98 Grand Cherokee

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ÇAĞDAŞKORKMAZZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,721
Yapılı bir araç alırken kullanılan malzeme kalitesinden de gol yememek lazım.

Yükseltme kiti olduğunu söyleyip sanayide iki demiri bükerek macit-mucit yapılan işleri çok gördüm,4000-5000 tutarında kit olan araçları da.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi,özellikle aracın yürüyen aksamında yapılan her değişiklik normal kullanım standartlarından uzaklaştırıyor.

4" yükseltmeye sahip bir araçla şehir içinde dolaşıp bir iki kere ani fren yapmak zorunda kalınca daha iyi anlıyor insan bu durumu...

Velhasıl öncelikle bu offroad aracı nedir,ne değildir bunun bir adını koymak lazım.

Etiketler
Velhasıl öncelikle bu offroad aracı nedir,ne değildir bunun bir adını koymak lazım.

Valla onun adınını biz çok koyduk, kimse anlamadı, bir daha yazalım: traktör

Geri kalanların kabiliyetleri, artıları eksileri bir olmasa da hepsi sizi yolda -daha doğrusu yolun dışında- bırakır. Arabayı çekecek birileri yoksa uğraşır durursunuz, ayrıca çekmeye gelen de batabilir.

Aracı sadece hafta sonları yada akşamları keyif için normal yolda kullanmayı düşünüyorum.Bütçe elverdikçe şehir dışına kaçıp doğayla baş başa olmak,belki hafta sonu çadır atmak gibi.Bu yazdıklarınız beni Subaru forester veya Suzukı gibi araçlara yönlendiriyor ama,gönlümde yatan aslan 4.7 veya 5.2 Grand Cherokee.

Satıcı ön şaftın ( yada diferansiyel) söküldüğünü söyledi,konularda okuduğum üzere bazen daha az yakması için yapanlar oluyormuş,ancak arızadan dolayıda sökülmüş olma ihtimali de varmış.Almaya karar verirsem bu parçayı orada mı taktırmakta fayda var ,yoksa İstanbul'a gelene kadar bir tasarruf olarak kalmasında mı ?
Bence galerici sizi yanıltmaya çalışıyor, offroad aracı olarak yükseltilmiş jant takılmış lastik takılmış fakat ön şaft sökülmüş yüksek ihtimalle ön difransiyel bozuk size masrafı 2000 lira civarında olur bence oynanmamış bir araca bakın derim

Merhaba;
Jeep sevdam yine depreşti ve Gaziantep'de bir 4.7 buldum,satıcı motor ve şanzuman için garanti verdi .Bunlarda sıkıtı çıkarsa yol paranızı verip kebap ısmarlayıp gönderirim dedi.Onun dışında ön taraftan biraz ses geliyormuş,başka ne gibi büyük sıkıntı olabilir? Araçta boya ve hasar kaydı var değişen yok.

2002 Jeep Grand Cherokee 4.7 33.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 276980222

Merhaba;
Jeep sevdam yine depreşti ve Gaziantep'de bir 4.7 buldum,satıcı motor ve şanzuman için garanti verdi .Bunlarda sıkıtı çıkarsa yol paranızı verip kebap ısmarlayıp gönderirim dedi.Onun dışında ön taraftan biraz ses geliyormuş,başka ne gibi büyük sıkıntı olabilir? Araçta boya ve hasar kaydı var değişen yok.

Merhaba, ön taraf derken neresi belli mi? Ön diferansiyel olmasın da

Merhaba;

bu araçta ağır hasar kaydı(pert) var,bende almayı düşünmüştüm, pert kaydı olan araçta değişen olmaması imkansız

98 model 5.2 mi satıyorum orijinal 200000 km de sadece sağ on camurlukta boya var araba sıfır hatadır. Offroad görmemiştir. 3 ay önce bf godrich lastik aldım. İsterseniz 05424581007 numaradan ulaşabilirsiniz

Evet bende baktım,pert ile ağır hasar aynı şey midir ? Başıma ne gibi sorunlar çıkarır ? Tamam satarken zorlanırım ama başka ne gibi problem yaşarım.Satıcı ısrarla araçta değişen yok diyor.Ses ön diferensiyelden geliyormuş

Son düzenleme:

Evet bende baktım,pert ile ağır hasar aynı şey midir ? Başıma ne gibi sorunlar çıkarır ? Tamam satarken zorlanırım ama başka ne gibi problem yaşarım.Satıcı ısrarla araçta değişen yok diyor.Ses ön diferensiyelden geliyormuş
Bence, bu araçtan uzak durun. Ağır hasarlı araçta değişen olmaması imkansız. Bazı satıcılar, sigortadan fazla para almak için ağır hasarlı gösterdim diye biliyor. Ayrıca diferansiyelden gelen ses masraf çıkara bilir büyük olasılıkla. Tercih sizin elbette fakat bana sorarsanız, alınmaz.

