2013 Yılı 2.dönem Telsiz Amatörlüğü Ehliyet Sınav Tarihi Ve Yerleri Belli Oldu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan armagan35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,466

armagan35

Yeni Üye
Merhaba.

Amatör Telsizcilik sınavı 03 Kasım 2013 Pazar günü

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul,
İzmir, Kayseri ve Samsun illerinde yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgiler linkte bulunmaktadır.
http://www.kegm.gov.tr/default.aspx?pid=181

İzmir ilinde telsiz amatörlüğü sınavına hazırlık kursu düzenlenecektir
kurs ücretsizdir.

ayrıca sınavda çıkacak soru bankası linkte bulunmaktadır.
http://www.kegm.gov.tr/telsiz/amator/SoruBankasi/sorubankasi.rar

Tüm sınav sorular bu sorular içinden çıkmaktadır.

Sınav hakkında her türlü bilgiyi 29.08.2013 - 08.09.2013 Tarihleri arası İzmir fuarı Trac İzmir telsiz amatörlüğü standından
öğrenebilirsiniz.

sınava katılacak arkadaşlara başarılar dilerim.

Alirıza ÖZSARAN - TA3EL
Trac İzmir Bşk.Yrd.
0 533 503 16 77

Etiketler
Ynt: 2013 Yılı 2.dönem Telsiz Amatörlüğü Ehliyet Sınav Tarihi Ve Yerleri Belli Oldu

Selamlar,

Bir süredir bu belgeyi araştırıyorum lakin benim eksikliğim olsa gerek yeterli bilgiye ulaşamadım.

Bu belgenin tam olarak amacı nedir? Sadece gemide çalışmak için mi gerekli ?
Kaç tane sınava girmek gerekiyor ?
A-B-C Sınıfları ne işe yarıyor, farkları nedir?
2.dönem demişsiniz, ilk dönem de mi girmeliydim sinava ?

Ynt: 2013 Yılı 2.dönem Telsiz Amatörlüğü Ehliyet Sınav Tarihi Ve Yerleri Belli Oldu

takip

burda bir hata var duyuru bölümünde yazan şehirlerle sınav başvuru bölgesi seçimdeki şehirler farklı.. Kıyı emniyeti arayıp durumu sordum bir yanlışlık olduğunu onlarda söyledi belki sınav yerleri değişebilir.

Merhaba.

Sınava son başvuru tarihi 11 Ekim 2013 tür.

onay ve başvuru sırasında sorun yaşamamak için erken başvuru yapmak uygun olur.

İzmir den selamlar

Ali - TA3EL

Merhaba.

sayın officer bu belge sadece karada ve tahsis edilmiş belli frekanslarda kullanılmak
üzere katılacağınız sınavda başarılı olursanız size telsiz kullanma ehliyeti veriyor denizde geçersiz

sınavlar yılda 2 kere oluyor 1. oldu şimdi 2. olacak

A sınıfı tahsisli tüm frekansları kullanır
B sınıfı daha az belli frekansı kullanır
C sınıfı en az Sadece VHF - UHF frekansları kullanır.

sayın mountaineer16 benim paylaştığım yerler kıyı emniyeti sayfasından alınmıştı.
kontrol ettim zannedersem sizin uyarıdan sonra düzeltme yapmışlar
paylaşılan yerler doğru.

officer' Alıntı:
Selamlar,

Bir süredir bu belgeyi araştırıyorum lakin benim eksikliğim olsa gerek yeterli bilgiye ulaşamadım.

Bu belgenin tam olarak amacı nedir? Sadece gemide çalışmak için mi gerekli ?
Kaç tane sınava girmek gerekiyor ?
A-B-C Sınıfları ne işe yarıyor, farkları nedir?
2.dönem demişsiniz, ilk dönem de mi girmeliydim sinava ?

Merhaba, bu konuda www.radyoamatorleri.com sitesini tavsiye ederim. Forumda radyo amatörlüğü ile ilgili tüm bilgi ve deneyimlere ulaşabilirsiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

armagan35' Alıntı:
Merhaba.

sayın officer bu belge sadece karada ve tahsis edilmiş belli frekanslarda kullanılmak
üzere katılacağınız sınavda başarılı olursanız size telsiz kullanma ehliyeti veriyor denizde geçersiz

sınavlar yılda 2 kere oluyor 1. oldu şimdi 2. olacak

A sınıfı tahsisli tüm frekansları kullanır
B sınıfı daha az belli frekansı kullanır
C sınıfı en az Sadece VHF - UHF frekansları kullanır.

sayın mountaineer16 benim paylaştığım yerler kıyı emniyeti sayfasından alınmıştı.
kontrol ettim zannedersem sizin uyarıdan sonra düzeltme yapmışlar
paylaşılan yerler doğru.
evet düzeltme yapmışlar bakalım başvurumuzu yaptık artık hakkımızda hayırlısı

Herkese merhabalar!

Istanbul'da Amator Telsizcilik sınavına hazırlık kursu yapan bir yer var mi?
Bilen varsa, buraya adres veya tel no. yazabilr mi?

Tesekkur!
73'ler!!!!

Merhaba
Sanırım istanbulda böyle bir sistem yok halbuki izmirde İzmirli amatör telsizciler böyle bir kurs açmışlar ama İstanbul bu konuda sanırım kısır. keşke böyle bir kurs istanbuldada açılsada gitsek bende 2014 ocak ayındaki sınava giricem keşke bilgi alabileceğimiz bir yer olsa.
Hayırlısı diyelim

Bu ehliyet tam olarak ne işe yarıyor, kimseden mantıklı bir yanıt alamıyorum yahu.
Artık hiç bir işe yaramıyor mu :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri