2000 model 3.2 v6 frontera almak üzereyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kabasakal34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,414
Ynt: 2000 model 3.2 v6 frontera almak üzereyim

Tekrar merhaba,su Focus olayinda yanlislik var ama sormadan yazmadim.
Alt komsumda C-Max var ve hic 30 kurus gormedigini biliyordum.
Yine de yeniden sordum,ne de olsa hacimli bir arac C-Max Focus.
Tedarikcilerimden biri onceki yil iki ortak birer tane binek aldilar kendilerine.
Ilk basta sekiz litrelerden kullandikca alti litrelere dustuler.
Hele yasca daha buyuk olan bes litrelerden bahsediyor.
Yaslari altmis ve uzeri oldugundan belki bu kadar tasarruflu suruyorlardir.
Dolayisiyla kirk kurus yakan Focus'ta bir problem oldugunu saniyorum.
Astra turbo 2012 yi bilmiyorum,hangi motordur,benzin dizel nedir?
Ancak 1.3 multijet olan Astra'lardaki tuketimin de dusuk oldugunu biliyorum.
Gecen yaz Izmir Batum Karadeniz ve cevresi gidis gelis 25 kurusu gecmedik.
Sadece bilgiyi duzeltmek icin sahsi fikir ve tecrubelerimi aktardim.
Kimseyi yaniltmamaya yardimci olmak adinadir.

Etiketler

bende arkadasa sordum bu aractan kullananlar senin arabanda sorun olabilecegini soyluyolar veya acaba yanlismi olcuyosun yakit miktarini felan ..bana soyledigi 350 - 400 yakmakta oldugu ..diger arkadasinda 1.4 T modeli 2012 ve 8.000 km belkide motor rodaj suresini tamamlamamistir diye bu degerlerde yakmaktadir ama bu araclari ben kullanmiyorum dedigim gibi bu degerler aracin sahiplerinin bana soyledigi yakit degerleri ve bu konuda idda etmiyorum belkide araclarinda sIkInti vardir ve ya yoktur. ama sanki ben bilincli olarak yaniltiyomusum yada arkadas benim araci alacakmista ben yanlis bilgi vermisim gibi hissettim .burda insanlar cevresinden veya bizzat kullandigi araclardan duydugu gordugu bilgileri yaziyor ve cok degisik yorumlar gelebilir. 3.2 frontera yakit degerleri sadece benim soyledigim yakit degerleri degildir tum 3.2 kullananlara sorun asagi yukari ayni degerleri verecektir.yada alacak arkadas veya yakit ekonomisini yapamayan kisiler araca almadan once yakit testi yapabilir.Saygilar...

Standart Halim'de 35 krş uzun yolda 27 krş yakan biri olarak 3.2 kullanıcı olarak memnunum. Su an da yükseltilmiş ve aerodinamik açıdan kamyonlaştırılmış aracım 47krş yakıyor çamur lastikleri vs. Bana göre de bahsi geçen yakıt değerleri normal.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR