Actyon Sports Hakkında Merak Ettiklerim.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokcen666 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,906
Ynt: Actyon Sports Hakkında Merak Ettiklerim.

Bu arada sizin cevaplarınız var mı sorularıma?

Buradaki sorulara mı?

Otomatiklerden korkuyorum işin aslı arıza verir, problemlidir falan diye. Sizin araç 180.000km ye kadar binilmiş, 20.000 de siz binmişsiniz ve sorun çıkarmamışsa, alırken sıkı bir kontrol ile otomatik de alınabilir demektir. 5 vitesli manuel yerine 6 vitesli otomatik alınabilir gibi. Mevcut aracımı da çok sakin kullanırım. Kalkışlarda falan üzmem arabayı, düşük devirde kullandığım için yakıtı çok çok ekonomik. Motoru da küçük zaten. İkizejderi de sıkıştırmadan kullanırsak çok yakacağını sanmıyorum. Palionun iki katı yaksa bana yeter şu an 1 lt mazot ile 22km falan yapıyorum. Siz ölçtünüz mü üzmeden binince ne yakıyor diye?

Açıkçası bilmiyorum ne yakar ne yakmaz kullanmadım o aracı. Otomatikten korkuyorsanız özellikle otomatik şanzıman ne markaymış ona bakabilirsiniz. Toyota'lardan Aisin, bir ara kullanmış olduğunuz Hyundai getz'te mistubishi çıkıyor mesela. Ssanyong'ta ne var onu araştıran bilir. Tabi 2.0 motorlu toyotata çok uzun ömürlü olan şanzıman 5 küsür lt motorlu jeepte fazla dayanmayabilir (aynısını bir jeep modeline de takıyorlar mesela) o ayrı konu tabi :D

Etiketler

ssang da kullanılan şanziman borg warner difransiyeller dana
bu makineyi normal bir insan asfalta vs kiramaz

sabri yucel' Alıntı:
ssang da kullanılan şanziman borg warner difransiyeller dana
bu makineyi normal bir insan asfalta vs kiramaz

Bilgi için teşekkür ederim. Kontrol ederim bu markaları.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86328.0

bu bolumdede bir takim bilgiler car faydali olabilir

sabri yucel' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86328.0

bu bolumdede bir takim bilgiler car faydali olabilir

Bu başlıktakileri baştan sona okudum zaten.. :smiley: Bu arada, geri görüş kameralı teyp var sanırım sizde. direksiyondaki kumandalar ile uyumlu mu acaba?

benim aracimda geri goruz kamerali teyp yok ...aracı tamamen off road amaclı kullanıyordum ... vinc ..at lastik .. chip tunıng .. 5 cm yukseltme vs vaardi

geri gorus kemarası benm aracımda var ve dıreksıyondaki kumandalarda sorunsuz calısmaktadır

gerçi sorularınıza cevap almışsınız ama manüel 4*4 olarak bende yazayım...hız sabitleme, deri koltuk, ısıtmalı koltuk, orjinal navigasyonlu teyp bunlar sadece otomatik lüks sınıfta var...manüelde bunlar yok...teybi taktırabilirsin...markasını hatırlamıyorum ama (ssangyong ile uyumlu olan) kamera ile birlikte 1300 tl ye taksitli takıyorlardı...yakıt tüketimi 100 km de 8.5 lt...ama hiç bir zaman 100 ün altında gidemedim..genelde 110-140...vergi indirimi 4*4 lerin üst modelleri için var.(her sene değişebilir)..eğer aracın oseneki kasko değeri yıllık vergisinin 20 katının altında kalırsa bir alt motordan vergilendiriliyorsun...ben ilk aldığımda (aracım 2010 model) bir sene vergi indiriminden faydalandım,, bu sene faydalanamadım..seneye %40 ihtimal ondan sonraki sene % 80 ihtimal yine faydalanacağım. 4*4 düşünüyorsan mecbur eski kasa alacaksın..şahsi fikrim uzun süre binmeyi planlıyorsan dizel araçta 50 000 km nin altını aramak lazım. eğer taksinin yakıtından sonra seni ssangyongun yakıtı rahtasız etmezse f/p açısından bu araçtan daha iyisini bulamaz, binincede bir daha inemezsin...tecrübelerle sabittir :smiley:

bu arada navigasyonsuz teybinde iki çeşidi var...biri altında boşluk olan diğeri daha geniş olan..sanırım geniş olan 2011 den sonraki modellerde var...

birinciyi 29600 e(25000 kmde)(bedelli için satmıştım..ilk taksidi ödedim birde vito aldım(2003 model)(sangyonongun 2-3 senede yiyeceği bakım parasını 6 ayda vitoya verdim)..baktımki artık başka araba beni tatmin etmiyor) ikinciyi yine 2010 model 29500'e 35000km de aldım...200 tl lik fm transmitterli bir navigasyon ve 90 tl lik kablosuz geri görüş kamerasıyla şimdilik park ve müzik işini hallediyorum..

cavdare' Alıntı:
gerçi sorularınıza cevap almışsınız ama manüel 4*4 olarak bende yazayım...hız sabitleme, deri koltuk, ısıtmalı koltuk, orjinal navigasyonlu teyp bunlar sadece otomatik lüks sınıfta var...manüelde bunlar yok...teybi taktırabilirsin...markasını hatırlamıyorum ama (ssangyong ile uyumlu olan) kamera ile birlikte 1300 tl ye taksitli takıyorlardı...yakıt tüketimi 100 km de 8.5 lt...ama hiç bir zaman 100 ün altında gidemedim..genelde 110-140...vergi indirimi 4*4 lerin üst modelleri için var.(her sene değişebilir)..eğer aracın oseneki kasko değeri yıllık vergisinin 20 katının altında kalırsa bir alt motordan vergilendiriliyorsun...ben ilk aldığımda (aracım 2010 model) bir sene vergi indiriminden faydalandım,, bu sene faydalanamadım..seneye %40 ihtimal ondan sonraki sene % 80 ihtimal yine faydalanacağım. 4*4 düşünüyorsan mecbur eski kasa alacaksın..şahsi fikrim uzun süre binmeyi planlıyorsan dizel araçta 50 000 km nin altını aramak lazım. eğer taksinin yakıtından sonra seni ssangyongun yakıtı rahtasız etmezse f/p açısından bu araçtan daha iyisini bulamaz, binincede bir daha inemezsin...tecrübelerle sabittir :smiley:

bu arada navigasyonsuz teybinde iki çeşidi var...biri altında boşluk olan diğeri daha geniş olan..sanırım geniş olan 2011 den sonraki modellerde var...

birinciyi 29600 e(25000 kmde)(bedelli için satmıştım..ilk taksidi ödedim birde vito aldım(2003 model)(sangyonongun 2-3 senede yiyeceği bakım parasını 6 ayda vitoya verdim)..baktımki artık başka araba beni tatmin etmiyor) ikinciyi yine 2010 model 29500'e 35000km de aldım...200 tl lik fm transmitterli bir navigasyon ve 90 tl lik kablosuz geri görüş kamerasıyla şimdilik park ve müzik işini hallediyorum..

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yakıt otomatik ile aynı gibi. Otomatikler 6 vites diye sanırım. Kalkışlarda sert davranmadıktan, seyir halinde iken de gazı kökleyip vites küçültüp turboyu devreye aldırmadıktan sonra otomatik ile manuel çok fark etmez bence. İnternette 270.000 de satılık araçlar var. Elbette düşük kmli araçlar tercih sebebim olur ama bakımları düzgün yapılmışsa yüksek km de olabilir. Her durumda da iyice kontrol ettiririm zaten.

gokcen666' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Adana'dan yazıyorum, adım Gökçen. Actyon sportsları çok beğeniyorum. Manuel bir 4x4 ünü kısa bir sürüşle test etmiştim ve rahatlığına hayran kaldım. Kısmetse bir tane almaya niyetim var. Bildiğiniz gibi bu araçlarla ilgili çok fazla forum yok. En faydalı forum da burası bence. Hemen hemen her konuyu bıkmadan, zevkle okudum. Ancak cevaplarını bulamadığım bazı sorular var. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Düşündüğüm araç vergi indiriminden faydalanabilecek 4x4 veya 4x2. Her iki durumda da manuel düşünüyorum. Ona göre cevaplarsanız sevinirim.

1- Isıtmalı koltuklar her versiyonda var mı?
2- Hız sabitleme her modelde var mı?
3- Satış sitelerinde 10.000km'den tutun 270.000 kmye kadar araçlar mevcut. 100.000-130.000 aralığında bir araç alsam, motor yenileme v.s. gerekir mi? Yoksa farkını verip düşük kmli mi almalıyım?
4- Bakım maliyetleri ortalama ne tutuyor? Hava-yağ filtreleri, yağı v.s değişince ne tutuyor? Bakımların özel serviste yapılacağını farzedelim malum yetkili servisler pahalı.
5- 4x4 araçların bakım maaliyetleri daha mı yüksek olur? Offroad yapacağımdan değil ama, vergi indiriminden faydalanabilen 4çekerlerin vergisi ile, 4x2nin vergisi yaklaşık aynı.O sebeple 4x4 olsun bari diyorum ama bakım maliyeti v.s çok afaki olacaksa 4x2 almak daha mı iyi?
6- Park sensörü bazı modellerde yok, sonradan taktıracak olsam maliyeti ne olur? Park sensörü olmayan modellerin başka ne gibi donanım eksiği vardır?
7- Bazı araçlarda teyp ile klima göstergesi arasında boşluk varken, bazılarında dijital bir ekran var. Aradaki fark nedir?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
Gökçen öncelikle mrb? Bu aralar işlerim çok yoğun olduğu için bayadır siteye girmrmiştim.
Öncelikle ilk sana söyleyeyim bu makine kadar konforlu başka bir pick-up yok.
diğer kullandığım ve sahibi olduğum pick-uplar makaslı olduğu için arkadakiler zıp zıp gidiyorlar.
Ben bu araçla offroad yapıyorum aks'ını da kırdım amortisörünü de patlattım çok ağır extrem offroad'a uygun olduğunu söylersem biraz müballa yapmış olurum. Ama seni arazide pek bırakmaz kaldığı yerlerde de diğer arabalarda takıldığı için ünlü markalı araçları olan arkadaşlar arasında pek sıkıntı çekmezsin.
1-Deri Isıtmalı, koltuk 18 jant lux'lerde var. Bence 16 jant daha iyi hem lastik çeşitliliği hemde fiyat ekonomisi bakımından avantajlıdır.
2-Benim aracım 2009 otomatik benimkinde var. manuellerde lux modelinde;otomatikte ise hepsinde cruise var diye biliyorum.
3-İkinci el şans ve senden önce kullanıcının kullanım ve bakım durumuna göre değişir.
4-40,000 bakımını 350 tl'ye yetkili serviste yaptırdım.bütün filtreler ve motor yağı vs... standart kontroller. Firma ismi vermeyeyim isterseniz özelden yazabilirim.
5-Vergi indiriminden bende faydalanıyorum. 540 tl 6 aylık bandrolü. Bunu için araçlarımın sigortasını yapan arkadaş ilgilenip halletti. Tam olarak nasıl yaptı bilmiyorum dilekçe filan imzaladım.
6-Benim aracım orjinal kapalı kabin olmasına rağmen park sensörü yoktu. Dışarda taktırdım 140 tl verdim çok memnunum.
7-Bunu bende bilmiyorum. Ama ne kadar çok göz olursa benim için daha kullanışlı oluyor. telefon koymak için bulunmaz biryer ben şahsimce o boşluğun orda olmasından memnunum.

Aklınıza takılan her ne soru olursa hem burdan hemde telefonla yardımcı olurum ya da benden tecrübeli birkaç abim var onlarla istişare yapabiliriz görüşmek üzere....

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Gökçen öncelikle mrb? Bu aralar işlerim çok yoğun olduğu için bayadır siteye girmrmiştim.
Öncelikle ilk sana söyleyeyim bu makine kadar konforlu başka bir pick-up yok.
diğer kullandığım ve sahibi olduğum pick-uplar makaslı olduğu için arkadakiler zıp zıp gidiyorlar.
Ben bu araçla offroad yapıyorum aks'ını da kırdım amortisörünü de patlattım çok ağır extrem offroad'a uygun olduğunu söylersem biraz müballa yapmış olurum. Ama seni arazide pek bırakmaz kaldığı yerlerde de diğer arabalarda takıldığı için ünlü markalı araçları olan arkadaşlar arasında pek sıkıntı çekmezsin.
1-Deri Isıtmalı, koltuk 18 jant lux'lerde var. Bence 16 jant daha iyi hem lastik çeşitliliği hemde fiyat ekonomisi bakımından avantajlıdır.
2-Benim aracım 2009 otomatik benimkinde var. manuellerde lux modelinde;otomatikte ise hepsinde cruise var diye biliyorum.
3-İkinci el şans ve senden önce kullanıcının kullanım ve bakım durumuna göre değişir.
4-40,000 bakımını 350 tl'ye yetkili serviste yaptırdım.bütün filtreler ve motor yağı vs... standart kontroller. Firma ismi vermeyeyim isterseniz özelden yazabilirim.
5-Vergi indiriminden bende faydalanıyorum. 540 tl 6 aylık bandrolü. Bunu için araçlarımın sigortasını yapan arkadaş ilgilenip halletti. Tam olarak nasıl yaptı bilmiyorum dilekçe filan imzaladım.
6-Benim aracım orjinal kapalı kabin olmasına rağmen park sensörü yoktu. Dışarda taktırdım 140 tl verdim çok memnunum.
7-Bunu bende bilmiyorum. Ama ne kadar çok göz olursa benim için daha kullanışlı oluyor. telefon koymak için bulunmaz biryer ben şahsimce o boşluğun orda olmasından memnunum.

Aklınıza takılan her ne soru olursa hem burdan hemde telefonla yardımcı olurum ya da benden tecrübeli birkaç abim var onlarla istişare yapabiliriz görüşmek üzere....

Çok teşekkür ederim. :smiley:

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Teessüf ederim Sabri Abi beni anormal sınıfına koydun hemen :smiley:)))))))))))))))))))

bende bir kere on sag aksı kırmiştim arac fena askıda kalmişti boşta kalan aks kesmıstı mafsaldan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR