Ankara Yenikent (Akçaören Köyü) Defender Kurtarma Operasyonu (01 Kasım 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,123
Ynt: Ankara Yenikent (Akçaören Köyü) Defender Kurtarma Operasyonu (01 Kasım 2009)

Mahsur kalanlara geçmiş olsun,kurtaranlardan allah razı olsun.Gerçekten endişeyle izledim.

Etiketler
Ynt: Ankara Yenikent (Akçaören Köyü) Defender Kurtarma Operasyonu (01 Kasım 2009)

Keşke yanınızda bi yönetmen bi de kameraman olsaydı
belgesel tadında izlerdik

Sevgili Yavuz ;

Bildiğin üzere beni ziyarete gelen abim de bu kurtarma operasyonuna katılmak istedi ve benimle geldi, ancak kurtarma boyunca ve daha sonra köye iniş deki yol geçisi esnasında yaşadaığı stresten dolayı iki gündür evde hasta yatıyor,

- Çıkarılacak dersler; benim defender da red top+ yellow top akü , 100 amper Denso alternatör var , vinçleme yapacaksam 72 amper Jel akü yüde soket le takviye yapıyorum, bu durumda vinç yeterli amper gücünü aldığı için asla ısınmıyor. Batmış bir arabayı asla zorlamayın, batan araba bir şekilde kurtarılır ancak aks kesmiş veya balata yemiş bir arabayı dağdan indirmek kurtarmaktan çok daha zor olur. biz aracı çekme işine yaklaşık bir saat ancak planlama ve araçları emniyete almaya yaklaşık 2 saat zaman harcadık,

emeği geçen herkese teşekkürler :smiley:

Ne macera ya.. Bende kışın canım sıkıldığında evde beklerim böyle biri bizi kurtarsın telefonlarını. Eğimler ürkütücü. Güzel çalışma olmuş ama.

işte dostluk arkadaşlık ve dayanışma örneği ,elinize sağlık ,kurtarılan dostumuzada geçmiş olsun , çıkarılacak en sağlam ders bu konudan

1-asla ve asla tek başına aracın rahat çıkamayacağı arazi veya yol şartlarına girme ,

2- donanımsız araç ile yola dahi çıkmaa ;) ;)

Hasan Armutçu'ya geçmiş olsun...

Artık daha dikkatli davranır inşallah, her zaman bu kadar şanslı olmayabilir.

7/24 e yazmıştım ama tekrar okuyunca ne kadar imkansız bir iş başardığınızı bir kez daha gördüm, hepinizi gönülden tebrik ederim...

Selamlar...

geçmiş olsun çok iyi bir çalışma örneği sergilenmiş.
aklıma 1 ocak 2009'da başlayıp 2 ocak 2009 sabahı sonlanan 1 unimog,1acmat,1suzuki,1LR RR kurtarma operasyonu geldi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22384.0
Ne çalışmışız be :smiley:

yavuz abinin dediği buz gibi havada terlemek olayını çok iyi bilirim böyle robakap gibi olur insan :D

Bir ara 911'i izliyorum sandım. Çok güzel bir kurtarma öyküsü olmuş. Fotoğrafın çekilemediği o rampayıda merak ettim açıkçası. Emeği geçenleri tebrik ediyorum...

Çok başarılı bir kurtarma operasyonu,
eğim, görsellerde bile ne kadar zor bir iş yapıldığını gösteriyor.
Ekibi tebrik ediyorum.

MKG' Alıntı:
Sevgili Yavuz ;

Bildiğin üzere beni ziyarete gelen abim de bu kurtarma operasyonuna katılmak istedi ve benimle geldi, ancak kurtarma boyunca ve daha sonra köye iniş deki yol geçisi esnasında yaşadaığı stresten dolayı iki gündür evde hasta yatıyor,

- Çıkarılacak dersler; benim defender da red top+ yellow top akü , 100 amper Denso alternatör var , vinçleme yapacaksam 72 amper Jel akü yüde soket le takviye yapıyorum, bu durumda vinç yeterli amper gücünü aldığı için asla ısınmıyor. Batmış bir arabayı asla zorlamayın, batan araba bir şekilde kurtarılır ancak aks kesmiş veya balata yemiş bir arabayı dağdan indirmek kurtarmaktan çok daha zor olur. biz aracı çekme işine yaklaşık bir saat ancak planlama ve araçları emniyete almaya yaklaşık 2 saat zaman harcadık,

emeği geçen herkese teşekkürler :smiley:

Mustafa Ağabeyciğim biz sana ve ağabeyine çok teşekkür ederiz , kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletin, kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum, o iniş benim bile rüyamalarıma girdi, gece sıçrayarak uyandım arka tekeri uçuruma kaptırmışım ;D ;D ;D ;D

Esas videosunu çekmemiz gereken yer orasıymış, kurtarmanın kendisinden daha heyecanlıydı iniş ;D

Benim çıkardığım en önemli ders , "Asla tek araçla araziye çıkma" oldu, Ya telefon çekmiyor olsaydı? Birbirimizi bile zor bulurduk ;D

emeği geçen herkese teşekkürler. harcanan emek aslında büyük bir deneyim birikiminin eseri. bu operasyonu bizimle paylaşan Yavuz Abiye de ayrıca teşekkür ederim

alihay' Alıntı:
yavuz abi , herkes bu olaydan çıkaracak ders ve öğrenecek bişeyler bulacaktır, en önemliside yardımlaşma ve dayanışma ruhunun nasıl bişey olduğunu bu olayla göstermiş oldunuz, mahsur kalan ve yardıma giden abilerime çok teşekkürler.

hsbasar' Alıntı:
Yavuz bende sizi merak ediyordum, bugün telefon açıp soracaktım ne yaptınız diye.
Hasan beyin izin vermesi çok iyi olmuş, böyle önemli ve zorlu bir tecrübenin bizlere katacağı çok şey var.
Geçmiş olsun, herkese güvenli ve keyifli sürüşler diliyorum.

serkan şen' Alıntı:
Mahsur kalanlara geçmiş olsun,kurtaranlardan allah razı olsun.Gerçekten endişeyle izledim.

jeep' Alıntı:
Ne macera ya.. Bende kışın canım sıkıldığında evde beklerim böyle biri bizi kurtarsın telefonlarını. Eğimler ürkütücü. Güzel çalışma olmuş ama.

Hepinize Teşekkürler arkadaşlar, Arazide En önemli şey dayanışma ve dostluk, MKG yi aradığımda kapadokyadan yeni gelmiş arabasını yıkıyordu daha ben lafımı tamamlamadan yola çıkmıştı bile, Böyle dostların yanınızda olduğunu bilmek güzel birşey. Bugün siz birine yardım edersiniz yarın diğeri size, üstelikte her defasında tecrübemiz artıyor.

Iceman®' Alıntı:
geçmiş olsun çok iyi bir çalışma örneği sergilenmiş.
aklıma 1 ocak 2009'da başlayıp 2 ocak 2009 sabahı sonlanan 1 unimog,1acmat,1suzuki,1LR RR kurtarma operasyonu geldi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22384.0
Ne çalışmışız be :smiley:

yavuz abinin dediği buz gibi havada terlemek olayını çok iyi bilirim böyle robakap gibi olur insan :D

İbrahim inanmayacaksın o kurtarmanın çok konusu geçti , vinçlemey başlayıncaya kadar ne olacağından emin değildik ama sözleşmiştik 2 günde sürse çıkartırız diye ;D

sword7' Alıntı:
Bir ara 911'i izliyorum sandım. Çok güzel bir kurtarma öyküsü olmuş. Fotoğrafın çekilemediği o rampayıda merak ettim açıkçası. Emeği geçenleri tebrik ediyorum...

Bence hiç merak etme insanın rüyalarına giriyor ;D

cihanülker' Alıntı:
işte dostluk arkadaşlık ve dayanışma örneği ,elinize sağlık ,kurtarılan dostumuzada geçmiş olsun , çıkarılacak en sağlam ders bu konudan

1-asla ve asla tek başına aracın rahat çıkamayacağı arazi veya yol şartlarına girme ,

2- donanımsız araç ile yola dahi çıkmaa ;) ;)

SDC' Alıntı:
Hasan Armutçu'ya geçmiş olsun...

Artık daha dikkatli davranır inşallah, her zaman bu kadar şanslı olmayabilir.

7/24 e yazmıştım ama tekrar okuyunca ne kadar imkansız bir iş başardığınızı bir kez daha gördüm, hepinizi gönülden tebrik ederim...

Selamlar...

yazargezeryolçizer' Alıntı:
Çok başarılı bir kurtarma operasyonu,
eğim, görsellerde bile ne kadar zor bir iş yapıldığını gösteriyor.
Ekibi tebrik ediyorum.

altug onaran' Alıntı:
emeği geçen herkese teşekkürler. harcanan emek aslında büyük bir deneyim birikiminin eseri. bu operasyonu bizimle paylaşan Yavuz Abiye de ayrıca teşekkür ederim

Çok teşekkür ederiz arkadaşlar, Tecrübemiz arttı , dersler çıktı, dostluklar pekişti daha ne olsun ;)

112 Ambulans

155 Polis

156 Jandarma

177 Orman Yangın

199 Yavuz İmdat ;D ;D ;D

Yavuz abi öncelikle geçmiş olsun.Sonra bütün ekibi tebrik ederim,bravo.
Belgesel için de teşekkürler.

Yavuz bey,gecmıs olsun.
saglam bır operasyon yapmıssınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR