senede 1 ay izine gelip,bir offroad macerasi sonrasi araci tamir isiyle ugrasmak istemiyorum.Bunu kesin türkiye ye döndükten sonra acisini cikaracagim.Ama yarislara katilmasam da sene ye ben de o yaylalarda olacagim.mesafeler uzak olsada artik sen benim arkadasim ve dostumsun,ben de kurtulamazsin,beraber daha cok seyler yapacagiz gibi geliyor bana.
Bayramin kutlu olsun
Muzaffer Kargu

__ C J 7 __' Alıntı:
bu kısım çok hoşuma gitti muzaffer bey virüs bulaşmış durumda ;)
seneye bu aracın halini merak ediyorum bu yorumlara bakıp çok güleceğiz
yeni motor dana44ler 60lar derken 35 lastik vinç arama muhabbetleri uzak olmayacak kanımca ;D ;D
Merhaba sezgin bey
6 tonluk vinc aldim takmaya vaktim olmadi,cünkü 4 haftalik izinimin son iki haftasi arabay la gezmek istedim,ama findiktan sonra takilacak,
35 lik lastik olmasa da olur.Su an 1.sirada karar verdigim Puma 130 beygir 6 ileri sanzuman 2.sirada dana 44 ve dana 60 var,bu cj in sonu yok derlerdi de inanmazdim.
Bayraminiz kutlu olsun selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba sezgin bey
6 tonluk vinc aldim takmaya vaktim olmadi,cünkü 4 haftalik izinimin son iki haftasi arabay la gezmek istedim,ama findiktan sonra takilacak,
35 lik lastik olmasa da olur.Su an 1.sirada karar verdigim Puma 130 beygir 6 ileri sanzuman 2.sirada dana 44 ve dana 60 var,bu cj in sonu yok derlerdi de inanmazdim.
Bayraminiz kutlu olsun selamlar
Muzaffer Kargu

herşey gönlünüzce olsun muzaffer bey kolaylıklar dilerim
sizinde bayramınız kutlu olsun

Cabrio Jeep' Alıntı:
konuyu bir kaç gundur takip ediyorum çok yararlı bir konu açmışsınız muzaffer bey aracınızda gayet güzel ve düzgün gözüküyor sağlıklı mutlu bir şekilde binmenizi diliyorum , konun başında ne vardı sonunda ne var goktuğ beyinde söylediği gibi siz daha çok şey yaparsınız, cj de böyle bir araç ..
çalışmalarınızın devamını bekliyoruz
saygılarımla
hakan küçük
Merhaba Hakan Bey
ben su an almanya ya döndüm,calismalarda yavaslama olabilir ama bu devam etmeyecek anlamina gelmez,bir senede bu hale getirebildim.Artik findikdan sonra sezgin beye verdigim cevaptaki calismalara devam edecegim,sökülüp takilan tente, tenteli yan kapilar, bir takim yarim kapi,arkaya portaple koltuk v.s
Bayraminiz kutlu olsun
Muzaffer Kargu

Gunaha mı giriyorum bazen diye düşünüyorum. ;D bu kadar gazla cennete almayacaklar beni ;D

karadenize her zaman gelmek isterim. insanıyla doğasıyla hayranım :smiley:

Göktug! ,kimse kimse yi yoldan cikaramaz,cikarsa o insan yoldan cikmaya hazirdir, zaten yanina yoldas ariyordur,Seneye seni karadeniz de misafir edecegiz gibi geliyor bana,seref verirsin buyur!
Selamlar
Muzaffer Kargu

cj8 ölçüsünde ön arka d44 olan scout var. en kiymetlisi odur. sonra 9 cm daha geniş olan wagoneer var. o da ön arka dana44... chevy grubunda blazer k5 filan ön arka d44 olanlarda var pikap grubunda arka dana60 olanda var. ford grubunda genelde arkalarda dana60 çıkar genislikleri wagoneer ile yakın. dodge grubu en geniş olanlardır. chevy grubu da çok geniş.
sizin için en uygun scout. biraz çıksın isterseniz wagoneer ;D

jeep' Alıntı:
cj8 ölçüsünde ön arka d44 olan scout var. en kiymetlisi odur. sonra 9 cm daha geniş olan wagoneer var. o da ön arka dana44... chevy grubunda blazer k5 filan ön arka d44 olanlarda var pikap grubunda arka dana60 olanda var. ford grubunda genelde arkalarda dana60 çıkar genislikleri wagoneer ile yakın. dodge grubu en geniş olanlardır. chevy grubu da çok geniş.
sizin için en uygun scout. biraz çıksın isterseniz wagoneer ;D
Merhaba Göktug
Benim ustam benim aracimin cj8 ile ayni oldugunu söyledi,demek oluyorki ben, eger difler wagoneer grubundan cikarsa,9 cm lik bir farki dodikle kapatacagim.bu fark pick up tan cikarsa ne kadar olur.Artik bu ise basladik sen de yavas yavas difleri aramaya ve ölcü almaya basla,dodge pw250 den cikanlar da kilit bile bulunuyormus,yardimlarin icin simdiden teskkürler.

Selamlar
Muzaffer Kargu

cj8 ile ayniysa wagoneer ön diferansiyelde eşit şekilde dışarı çıkmaz. sağ taraf sol taraftan 7 cm fazla çıkar. bu istemeyenler durum. ya scout bulacaksın. ya da dodge alıp kovan ve aks kısaltacak. ankara da kisalmis ve cj8 ölçüsüne gelmiş ön disk fren arka kampana yeni diferansiyel yapıyorlar. sanırım 4500 tl gibi bir fiyata..

jeep' Alıntı:
cj8 ile ayniysa wagoneer ön diferansiyelde eşit şekilde dışarı çıkmaz. sağ taraf sol taraftan 7 cm fazla çıkar. bu istemeyenler durum. ya scout bulacaksın. ya da dodge alıp kovan ve aks kısaltacak. ankara da kisalmis ve cj8 ölçüsüne gelmiş ön disk fren arka kampana yeni diferansiyel yapıyorlar. sanırım 4500 tl gibi bir fiyata..
Merhaba Göktug
Eger difler yeni ön D44 rotilli Arka D60 ise fiyat bana uyar, yeni yapiyorlar derken bunlar benim difler gibi yerli imalat mi,yoksa orijinali kisaltiyorlarmi?Böyle ise hemen ismarlayalim,birde oranlari nasil olacak? onu kendimiz belirleyebiliyormuyuz?

Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Hakan Bey
ben su an almanya ya döndüm,calismalarda yavaslama olabilir ama bu devam etmeyecek anlamina gelmez,bir senede bu hale getirebildim.Artik findikdan sonra sezgin beye verdigim cevaptaki calismalara devam edecegim,sökülüp takilan tente, tenteli yan kapilar, bir takim yarim kapi,arkaya portaple koltuk v.s
Bayraminiz kutlu olsun
Muzaffer Kargu

saygılar abi cvp için teşekkur ederim. taktir ediyorum enerjinizi ve merakla takip ediyorum , bizlere ( konu hakkında bilgisi olmayan üyelere ) çok güzel tecrübe oluyor , kolaylıklar diliyorum

Merhaba Göktug

Bu link teki araba hakkinda bilgi sahibimisin?sahibinin de pek bir sey bildigi yok galiba,saglikli cevap veremiyor arac marka model nedir hangi diffler cikar?Bu araci orijnal hale getirebilirmiyiz?

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3836999

Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Göktug

Bu link teki araba hakkinda bilgi sahibimisin?sahibinin de pek bir sey bildigi yok galiba,saglikli cevap veremiyor arac marka model nedir hangi diffler cikar?Bu araci orijnal hale getirebilirmiyiz?

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3836999

Selamlar
Muzaffer Kargu

74 öncesi üretilen diferansiyellerde rotilli çıkmaz. o yüzden boşver. Kaiser jeep pickup için birşey diyemeyeceğim. dizel motor atmışlar ama güzel yapılmış örnekleri çok. m715 diye geçiyordu sanırım bunlar J2000 gladiator. kendine has karizması olduğu kesin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR