Arkadaki Yolcular İçin Tavan Lambası Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,733

ümiterkan

Zirve
Yer
Rize
Arkadaşlar, Dacia Duster'da arkada oturan yolcular için tavan lambası mevcut değil. Birileri bunu farketmiş olsa gerek çok güzel bir çözüm bulmuşlar. Doğrusu bunu yapmayı ben de düşünüyorum.

Img0776

Img0777

Img0778

Img0779

Img0780

Img0784

Img0783

Img0786

Img0788

Img0789

Img0792

Img0791

Etiketler
Ynt: Arkadaki Yolcular İçin Tavan Lambası Montajı

Büyük bir eksikliğe...pratik bir çözüm olmuş... ;D
Gerekli malzemeler...kumpas, mukavva püsküvüt kutusu, meyve bıçağı...lamba ve kablolar...

Sırada ne var....bebek için biberonluk mesela....neden olmasın..

elinize sağlık...

Sırada ki konuyla ilgili Ümit Bey'in güzel bi cevabı vardı ama neden silindi acaba? Neyse ki ben okudum.Çokta yakışmıştı :smiley:

bugün serviste bu işlemi sordum!
eğer tavanda bu işlem sonucu çökme oluşursa tavanın ve ışıklandırma sisteminin garanti kapsamı dışında kalacağını ama motor vb. diğer garantileri etkilemeyeceğini söylediler..

Aslında tavana değil de arka yan sutunlara(Emniyet kemerlerinin asılı olduğu sütunlar) da bu tarz bir uygulama yapılabilir belki. Hem, çok kesme biçme işlemi de yapılmamış olur.

ilker bey soru yağmuruna tutuyorum ama bu işlemi neden servis yapmıyor ??? dışarda yaptırsak garanti sorunu anlıyacağınız ufak birşey ama can sıkıcı bir durum

Çok önceleri servise sorduğumda yaparız demişlerdi ama garanti olayını konuşmamıştık.

Yeni birkaç uygulama

http://www.youtube.com/watch?v=O0c8clwNA7U

http://www.youtube.com/watch?v=40e0yFTqDUY&feature=related

garantinin tavan sızdırmazlık konusunda bozulacağını söylediler :mad: aslında net bir cevap alamadım ???

Meşhur sözümüzü söyleyeceğim şimdi : "Gavur yapıyo!" diye :D
Fakat araziye ilk girdiğimiz anda o lambaların yerinden çıkmayacağını garanti edemez ki, hiçbir yere tutturmadı bile :smiley:

ttn' Alıntı:
ilker bey soru yağmuruna tutuyorum ama bu işlemi neden servis yapmıyor ??? dışarda yaptırsak garanti sorunu anlıyacağınız ufak birşey ama can sıkıcı bir durum
güncel

ttn' Alıntı:

Aracın orjinalinde olmayan ya da orjinal yerinde olmayan bir parçayı malesef serviste yaptıramazsınız.. Garanti dışı kalacağı için kimse buna yanaşmaz...

Led li tavan lambasından aldım dün, kendi çift taraflı bandı tutmadı. Sürekli düştü her sarsıntıda. Resimlerdeki cırtcırtlı bant ile denedikten sonra sonucu tekrardan yazarım. Sadece kendi çift taraflı bandı ile çözüm sağlanamıyor, bilgilerinize.

selimsarper' Alıntı:
Büyük bir eksikliğe...pratik bir çözüm olmuş... ;D
Gerekli malzemeler...kumpas, mukavva püsküvüt kutusu, meyve bıçağı...lamba ve kablolar...

Sırada ne var....bebek için biberonluk mesela....neden olmasın..

elinize sağlık...
neden dacia duster konu başlığındaki mesajlarını okudukça iğrendiğim yanlı ve işi gücü konu duster olunca sataşmak olan sözde doktor selim sarperin bu mesajına hiç şaşırmadım. bu adama çok kızgınım çünkü sayesinde birkaç sayfada anlaşılacak bir konuyu yüzlerce sayfa olarak okumak zorunda kaldım.

dusterilker' Alıntı:
Aracın orjinalinde olmayan ya da orjinal yerinde olmayan bir parçayı malesef serviste yaptıramazsınız.. Garanti dışı kalacağı için kimse buna yanaşmaz...

Serviste yolcu tavan lambasını yaptırmak için sorduğumda (Temmuz-2012) yaparız dediler. Tavan döşemesini çıkartmak için ayrı fiyat, kesmek için ayrı fiyat, lamba için ayrı, işçilik için ayrı toplam 250 TL civarında fiyat çıkardılar. (Eskişehir Renault Güven Servisi)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR