Bu Çadır Nasıl ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gncr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,028

gncr

Kamp I
Selamlar.

kampçılığa ilgi duymaya başladım, başlangıç seviyesi deneyim kazanma amaçlı, hesaplı ama çok da dandik olmayan bir çadır düşünüyorum.

Bulduğum çadır Hannah'ın yan sanayisi gibi bir şey sanırım.

İsmi Cavery Sansibar.

65 YTL ve 3 mevsim yazıyor.

http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=24&ProductId=4118

fiyatı çok uygun gibi ama kendisi hakkında çok detaylı bir bilgi bulamadım. siz ne dersiniz ?

Cavery-Sansibar~large~465_299_1.jpg

Ozellikleri şuymuş:

Üst kumaş 3000mm

Alt kumaş 6000 mm

İki kişilik tek katlı hafif bir çadırdır.

Yaz kampları için ideal ebat ve ağırlıktadır.

İki adet 8,5 mm fiberglass polü vardır.

2250 gr

Etiketler
Ynt: Bu Çadır Nasıl ?

Bu arada kullanma amacım bahar ve yaz aylarında. yağmurlu günlerde kullanmayacağım.

eğer ki olumsuz eleştrileriniz olursa bana başka ekonomik çadır tavsiyelerinde bulunur musunuz ?

teşekkürler.

Bundan daha ekonomik çadır herhalde sera naylonu olabilir? ;D

:D Ben de böyle düşündüm ama o kadar az bilgi var ki nette, sanki ilk defa ben alacağım gibi duruyor ;D

Ankara gezimde bu tür malzemeler satan mağazaları uzun uzun gezdim.

Aynı tip ama farklı fiyatlarda çadırlar,(45 TL iki kişilik çadır!)
Aynı tip ama farklı fiyatlarda şişme botlar, (15 TL 220cm şişme bot!)

örnekler çoğaltılabilinir. İşin özü şu, elbette kalite farkı...Fakat şu bir gerçek, yukarıda resmini koyduğunuz çadırı diktirseniz o fiyata dikmezler. Sadece kumaşı o para eder.

Elbette iş görür, ömrü ise sizin kullanımınıza bağlı. Tipi güzel.

Yağmursuz bahar aylarında işinizi görse de yaz sıcağında ısı yalıtımı olmayacağından içinde haşlama gibi olabilirsiniz. Sinekliği sağlamsa ve üst havalandırması da içeri havadan başka birşey almayacak gibiyse kullanılabilir. Ancak ilkbahar veya yaz farketmez yüksek rakımlarda havanın soğuyacağını düşünerek kullanmak lazım. Ağustos ayında kumsalda kullanmayı düşünüyorsanız tavsiye etmem.

Daha ucuzu da bulunabilir. Büyük marketlerin bahçe ve kamp bölümlerinde bazen olabiliyor. Ben bunun benzerini geçen sonbaharda 45 liraya bir markette görmüştüm.

"ısı yalıtımı olmayacağından içinde haşlama gibi olabilirsiniz" derken sanırım "hava sirkülasyonu" olmadığından haşlama olabilirim.. zira ısı yalıtımı biraz kışın işe yarıyor gibi geldi bana, yanılıyorsam affola..

Sinekliği var mı açıkçası onu bile bilmiyorum, üst havalandırmaısının da içerden hiç bir şey alıp almayacağını bırakın, üst havalandırması var mı onu bile bilmiyorum. Sadece bu fiyata 3 mevsimlik çadırlar içerisinde açık renkli, tipi hoş olan bunu bulabildim ve bir bilene danışayım dedim.

Onun dışındaki tüm yorumlar sizin. Ayrıca "bunu al", "alma" yada "bunun yerine şunu al" gibi yönlendirmelere de açığım. Fiyat sınırım da en çok 100 lira olabilir sanırım o da en çok. Çünkü bunun bir de tulumu matı diğer aparatları falan var.

teşekkürler şimdiden. :smiley: ;)

gncr' Alıntı:
Bu arada kullanma amacım bahar ve yaz aylarında. yağmurlu günlerde kullanmayacağım.

eğer ki olumsuz eleştrileriniz olursa bana başka ekonomik çadır tavsiyelerinde bulunur musunuz ?

teşekkürler.

Ben herzaman çift katlı çadır tercih ederim. Siz yağmurlu günlerde kamp atmayı planlamasanız da, doğanın ne yapacağı belli olmaz :smiley:

Bu çadır değil ama benzer tasarımlı bir çadırı yaklaşık 8 yıl önce kullandım. Yaz aylarında idare ediyor ama kesinlikle güvenli bir çadır değil. Benim söylediğim çadırı günlük piknik tipi kamplarda kullandık. Fiyatını hatırlamıyorum ama yaklaşık 20 - 30 tl gibi bir şeydi. En son gittiğimiz bir piknikte çadırdan 15 dakkikalık bir mesafe kadar ayrıldık 5 dakkika süren dolu yağdı. Döndüğümüzde çadırın içinide küçük bir gölet oluşmuştu. Döndüğümüzde kimse yanlışlıkla kullanmasın diye kesip çöpe attık. Üst kısımda görünen ek parça havalandırmadan yağmur girmemesi için. Hafif bir rüzgarda yağmur buradan içeri giriyor. Yani eğer kar, dolu ve yağmurun kesinlikle yağmayacağından eminseniz kullanabilirsiniz. Bu arada bu çadırın üç mevsim olmadığını bilmenizde de fayda var. Daha öncede bir yerelere yazmıştım ama çadırlarda mevsim olayı aldatmacadan başka bir şey değil. Kış çadırı, yaz çadırı, yağmur çadırı, çöl çadırı olur ya da bunların hepsini bir arada bulunduran çadır olur ama iki mevsim, üç mevsim, 5 mevsim çadır olmaz. İşin içine mevsim girerse hangi mevsimler sorusunun cevabının olması gerekir ki bunu kimse veremiyor. ;)

gncr' Alıntı:
"ısı yalıtımı olmayacağından içinde haşlama gibi olabilirsiniz" derken sanırım "hava sirkülasyonu" olmadığından haşlama olabilirim.. zira ısı yalıtımı biraz kışın işe yarıyor gibi geldi bana, yanılıyorsam affola..

Sinekliği var mı açıkçası onu bile bilmiyorum, üst havalandırmaısının da içerden hiç bir şey alıp almayacağını bırakın, üst havalandırması var mı onu bile bilmiyorum. Sadece bu fiyata 3 mevsimlik çadırlar içerisinde açık renkli, tipi hoş olan bunu bulabildim ve bir bilene danışayım dedim.

Onun dışındaki tüm yorumlar sizin. Ayrıca "bunu al", "alma" yada "bunun yerine şunu al" gibi yönlendirmelere de açığım. Fiyat sınırım da en çok 100 lira olabilir sanırım o da en çok. Çünkü bunun bir de tulumu matı diğer aparatları falan var.

Demek istediğim şuydu, yazın güneşin sıcaklığını içeri alacak ve dışarı çıkarmayacak yani sera etkisi yaratacak bir malzeme olması iyi olmaz, ayrıca hava sirkülasyonu hakkında dediğiniz de doğrudur :smiley:

cevaplar için çok teşekkürler. başka şeyler bakınıyorum. sanırım bana biraz pahalıya patlayacak ama olsun :smiley:

gncr' Alıntı:
cevaplar için çok teşekkürler. başka şeyler bakınıyorum. sanırım bana biraz pahalıya patlayacak ama olsun :smiley:

METRO market e bakın derim. Çok daha ucuza kaliteli çadırlar var, üstelik çift katlı..
Ben tüm çadırlarımı ordan aldım şimdiye kadar, hiç birinden de şikateyçi olmadım.

Ömer onay kardeşim size tamamen katılıyorum.
Geçen yaz çadır imalatı yapan bir firmaya gittim, buraya insanlar özel boyutlarda ve tiplerde çadır siparişi veriyorlar. Dört mevsim diye birşey yok. Yazlık çadır kumaşları, kışlık çadır kumaşları ve yağmur için ayrı....

Hem yağmur geçirmeyen hem hava alan bir çadır sistemi sordum. Öyle olmaz dediler. :D Sadece yağmur geçirmeyen naylonumsu kalın kumaşlardan yaparsan o zaman çadır hava almıyor dediler.

gncr' Alıntı:

Uzman sayılmam ama yine de söyleyeyim. Tek katlı buna benzer bir çadır, ancak Doğu Karadeniz gibi yağışlı ve çok sıcak olmayan yerlerde, sadece bahar ve yaz aylarında işe yarar.Bunun gibi tek katlısını, brandadan olduğu için su geçirenini ve bir kaç da çift katlısını kullanan biri olarak, sizin amacınıza uygun olanının, bunun çift katlısının olduğunu söyleyebilirim.

peki teşekkürler, ayrı bir başlık açmak istemiyorum da acaba tavsiyeleriniz var mı marka model olarak ?

marketlere bakmamı söyleyen arkadaşların da tavsiyelerini es geçmiş değilim haftasonu bakacağım. ;)

bana 2-3 hafta içinde lazım bu çadır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri