Ankara - Beypazarı - Karagöl Kar Yürüyüşü ve Kamp Etkinlği (10-11 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,030
Ynt: Ankara - Beypazarı - Karagöl Kar Yürüyüşü ve Kamp Etkinlği (10-11 Ocak 2009)

günaydın yaahuu bu baklavayı ızgarada ısıtmakta bi ayrı güzelmiş yaaa bittim ben bu olaya bunu deneyeceğim :smiley:

Etiketler

Ynt: Ankara - Beypazarı - Karagöl Kar Yürüyüşü ve Kamp Etkinlği (10-11 Ocak 2009)

yaaumutcugum sorma yaa zaten kar resimlerini görünce ortadan çatladım kıskançlığımda valla artık cem bilmiyom söz verdi bi daha yapacak bi beypazarı kampı ona gideriz

Baklavanın sıcağı özellikle hava soğukken çok iyi gidiyor. O sabah hava muhtemelen -3 derece civarındaydı. Baklava gerçekten tam donmuştu. O şekilde yemek zaten mümkün değildi. İçindeki tereyağın erimesi gerekiyordu. Odun ateşi donmuş yağları çözdü. Baklavalar ısındı ve yumuşadı. Fakat yufkasının çıtırlığı gitmedi. Isındıkça ağızda dağılacak hale geldi. Düşünsenize o soğukta hem sıcak hem de tatlı baklavayı, içindeki ceviz parçaları dişlerinizin arasında ufalanırken, yufka, tereyağ ve şerbetli kısmı dilinizin damağınızın arasında ezdiğinizi. Zaten hemen biitirmek istemiyorsunuz. Mümkün olduğunca ağzınızda tutup lezzetini daha çok hissetmek istiyorsunuz. Bu arada tavada yine sucuk pişiyor, sosis pişiyor. Ekmekler odunların üzerinde kızarıyor. Beyaz peynir, kaşar peyniri masanın üzerinde yenmeyi bekliyorlar.
Kahvaltının sonuna doğru bal ve kaymak geliyor. Onları da ısıtabilseydik çok iyi olacaktı. Diyorum ya bir dahaki sefere çok farklı olacak.

efeeeeeeeeeeeeeeeeee beeyyyyyyy çok kötüsünüz hemde en hainindensiniz :smiley: yahu bu tanımlamalara ne gerek vardı şimdi yaaaaaa :(

Yok ben kısa kestim zaten sucuk, sosis faslını anlatmadım. Henüz kahvaltı yapmayanlar vardır diye. :smiley:

ya ben hiç bir kampta bu kadar doyduğumu hatırlamıyorum....
ayakkkabı olsada yüreyecek halim kalmamıştı yemekten, tahminim 5 kğ aldım...

kamp 2-3 gün sürseydi bizi vinçle kaldırırlardı ordan....

zaten o baklava kısmı bitirdi bizi efe bey ben bi beypazarlı olarak 80 kat beypazarı baklavası var öle bi memleketin çocuguyum ama baklava sevmem benim bile canımı istettiniz ya helal olsunbaşka anlatıma ne gerek varki

Taze kar başka güzel gerçekten çok şanslısınız...

Şu baklava, bal, kaymak konularını kapatalım lütfen artık bir kaza çıkacak şimdii ;D ;D ;D

valla zerrinciğim bi dahaki kampta cem marifetlerini döktürmezse bizede baklava ısıtılmazsa mangalda bilemem o zaman sanırım bi kaza çıkabilir elimden hani bende uyurgezerlik varya uyurken yapacaklarımdan meshul değilim :smiley:

Baklavayı getirmezlerse asıl sen hiç bir şeyden sorumlu olmadan nasıl istersen öyle çıkarırsın kazayı Çido ;D

o zaman zerrin o kampa gelen herkes 3 maymunu oynasın olurmu duymadım,görmedim, bilmiyorum :smiley: ok?

ama ben uyur gezerken bişiler yaparsam en azından uyurgezerliğini kanıtlarsan cexada almıyorsun:smiley:en garantilisi o bence :smiley:

Tamamdır Çido, sen uyurgezersin ;D

tamam ilk şahidimde hazır eğer ben bunula bikaç kişiyi tehdit edersem yararlı olurmu sence :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,487
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR