7" Iron Man Kit

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,467

talip dik

Ana Kamp
Yer
mersin
Merhabalar ağabeylerim ustalarım. Mevcutta aracımda 10 cm takoz 33 tabak Discoverer Cooper sıfır lastiğim var. 7" yükseltme kiti yaptırmayı düşünüyorum uzunca düşündükten sonra bu karara vardım. Lastik yeni olduğu için değiştrmeyi düşünmüyorum o yüzden 5 cm flans atmayı düşündüm ama gerek buradaki ustalarım gerek diğerr ZJ kullanıcıları manevranın büyük ölçüde azaldığını yol tutuşun ve aracın gezmesinin çokca arttığını söylüyorlar özelliklede direksiyon kutusu ile ilgilide baya bi problem yaşadığım için direksiyon amörsütör ile de güçlendirmek gerekiyormuş.ayrıca %100 kilitli defransiyelimde mevcut kit taktırdığım taktirde istafroz şanzuman difransiyel açıları bozulucakmı şaft a krıılma verilecekmi geçen bi ustam kitle beraber hepsi aşağıda kalıcak düz oalcak demişti bilgisi olan yardımcı olabilirmi araç bu.
DSCF7952
DSCF7955
DSCF7973

merhaba,

ZJ konusunda yüzeysel bilglim mevcut onu en başta belirtim..

öncelikle araçta gerçekten 10cm takoz yükseltme var ise bunun doğru bir uygulama olmadığını biliyorum. takoz max 2"/5 cm yükseltmede kullanılıyor. amortisörler 10 takoz ile görevlerini yapabiliyor mu? ya da aracın düz gidişi / yol tutuşu normal mi? tabi bunu başka araçlarla karşılaştırıp anlayabilirsin.

7" konusuna gelirsek bu kiti Tr de hangi ithalatçıdan alacağın çok önemli, kitleri satarken her tür laf var ama garantisi yok maalesef..

diğer yandan 7" yüklemek sadece kit ile bitmiyor, ön + arka şafttan fren horum değşikliklerine kadar bir sürü ekstra modifiye gerekiyor.
açıların da tutması lazım ki bu işlemi yapacak olan ustanın gerçekten işinin ehli ve yaptığı işin arkasında duran biri olması lazım..

son konu da bütçe, bu tip yükseltmelerde ön ve arka düzenin sıfırlanmış olması gerekir, diğer yapılacak modifikasyonlar + kit tahminim 20bin TL nin altında kesinlikle olamaz..

merhaba,

ZJ konusunda yüzeysel bilglim mevcut onu en başta belirtim..

öncelikle araçta gerçekten 10cm takoz yükseltme var ise bunun doğru bir uygulama olmadığını biliyorum. takoz max 2"/5 cm yükseltmede kullanılıyor. amortisörler 10 takoz ile görevlerini yapabiliyor mu? ya da aracın düz gidişi / yol tutuşu normal mi? tabi bunu başka araçlarla karşılaştırıp anlayabilirsin.

7" konusuna gelirsek bu kiti Tr de hangi ithalatçıdan alacağın çok önemli, kitleri satarken her tür laf var ama garantisi yok maalesef..

diğer yandan 7" yüklemek sadece kit ile bitmiyor, ön + arka şafttan fren horum değşikliklerine kadar bir sürü ekstra modifiye gerekiyor.
açıların da tutması lazım ki bu işlemi yapacak olan ustanın gerçekten işinin ehli ve yaptığı işin arkasında duran biri olması lazım..

son konu da bütçe, bu tip yükseltmelerde ön ve arka düzenin sıfırlanmış olması gerekir, diğer yapılacak modifikasyonlar + kit tahminim 20bin TL nin altında kesinlikle olamaz..
yanıtınız için teşekkürler 10 cm takoz kit takılacağı zaman çıakrtılıcak mecburen şuan takozla beraber yolda gezme felan yapmıyor ama hız arttığında frene yüklenince ister istemez sağa yada sola çekme meydana geliyor normal olarak karşılıyoruz fren hortumu şaft şanzuman difransiyel hepsi ayarlanıcak alt takım komple sıfırlanmış olacak haricinde aks kesme gibi durumlarında yaşanmasını istemiyorum bu yüzden usta gerçekten önemli ama 20 bin gibi bi bütce gitmez diye düşünüyorum mevcut kit fiyatları şuan 7-8 bin tl civarı içerisindede çoğu şey mevcut ve hortum felan 300-400 tl yi geçmiycek ufak tefek şeyler bunun haricinde takoz olduğundan dolayı bazen vtakkoz vuruyor birde araçtan çok memnunum yanı bu akdar masraf yapıyorum satma gibi düşüncem olmadığı için asıl merak ettiğim konu rot başları akslar defransiyel problemleri çıakrtıp çıkartmaması

USA da bile 2" üstü takoz pek kabul görmez, düz gidişte problem yoksa da dediğin gibi frende yapıyor demekki. virajlarda da sorun çıkartabilir bence.

7-8 e tam içerikli bir kit bulman bence zor, iyice bir araştır derim.
ön + arka şaftlar özel yapım olacak ve tanesini 1000 TL ye bile yaptıramazsın double cardan /çift mafsallı olmak zorunda çünkü
çelik fren hortumu sadece basit bir ayrıntı, bunun gibi ekstra modifikasyonlar da gerekecek
belki direksiyon amortisörünü çiftli sistem kullanacaksın
HD akslar gerekir mi bilemem
diflerdeki ayna mahruti değişir mi bilemem ama değişirse 3000-4000TL ön+arka toplamı
direksiyon sistemi zayıflıyor bunların ve özel demir bir kit yaptırmak gerekiyor
işçilik vs derken evdeki hesap hiç bir zaman tutmaz..

şimdi kiti satan yere gittiğinde bunları sana anlatmaz, sana kit lazım der ve satar gider.
ustana gittiğinde de tek tek bu masraflar kısa zaman içinde çıkar.

ben kit ile 4" yükseltmeme rağmen ki ön düzenim sıfır yapılıydı bir sürü görünmeyen ekstra çıktı, 7" de gerçekten düzgün ve sağlam bir kit ve gidiş isteniyorsa maliyet az olmaz.

he görüntü olsun sallasın ses çıkarsın ama gitsin dersen geçici prof olmayan çözümler ile aklındaki maliyeti yakalayabilirsin.

bunu öğrenmenin en iyi yolu bu işleri çok iyi yapan bir servise git ve danış, işçilik dahil fiyat al.

burada da 7" yapan biri illa ki çıkar ve görüşünü paylaşır diye düşünüyorum.

USA da bile 2" üstü takoz pek kabul görmez, düz gidişte problem yoksa da dediğin gibi frende yapıyor demekki. virajlarda da sorun çıkartabilir bence.

7-8 e tam içerikli bir kit bulman bence zor, iyice bir araştır derim.
ön + arka şaftlar özel yapım olacak ve tanesini 1000 TL ye bile yaptıramazsın double cardan /çift mafsallı olmak zorunda çünkü
çelik fren hortumu sadece basit bir ayrıntı, bunun gibi ekstra modifikasyonlar da gerekecek
belki direksiyon amortisörünü çiftli sistem kullanacaksın
HD akslar gerekir mi bilemem
diflerdeki ayna mahruti değişir mi bilemem ama değişirse 3000-4000TL ön+arka toplamı
direksiyon sistemi zayıflıyor bunların ve özel demir bir kit yaptırmak gerekiyor
işçilik vs derken evdeki hesap hiç bir zaman tutmaz..

şimdi kiti satan yere gittiğinde bunları sana anlatmaz, sana kit lazım der ve satar gider.
ustana gittiğinde de tek tek bu masraflar kısa zaman içinde çıkar.

ben kit ile 4" yükseltmeme rağmen ki ön düzenim sıfır yapılıydı bir sürü görünmeyen ekstra çıktı, 7" de gerçekten düzgün ve sağlam bir kit ve gidiş isteniyorsa maliyet az olmaz.

he görüntü olsun sallasın ses çıkarsın ama gitsin dersen geçici prof olmayan çözümler ile aklındaki maliyeti yakalayabilirsin.

bunu öğrenmenin en iyi yolu bu işleri çok iyi yapan bir servise git ve danış, işçilik dahil fiyat al.

burada da 7" yapan biri illa ki çıkar ve görüşünü paylaşır diye düşünüyorum.
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam inşallah çıkar birisi der şöyle şöyle oldu diye.Direksiyon amörsütörü şuan bir tane güçlendirdik dedğiniz gibi ikincisi şart olacak sanırm ama ben bu kiti tamamen gösteriş görüntü için yapıyorum aaracı aldığımdan beri şehir içinden asvalttan toplasan 2 defa anca çıkmışımdır şehir içi kullandığım bi araç bu yıpranmasını istemiyorum özelliklede araziye sokmayacağım reklam amaçlı kaplatacağım için görüntü olsun istiyorum bakalım takan birisi varsa yazarsa iyi olur geneli hep 4" takmış onda pek bi sıkıntı yokmuş sanırım

4" de bir sıkıntı olmaz
sadece gösteriş ise mesele bence bütçeyi de düşünüp 4" de kalın..

7" de gösteriş için bile olsa araba yürüyecek ise dediğim değişiklikler şart

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri