arka salıncak fişekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avdoğa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,869

avdoğa

Ana Kamp
Yer
selçuk/İZMİR
merhaba,vitaram dan soğumaya başladığım şu günlerde sizlerin vereceğiniz fikir desteğine çok ihtiyacım var. kısaca konuyu anlatayım: 25.4.2009 da değiştirdiğim arka salıncak fişekleri 9 ayda ömrünü yedi. aynı tarihte değiştirdiğim debriyaj seti bilyası ses yapıyor.fişekleri kollarla takım almak istiyorum orjinali bulamıyorum,sadece fişek çaktırayım diyorum onunda orjinali yok,tayvan malı var diyorlar. öncekilerde tayvan malıydı 9 ayda bitti.siteden aldığım 3-4 yere telefon açtım sonuç olumsuz. lütfen yardım..... :'(

Etiketler
Ynt: arka salıncak fişekleri

avdoğa' Alıntı:
merhaba,vitaram dan soğumaya başladığım şu günlerde sizlerin vereceğiniz fikir desteğine çok ihtiyacım var. kısaca konuyu anlatayım: 25.4.2009 da değiştirdiğim arka salıncak fişekleri 9 ayda ömrünü yedi. aynı tarihte değiştirdiğim debriyaj seti bilyası ses yapıyor.fişekleri kollarla takım almak istiyorum orjinali bulamıyorum,sadece fişek çaktırayım diyorum onunda orjinali yok,tayvan malı var diyorlar. öncekilerde tayvan malıydı 9 ayda bitti.siteden aldığım 3-4 yere telefon açtım sonuç olumsuz. lütfen yardım..... :'(

Debriyaj setinin markası neydi acaba. Yada değiştiren usta debriyaj bilyasını değiştirmemiş olabilirmi?? Daha önce başıma gelmişti... Fişekleri ise poliüretan malzemeden tornacıda yaptırabilirsiniz belki. Biraz sert olur ama çok çok daha uzun gideceğine eminim..

debriyaj seti valeo du bilya ile birlikte aldım. fişekleri poliüratan malzemeden yapma işi çok ilginç geldi ,mantıklıda deneyen arkadaşımız varmı acaba?artıları ve eksileri ne olur dersiniz?

avdoğa' Alıntı:
debriyaj seti valeo du bilya ile birlikte aldım. fişekleri poliüratan malzemeden yapma işi çok ilginç geldi ,mantıklıda deneyen arkadaşımız varmı acaba?artıları ve eksileri ne olur dersiniz?

Valla bende yapanı görmedim sadece bi fikir ürettim. Genelde yüklseltme kitlerinin burçları poliüretan olduğu için ondan dedim ;D ;D

arka gergi kolu fişeklerinin orjinalini izmit suzuki bayiinden temin edebilirsin

cahilliğimi bağışlayın. bu fişekler nedir, ne işe yarar neye benzer. Arızası nasıl belli olur mümkünse fotoğraf varmı. ben 93 model 3k hardtop vitara kullanıcısıyım . araç arazide gördü.7-8 yıldır araç bende hiç böyle bir parça değiştiğini hatırlamıyorum. yada değişti ben ismini bilmiyorum. 4-5 sene önce alt takım amortisore kadar değiştik. birde burçları hatırlıyorum. burç dediğimiz şey fişek olmasın?

burçlarla fişekleer aynı demek ki. ancak bu araçların alt takımları hakikatten çok iyi.kolay yıpranmıyor. yıllar önce yaptırdığım alttakım hala problemsiz. bence kullandığın malzemede problem var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.