Masraf çıkarmayan 2.el araç diye bir şey yoktur. En kötü zaten kendi istediğiniz gibi olsun diye teyptir şudur budur para harcanır. Bu fiyatlarda temiz WJ bulunuyorsa diferansiyel sesinden dolayı sadece almamak olmaz.

Tek kaza sonucu ağır hasar kaydı çıktığında sigorta şirketleri sahibine belli bir miktar para ödeyerek tamir yerine bu aracı perte çıkartabiliyor. Bu yüzden aynı şey olmaya yakın terimler. Ancak plaka değişimi gibi şeylerle kolaylıkla geçmişi silinebiliyor araçların. Başka yolları da var ama gereksiz şuan. Değişeni olan araç alınır mı alınır, ancak her araç sizden sonraki sahibi için alınmalıdır biraz da. Hele ki ilk aracınız olacakmış, ne istediğinize karar verene kadar bir kaç araba değiştireceğiniz düşünülürse kesinlikle bu aracı almayın derim. Bu araç "ben buna en az 5 yıl binerim sonra da zararına falan satarım" diye düşünen aracı bilen ve seven birinin alması gereken bir araçtır. Yakıtından veya vergisinden dolayı 10 Jeep alan kişinin 7si 1 yıl içinde satar aracı, bu da benim gözlemlediğimdir. Bu yüzden mümkün mertebe temiz ve alırken hiçbir acaba?'ya yer bırakmayacak bir araç almanız gerektiği yönünde düşünüyorum.

Bütçeniz bu ise ZJ kasa 5.2 ve ya hatta 5.9'lara bakmanızı öneririm. Elbette WJ ZJ'den daha iyi bir arabadır, ZJ'nin XJ'den iyi olması gibi. Ama konu Jeep olduğunda hangisinin iyi araba olduğu değil, hangisinin sizi iyi hissettirdiğidir. Ben XJ'em ile bir WJ'yi takas etmem örneğin. Ayrıca Jeep marka bir araç borca girerek ya da bütçe zorlanarak alınmamalı bence, rahat rahat cebinizde para kalmalı ki zevkle binesiniz. Binek araç gibi sadece bakım yakıt masrafları değil, zevkinize harcayacağınız bir çok kısmı olan araçlar bunlar. Zevkine para harcayamadıktan sonra bu yakıt vergi mantıksız deyip satarsınız zaten 1 yıla. Bu araçların tadı öyle çıkmıyor pek :smiley:

Sitedeki en ucuz fiyata makyajlı kasa 4.7 satıyor satan kişi,bu araca en yakın olan araç ile arasında 10 bin TL nin üzerinde fiyat farkı var,almaya karar verenler neyi düşünüyor pek anlamış değilim. İki hava yastığı,ön taraftan birkaç ıvır zıvır hasar görse bu araç pert olur. Bu fiyata daha temiz bir araç isteyen varsa 5.2'lere baksın derim.

Sayın Bakas ,istediğim araç bu yani 4.7,kasa olarak da diğer yazdıklarınızdan daha güzel bana göre.Ben yazdıklarınızdan şunu çıkardım en az 5 sene bineceksem,yani ilk aracım olduğu için kısa sürede pes edip satmayacaksam alabilirim.
Yani ben kendimi şu yazdığınız satırların içinde gördüm. '' Bu araç ben buna en az 5 yıl binerim sonra da zararına falan satarım" diye düşünen aracı bilen ve seven birinin alması gereken bir araçtır '' Yada aracı almak için kendimi kandırıyorum.Benim daha çok merak ettiğim ağır hasardan bu aracın sürüş komforunda,arazi kabiliyetinde,yol tutuşunda herhangi bir eksiklik yaşanır mı Yani ağır hasarlı araç engelli araç mıdır ? Masraf tabii ki kaçınılmaz ama 1 yerine 5 çıkarır mı ?Satıcı şanzman ve motorun sonuna kadar arkasında,bunun dışında saydıkları,direksiyonda ki teyp kumandası arzalı,elektrikli aynalar arızalı,sol arka kelebek camı fitili yok,ön diferensiyelden ses geliyor ( usta değiştirelim
ama yine aynı ses gelir demiş 1250 tl istemiş) kaputun üstünde 2 cm lik alanda boya kalkmış.Tavanda bir çamurluk ve kapıda boya yok,gerisi boyalı.Bir de ön panjur ve tampon sökülüp tekrar takılması lazım dikkatli bakarsanız boşluk var dedi...her ne kadar ben göremesem de.

Son düzenleme:

Sayın Bakas ,istediğim araç bu yani 4.7,kasa olarak da diğer yazdıklarınızdan daha güzel bana göre.Ben yazdıklarınızdan şunu çıkardım en az 5 sene bineceksem,yani ilk aracım olduğu için kısa sürede pes edip satmayacaksam alabilirim.
Yani ben kendimi şu yazdığınız satırların içinde gördüm. '' Bu araç ben buna en az 5 yıl binerim sonra da zararına falan satarım" diye düşünen aracı bilen ve seven birinin alması gereken bir araçtır '' Yada aracı almak için kendimi kandırıyorum.Benim daha çok merak ettiğim ağır hasardan bu aracın sürüş komforunda,arazi kabiliyetinde,yol tutuşunda herhangi bir eksiklik yaşanır mı Yani ağır hasarlı araç engelli araç mıdır ? Masraf tabii ki kaçınılmaz ama 1 yerine 5 çıkarır mı ?Satıcı şanzman ve motorun sonuna kadar arkasında,bunun dışında saydıkları,direksiyonda ki teyp kumandası arzalı,elektrikli aynalar arızalı,sol arka kelebek camı fitili yok,ön diferensiyelden ses geliyor ( usta değiştirelim
ama yine aynı ses gelir demiş 1250 tl istemiş) kaputun üstünde 2 cm lik alanda boya kalkmış.Tavanda bir çamurluk ve kapıda boya yok,gerisi boyalı.Bir de ön panjur ve tampon sökülüp tekrar takılması lazım dikkatli bakarsanız boşluk var dedi...her ne kadar ben göremesem de.

Kısa sürede pes edip etmeyeceğinizi ilk arabanızda bilmeniz çok zor bence.. İlk arabam örneğin 5.2 bir ZJ ya da 4.7 bir WJ olsaydı hızlıca satabilirdim. Sanayide tanıdığım yoktu, yakıt vs konusunda çok fikrim yoktu, yol tutuşu ve frenleme konusunda farklı olduklarını düşünmemiştim vesaire. Ama WJ kasa bu araçlar arasında modernliğe ilk adım atan araç yalan yok, pek gariplik yaşamayabilirsiniz. Yine de madem 4.7 kararınız var, biraz daha bakın derim. Dediğim gibi aracı biraz da sonraki sahibi için alınız, ağır hasar kaydı falan şaka maka 8-9 ayda bile satmanıza sebep olabilir aracı.

Boya kalkması, elektriksel aksam arızaları falan ilk rakamı 3'ten küçük 3 haneli rakamlara hallolacak şeyler, kısaca bir v8 Jeep için ucuz şeyler. Ön diferansiyel uğultusu olabilen bir şey, değişince elbette geçer bir 50.000 km kadar, geçmez diye bir şey yok. Ama ses ise tek sorun ayna mahrutilerin yağlanması ile bile geçebilecek bir şey 5-10.000 km kadar 50 liraya. Keyfinize kalmış bir durum kesinlikle.

Ağır hasarlı araç içinse, öyle bir tamir edilir ki daha önce kazası olmayan araçtan konforlu ve sessiz olabilir, ama tam tersi de olabilir. Bu biraz kumardır. Dediğim gibi aracı bilen için kumar değildir fırsattır, çünkü bakınca anlayabilir aracın durumunu. Jeep'ler genelde kapalı kutu değildir, sorunları vesaire bilen kişi için hemen anlaşılır. Alacaksanız da yanınızda tecrübeli bir WJ sürücüsü olursa çok yardımcı olur.

Umarım gönlünüze göre bir araç bulabilirsiniz :smiley:. Yanlış anlamayın ilk aracınız olduğunu söylediğiniz için sadece biraz göz korkutmaya çalışıyorum. Korku pişmanlıktan daha iyi oluyor tecrübeyle sabit tabii.. Yoksa alınmaz araç diye bir şey yok, saydığınız tüm o sorunlarıyla bile o WJ rahatlıkla senelerce masraf yapmadan da gidebilir. Sizin istediğiniz araç mı olur orası size bağlı elbette.

Sanırım bu WJ için İstanbul yolu gözüküyor...Hayırlısı diyelim.Bu arada Gaziantep taraflarında bana en azından araç ile birkaç tur atıp yardımcı olabilecek forumdaşlarım varsa çok memnun olurum.Çağdaş - 0542 691 99 44

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR