Anadolu Gezimiz 2011//2012 ( gez-bil )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustang 68 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 137
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,880

Etiketler
Ayvalık tan ayrıldıktan sonra epey uzun bir mesafe katediyoruz önce dikiliye uğruyoruz aliağa dan direk geçiyor ve menemene geliyoruz şehit kubilay anıtını ziyaret etmek istiyoruz fakat saat altıda ziyarete kapanıyormuş bundan dolayı ziyaretimizi gerçekletiremedik izmire devam ediyoruz ve sorasında geceyide geçirmeyi düşündüğümüz urla çeşmealtına geliyoruz

Paylaşımlar icin teşekkürler takipdeyiz...

urladan sonra çeşmeye geçiyoruz günü burada deniz ve geziderken geçiriyor akşama doğru selçuk a geçiyor ve orada güzel ve temiz bir kamp olan pamucak dereli kampingde kaldık ertesi gün efes i gezdik ve akşam bu kez selçukta konakladık sabah meryem ana yolunda kahvaltımızı yaptıkdan sonra meryem anayı ziyaret ettik sonrasında ise şirinceye geçtik gerçekten çok şirin bir yer şirinceyi epey gezdik bu gezi zamanda yolculuk gibi oldu .

Adım adım Anadolu; sıkı geziyorsunuz.
Teşekkürler paylaşım için, izliyoruz...

Cavid Sezen

Cok güzel resimlemişiniz efesi ellerinize sağlık teşekkürler....

Fotoğrafta sağ tarafta koruma altına alınmış alan görülmekte. bu alan efeste tarihi itibarıile yapılmış çok lüx deireler Yerden ısıtma günümüzden üç bin yıl önce Arzava Uygarlığı döneminde Güneybatı Anadolunun yüksek platolarında güneş ışınlarını absorbe ederek mermer sarnıçlarda ısıtılan suların, kentlerdeki çift tabanlı mermer bina zeminlerinin kanallarından akıtılarak konutlar ısıtılmış . bu dairelerde odönemin zeginleri yaşamışlar . tabiki buda doğal bir durum .bana doğal gelmeyen müze kartın burada geçmiyor olması .ziyaret için tekrardan para ödemeniz gerekiyor .

Evet müze kart konusunda cok haklısınız sanki o yerler başka ülkenin müzeleri sen müze kart cıkar sat şura serbest bura yasak varmı böyle bi olay ben vergi ödeyim ödediğim vergi turizim bakanlığına ödenek olarak aktarılsın benim vergimle o kazılar yapılsın sonra orayı gezmek için yabancı ile aynı parayı vereyim demekki var böyle bi uygulama sabrı taşmayan tek millet...