Bisiklet ile Trans Kaçkar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orenisi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,280

orenisi

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Web
bisikletgezgini.blogspot.com
İstanbuldan Erzuruma giderek başladığımız bisiklet ile Trans Kaçkar turumuza ait karelerden bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Turumuz Hopa’da sona ermiştir.
Bu tura uzun zamandır rota ve zorlukları aşma konusunda çalışarak hazırlandım.
DSC00636

Tura 3 kişi katılacağız. Erhan 2 gün önce Almanyadan Erzurum’a gitti.
27 Ağustos sabahı sevgili Erdal Uğur ile beni alıp Sabiha Gökşen havalimanına götürdü.
DSC04159

DSC04163

Erzuruma inip bisikletlerimizi monte edip eşyalarımızı monte ettikten sonra Erzurumda kalacağımız otelin yolunu tuttuk.
DSC04199

Ertesi sabah 06:00 da yola çıkıp 1850 metreden 2090 metreye tırmanıp Güzelyayla geçidine ulaştık. Bundan sonra Yusufeline kadar ineceğiz.
DSC04241

Buraya kadar gelmişken Tortum Şelalesini görmemek olmazdı.
DSC04291

Çoruh nehrinin yanında harika bir vadide pedal çevirdik.
DSC04315

Artvin Yusufeli yol ayrımından Yusufeline saptık.
DSC04328

29 Ağustos sabahı Yusufelindeki Green Peace Kampingten yola çıktık.
DSC04342

DSC04344

DSC04349

Barhal’ a geldik.
DSC04433

Barhaldaki tarihi kilise.
DSC04447

Yaylalara gelip geceyi orada geçirdik.
DSC04503

30 Ağustosta Yaylalardan yola çıkıp Olgunlara ulaştık. Burada kara yolu bittiğinden bundan sonraki yolculuğumuz patikada devam edecek.
DSC04549

DSC04573

DSC04587

Nastaf yaylası.
DSC04606

DSC04610

2840 metredeki Dilberdüzü ana kamp alanı. Zirveye çıkmak isteyenler burada konaklıyor.
DSC04644

31 Ağustos sabahı 04:00 te zirveye çıkmak için yola çıktık.
DSC04662

Denizgölü.
DSC04680

DSC04698

DSC04713

Saat 09:30 da Erhan ile birlikte zirveye ulaştık.
DSC04729

DSC04730

DSC04732

DSC04733

DSC04735

DSC047551

Dilberdüzünde bisiklet keyfi.
DSC04755

DSC04759

1 Eylül sabahı kahvaltıdan sonra yeniden Olgunlara ulaşmak için yola çıktık.
DSC04777

DSC04781

Olgunlarda yediğimiz öğle yemeğinin ardından Döbe yaylasına doğru yöneldik.
DSC04794

Döbe Yaylasındayız.

DSC04799

DSC04811

DSC04812

Akşam Döbedüzünde kamp kurduk.
DSC04813

2 Eylülde Döbedüzünden Naletleme geçidini aşıp transı gerçekleştirmek üzere yola çıktık.
DSC04827

DSC04829

DSC04831

DSC04833

DSC04835

DSC04839

Naletleme geçidini aşıp sisler arasında inerken sağnak yağışa yakalanınca konaklamak zorunda kaldık.
DSC04842

Devamı var….
Sabah sis dağılınca aşağıda Yukarı Çaymakçur göründü.
DSC04846

DSC04852

DSC04854

DSC04855

DSC04857

DSC04858

Yukarı Çaymakçura ulaştık.
DSC04860

DSC04868

DSC04877

Galerdüzündeyiz. Aydere 6 km yolumuz kaldı.
DSC04886

Ayderde Kuşpuni pansiyonda konaklayıp ıslanan giysilerimizi kurutmaya çalıştık.
DSC04907

4 Eylül sabahı Hopaya doğru yola çıktık.
DSC04912

DSC04914

DSC04919

DSC04920

DSC04923

Ardeşende Erhan Rizeye gitmek için bizden ayrıldı.
DSC04925

DSC04926

DSC04927

DSC04928

DSC04930

Sağnak yağmur altında Hopaya ulaşıp Öğretmen Evine yerleştik.
DSC04931

7 Eylülde havanın açmasını fırsat bilip Uğurla birlikte Sarp Sınır Kapısına gitmek üzere yola çıktık.
DSC04972

DSC04973

Sarp Sınır Kapısı.
DSC04974

Hopaya döndüğümüzde dizi ağrıyan Uğur ayrıldı. Bundan sonraki hedefim Arhavideki Mençura Şelalesine gitmek.
Çifte Köprü.
DSC04978

DSC04980

Mençuna Şelalesi.
DSC04995

Lokantada Antalyada yaşayan Metin Bilen ile karşılaşıp tanıştık.
DSC04999

Gün batmadan Hopaya ulaştım.
DSC05003

8 Eylülde uçak ile Hopadan İstanbula dönerek turumuzu tamamladık.
Turumuza ait geniş kapsamlı anlatımları blogumdan takip edebilirsiniz.
www.bisikletgezgini.blogspot.com

Etiketler
Ynt: Bisiklet ile Trans Kaçkar

Emeğinize zevkinize sağlık, gezinizin fotoğraflarını zevkle takip ediyorum.

Burada paylaşmamın nedeni ilgi çekmek değil. Zamanında bu turu yapmaya karar verdiğimde gezenbilir dahilp internette pek çok yerde araştırma yaptım ve benim kafamdaki soru işaretlerini giderecek bilgi ve dökümana maalesef ulaşamadım. Aynı sıkıntıyı Suuçtu şelalesi ve Yazılı kanyon için araştırma yaparkende yaşadım. Forumda bu kelimeleri arattığımda karşıma bir kaç fotoğraftan başka nasıl gidileceği, ne kadar uzakta olduğu gibi bilgilerin ya hiç olmadığını veya yetersiz olduğunu gördüm.
Bu forumu bisiklet kullanıcılarından çok diğer şekillerde motorlu araçlarla ve treking olarak gezenlerin kullandığını düşünüyorum. Paylaşımımın amacı bu turu ister bisiklet ile ister treking olarak olsun kendi olanakları ile yapmak isteyenlere yardımcı olabilmektir. Kaldı ki bu tür bir yaklaşımı ilk kez görüyorum. Burada yayınlanan bilgiler başka yerde yayınlanamaz veya başka yerde yayınlarsanız burada yayınlayamazsınız diye bir kural olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra buna dikkat ederim bundan önce olduğu gibi bundan sonrada hiçbir forumda yayınlamam olur biter.

hayır sayın Orhan bey lütfen beni yanlış anladınız! tabiki fotolarınız ve hikayeniz çok güzel, tabiki istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.. benim demek istediğim gezenbilir in bisiklet ayağı bana biraz sessiz gibi geliyor, bu yüzdende bisiklet forumda paylaştığınız konu için,göreceksiniz daha fazla ilgi görecektir dedim.bu arada dediğiniz gibi hikayeniz oralara gitmek isteyenler için iyi bir kaynak.

bisikletle yapılabilecek çok güzel bir gezi olmuş ya gerçekten hayranlıkla baktım fotoraflara paylaşım için çok çok tşk

:smiley: Orhan Abi Merhabalar...

Ben Ankaradan yazıyorum Kampçılık'da var ama daha Bisiklet turu yaşamadım,Şehir içi kısa mesafeler.
Bir haftadır bu konuda Forumları takip ederken sizin paylaşımınızıda gördüm tam hayalimdeki yerleri gezmeniz beni bu tutkuya biraz daha itti.
Kısmet olursa önümüzdeki yaz Bisiklet almayı düşünüyorum.

Orhan Abi kaç yaşındasınız bilmiyom,Benim gözümde yaşlı değilsiniz ama bu yaşa göre bu Performans Tebrik Ederim. Gerçi benim yaşımda elli ama sporun yaşı olmaz diyorum..
Ayrıca Kaçkarlar taa. sarp sınır kapısına kadar Fotoğraflarla anlatım bizde gezmiş olduk ellerinize ayaklarınıza Sağlık diliyorum ve bundan sonraki yaşamınızda yeni turlarda yüce
ALLAH'tan kazasız belasız yolculuklar temennisiyle..Hoşça Kalın...

Not: Orhan Abi Bisikletiniz Kaç vitesli, kaç Amörtisör,Aksesuarları ekledinizmi gördüğüm kadarıyla hem Şehir hem Dağ..yolu katetmişsiniz Ben hangisini alsam,sizinkinin markası,
ebatı kaç jant,Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim... :smiley:

saturasyon' Alıntı:
MÜTHİŞ.......ÇOK İMRENDİM VALLA....
Kadir Bey ilginiz için teşekkür ederim. Yaşım 55 ve bende kendimi yaşlı kabul etmiyorum.
2 bisikletim var ikisi de Trek marka. Kaçkara giderken kullandığım bisiklet Trek 3700 modeli başlangıç seviyesi dağ bisikleti ve 26" tekerlek çaplı, kilitlemesi olmayan ön amortisörlü, 21 vites. Vites konusuna fazla takılmayın ve şunu bilin ki 21 vites veya 30 vites bisiklette alsanız ikisinde de arkadaki en büyük dişli aynı çaptaysa aynı gücü harcayacaksınız demektir. Bütçenizi fazla zorlamayacak ve sizi yolda bırakmayacak bir bisiklet ile başlayabilirsiniz. Diğer bisikletim ise Trek fx 7.2 modeli şehir bisikleti. Tekerlek çapı 28", amortisörsüz, 24 vitesli. Eğer dağa yaylaya çıkmayacaksam turlarımı bu bisiklet ile yapıyorum.
Size yapmayı düşündüğünüz turlarda başarılar dilerim.

kışkırtıcı bir tanıtım olmuş. yaza verçeniği zorluycaktım zaten ama seyahat planmıı değiştircem gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR