Alternatif Amartisör Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan raşit01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,905

raşit01

Kamp I
Yer
adana
Merhabalar, kullanmakta olduğum 4xfourart ön amartisörlerden ses gelmeye başladı ,kit olarak i
kinci el almıştım o yüzden bir yorum yapamıyorum.Yenisini almayı düşünüyorum ama biraz pahalı geldi ,tamir konusuna pek sıcak bakmıyorum ama görüşler varsa duymak isterim.Piyasada bu amartisörlere alternatif uygun bir ürün bulabilirmiyim yorumlarınızı bekliyorum.Tşk

Etiketler
Ynt: Alternatif Amartisör Tavsiyesi

Raşit Bey, kolay kolay bozulmazlar söktürüp bi bakın;

Kitin orjinal amartisörünün yerine olacak amortisörler;

Monroe D4464 fiyat: tek olarak 90-110tl arası
Toxico 3407 fiyat: tek olarak 40-60tl arası

İkiside uygun, alternatif olrak aynı boyda olan başka bir amortisörde olur. Açıldığında ve kapandığında aynı boyda olması yeterlidir.

merhabalar Mustafa Bey,birkaç yere gösterdim amatisörleri kontrol ettiler vidaları sıktılar ve bozulduğunu söylüyorlar.Sizin bahsettiğiniz ürünlerin boyları benimkilerle aynıdır değil mi? fiyatlarıda uygunmuş, teşekkür ederim tavsiyelerinize uyacağım ,yapım aşamasında bilgi veririm.

Boyaları aynı renk (sarı) değil. Her ikiside siyah ama boyanabilir.Monroe d4464 zaten kitin kendi amortisörü.(Aracınızdaki amortisörlerde sarı boyanın altında, dikkatli bakarsanız D4464 yazısını görmelisiniz, ayrıca 89 ısuzu tropher amortisörleridir bu amortisörler). Hepsinin boyları 60 cm olarak hatırlıyorum.

blackzuk13' Alıntı:
Boyaları aynı renk (sarı) değil. Her ikiside siyah ama boyanabilir.Monroe d4464 zaten kitin kendi amortisörü.(Aracınızdaki amortisörlerde sarı boyanın altında, dikkatli bakarsanız D4464 yazısını görmelisiniz, ayrıca 89 ısuzu tropher amortisörleridir bu amortisörler). Hepsinin boyları 60 cm olarak hatırlıyorum.

Merhabalar,

bu başlığı açan arkadaşımız ÖN AMORTİSÖR 'ün arıza yaptığını belirtmiş, daha önceden almış olduğum notlarda ISUZU TROPPER (VAUXHALL / OPEL MONTEREY) araçlara uygun MONROE D4464 amortisör için " 3" yükseltmede Vitara 'ya uygun arka amortisör " olarak not almışım.

bu belirtilen MONROE D4464 Vitara 'da arkaya mı yoksa ön tarafa mı uygun? bir açıklama yaparsanız çok iyi olur.

Saygılar

Ali

Not : http://www.shocksireland.com/basket.php?part_uid=263&add_=1&PHPSESSID=a68b9768c02bb613fdd35cd449158aa7

1986 - 1991 SWB ve LWB Isuzu Tropper (köşeli kasa modellere) araçlara uygun amortisörmüş.

Benim verdiğim bilgiler arka amartisör içindi. Daha önce uzatma için ihtiyacım olmuştu. Yine arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular.

evet bende açıklama bekliyorum :smiley:) ben ÖN amartisör için ne alacağım ? bu d4464 monreo modelinin ön amartisörleride varmıdır, veya kodu farklımıdır... tşk

Evet bu bilgiler hep arka için. Arka için alternatifler yazılınca ilk mesaj dikketimden kaçmış. Ön için bir araştırma yapmadım hiç ama amortisörün üzerinden bakıp herhangi bir koda ulaşılırsa ordan birşeyler yakalanabilir. Sonuçta yukarıdaki bilgiler arka amortisörler için bilgiler.

Merhaba,

farklı üreticilerin Isuzu Trooper (11.1986 - 1991 tarihleri arasında üretilen) araçların orjinal ölçüdeki arka amortisörlerinin kod numaraları.

Monroe Adventure 4x4 D4464

Bilstein B6 B46 – 1239

Skyjacker N8055 Nitro Shock (Soft)

KYB Gas A Just KG5534

Suzuki Vitara için üretilen :

Old Man Emu (OME) Medyum Duty N105(2)

Bu aşağıa belirttiğim ise 1.5" - 3" yükseltilmiş Suzuki Vitara için üretilmiş ve ön amortisöre uygun

Old Man Emu (OME) Heavy Duty N31S(1)

marka ve kod numaraları verilen amortisörler 3" yükseltme (kit veya get ile) uygulanmış Suzuki Vitara araçlara takılabilir. Yalnız arkadaşlar bu bilgileri sizde iyice kontrol ediniz, bu yukarıda marka ve kod numaraları verilen amortisörleri vitara amortisörü ile karşılaştırıp alt ve üst bağlantı noktalarında uyumsuzluk olmadığını teyit ediniz.

saygılar

Ali

cypriot4x4' Alıntı:
Merhaba,

farklı üreticilerin Isuzu Trooper (11.1986 - 1991 tarihleri arasında üretilen) araçların orjinal ölçüdeki arka amortisörlerinin kod numaraları.

Monroe Adventure 4x4 D4464

Bilstein B6 B46 – 1239

Skyjacker N8055 Nitro Shock (Soft)

KYB Gas A Just KG5534

Suzuki Vitara için üretilen :

Old Man Emu (OME) Medyum Duty N105(2)

Bu aşağıa belirttiğim ise 1.5" - 3" yükseltilmiş Suzuki Vitara için üretilmiş ve ön amortisöre uygun

Old Man Emu (OME) Heavy Duty N31S(1)

marka ve kod numaraları verilen amortisörler 3" yükseltme (kit veya get ile) uygulanmış Suzuki Vitara araçlara takılabilir. Yalnız arkadaşlar bu bilgileri sizde iyice kontrol ediniz, bu yukarıda marka ve kod numaraları verilen amortisörleri vitara amortisörü ile karşılaştırıp alt ve üst bağlantı noktalarında uyumsuzluk olmadığını teyit ediniz.

saygılar

Ali

herkese selamlar,

2001 jlx için ön amortisör araştırması yapıyorum , sağ ön bozulmuş haliyle ikisini birden değiştirmem gerekiyor.
öncelikle bir şansımı deneyeyim diye yetkili servisi aradım ( kasımpaşadakini ) adedi için 350 tl gibi bir rakam telafuz etti. zaten bende o anda konuyu kapattım
parçacıdan sorduğumda orjinal diye anlattığı santana markanın tanesi 150 tl
son olarak tayvan malı tociko mu , benzer birşey onunda tanesine 85 tl fiyat verdiler.
sonuçta aracı kullanacağım daha sağlam birşey olsun istiyorum. ama fiyatlar bu şekilde. genelde bakım yaptırdığım yerde bu amortisörleri değişim için 150 tl gibi bir işçilik istiyor. 2 santana bana 450 tl ye gelecek.

ne dersiniz, önerileriniz varmı amortisör ve servis olarak.

ayrıca her zaman aracı yükseltmek istemiştim. zaten 2 amortisör alıyorum , kit bakayım dedim ama 900 avro gibi rakamlar çıktı karşıma. hani 450 değilde 700 harcayarak olacak bişey olsa tamam dedim ama arada uçurum var.

iyi akşamlar.
efe

Bu konuda banada bilgi lazım aynı konuya farklı başlık açmayayım dedim ama gördüğüm kadarı ile sağlıklı bir bilgide yok vitara ön amortisör için monroe ya da dengi bir markada model numarası ne olmalı arkadaşlar,acil almam lazım ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR