2.3 td frotera hakkında yardımınız gerek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sugur42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,009

sugur42

Ana Kamp
Yer
izmir
Aranıza yeni katıldım arkadaşlar büyüklerim affına sığınarak arkadaşlar diyorum.Konyada oturuyorum aslında 87 hilüx aşığı birisiyim daha önceleri fantazi olan 4x4 ler şimdilerde iş gereği ihtiyac halini aldı amacım ofroad değil %70 asfalt uzun yol diyelim %25 arazi yolsuz yerler % zevki gezi olarak değerlendirme yaparsam hilüx biraz beni ve benimle gelen misafirleri yoracak gibi arkadaşımda 95 2.3 td var benim aracı sana vereyim der lakin sizin tabirle frontiyi bilmem araçlardan az çok anlarım araç baya diri ve motoru saat gibi çalışıyor ve sanki sesi ısuzu motoruna benziyor sanırım arkadaşlar ısuzu motorlu derken bilerek konuşuyorlar neyse sevgili üstadlarımdan yada bu aracı kullananlardan açıkcası yardım bekliyorum genelde 2.2 benzinli ve 2.0 benzinli yorumu var hiç 2.3 yorumu göremedim yoksa hiç tutulmazmı bu serileri
bu araçların yakıt sarfiyatı,parça bulma durumu (malum üretimi durdu ve çok fazla piyasası olan bir araç değil)birde sağlamlığı yani nazik bir araçmıdır elim anahtar tutar ama sanayiyi pek sevmem :smiley: genel bir bilgi verirseniz sevinirim

Etiketler
Ynt: 2.3 td frotera hakkında yardımınız gerek

Merhaba
Öncellikle hoş geldiniz,Fronteranız hayırlı olsun.
evet piyasada en çok 2.0 ve 2.2l benzinli fronteralar var.Ben fronteramı 7 senedir kullanıyorum ve şimdiye kadar parça sorunu yaşamadım.

Dizel olması çok güzel .ben 100 km 15-16 benzin yakıyorum.

Selamlar

MURAT

Opel motorları ara sıra kötü süpriz yapar, onun haricinde net bir olumsuz bilgi yok araç hakkında.
2.0 motorun 2.2 den daha sorunsuz olduğu söylenir, 2.3 hakkında dediğiniz gibi bir bilgi yok.
Siz yine de aracı alırsanız su pompasını, yağ pompasını, termostatını vs kontrol ettirin, gerekirse değiştirin.
Kötü süprizler genelde bunlarla ilgili olur. Bunları değiştirirseniz pek bir sorun yaşamazsınız, tabi aracı alırken yürüyen aksama, şanzımana da iyice bir bakmak lazım.

2.3 l diesel[attachment=1]

23 diesel

olasiliksiz' Alıntı:
Opel motorları ara sıra kötü süpriz yapar, onun haricinde net bir olumsuz bilgi yok araç hakkında.
2.0 motorun 2.2 den daha sorunsuz olduğu söylenir, 2.3 hakkında dediğiniz gibi bir bilgi yok.
Siz yine de aracı alırsanız su pompasını, yağ pompasını, termostatını vs kontrol ettirin, gerekirse değiştirin.
Kötü süprizler genelde bunlarla ilgili olur. Bunları değiştirirseniz pek bir sorun yaşamazsınız, tabi aracı alırken yürüyen aksama, şanzımana da iyice bir bakmak lazım.
kürşat abi evet ara ara opelin süpriz yaptığı doğrudur 3 sene kadar 97 model vectra 2.0 gls kullandım almanlar ve amerikanlar bu oto işini biliyorlar arkadaşın arabası 95 model ve ilk sahibi bir almancı yani yazları kullanmış 2. sahiibi arkadaş diyişine göre araç arazi görmemiş sanırım murat abi ve senin fikirlerin doğrultusunda bir fronti sahibi olacam avı severim doğağa zaten hayranım fırsat buldukca hakkını veriririm arabamın. Su pompası dediğiniz sanırım devirdaim yoksa ayrı bir su pompası varmıdır birde arkadaşımın ablası istanbulda evleniyor haftaya istanbula gidecek gelince pazarlığa otururuz artıki. hayırlısı ne diyelim kim bilir belki doldurur depoyu abi ben geliyorum hadi biraz kirlenelim derim. ;D

damast' Alıntı:
Merhaba
Öncellikle hoş geldiniz,Fronteranız hayırlı olsun.
evet piyasada en çok 2.0 ve 2.2l benzinli fronteralar var.Ben fronteramı 7 senedir kullanıyorum ve şimdiye kadar parça sorunu yaşamadım.

Dizel olması çok güzel .ben 100 km 15-16 benzin yakıyorum.

Selamlar

MURAT
Hoş bulduk abi teşekkür ederim henüz almadım ama inş. olur nasip verdiğin bilgiler ve resimler için sağol abi fakat ingilizcem yok birde eğer yeni model değilse motorların dilinden biraz anlarım en azından kendimi yolda bıraktırmam malüm yeni nesil motorlara el süremiyorsun heryeri dolu ve elektronik senin şu yükseltme işini okudumda işime yarayacak ve tamamen becerebileceğim bir iş aslında sende benim gibisin sanırım lazım olmasa bile bir atölyeyi dolduracak takım almışsın ki her ne kadar hanımlar kızsada illaki bir gün lazım oluyor.şimdi biraz hayal kurmaya başladım bak :smiley: abi araç siyay ben üzerine mat siyah kaplatsam acaba genede ruhsata işleme gerekirmi bilgin varmı mat siyah hayalim varda....yakıtı sormadım ama sanırım 100/7-8 litre uzun yol yakar şehir içinde 10 11 litrelere çıkar diye düşünüyorum malüm konya düzlük ve diğer şehirler gibi trafik hengabesi yok.

Merhaba Uğur Bey bende 2.0i sport var, bu güne kadar motorla ilgili hiç bir problemim olmadı,sizin almayı düşündüğünüz 2.3 dizel araç (duyduklarımı yazıyorum) sanayide bir abimizin kardeşinde varmış anlattığına göre satana kadar canından bezdirmiş çok sıkıntılı ve problemli olduğunu söylemişti, ancak isuzu motorları dünya çapında kendini kanıtlamış motorlar niye böyle bir yorum yaptı bilmiyorum, bu bakımdam iyi arştırıp almanızda fayda var.fronteranın sağlamlık ve konfor açısından sizi memnun edeceğinden eminim ancak motor konusu bir soru işareti, lakin Frontera'nın dizel motorları konusunda pek olumlu bir şey duymadım birde piyasada sizinde belirttiğiniz gibi pek dizeli yok buda bir dezavantaj bence. Saygılarımla Yusuf

YSF' Alıntı:
Merhaba Uğur Bey bende 2.0i sport var, bu güne kadar motorla ilgili hiç bir problemim olmadı,sizin almayı düşündüğünüz 2.3 dizel araç (duyduklarımı yazıyorum) sanayide bir abimizin kardeşinde varmış anlattığına göre satana kadar canından bezdirmiş çok sıkıntılı ve problemli olduğunu söylemişti, ancak isuzu motorları dünya çapında kendini kanıtlamış motorlar niye böyle bir yorum yaptı bilmiyorum, bu bakımdam iyi arştırıp almanızda fayda var.fronteranın sağlamlık ve konfor açısından sizi memnun edeceğinden eminim ancak motor konusu bir soru işareti, lakin Frontera'nın dizel motorları konusunda pek olumlu bir şey duymadım birde piyasada sizinde belirttiğiniz gibi pek dizeli yok buda bir dezavantaj bence. Saygılarımla Yusuf
Yusuf kardeşim vakit ayırıp yorum yaptığın için teşekkür ederim evet bir nebze sana katılıyorum ama seninki kadar net birşey duymadım çevreden evet mesela hadi diyince satamazsın diyorlar bu gün sanayide biraz işim var yolumun üstünde opel servisi var birde onlara soralım bakalım onlar ne diyecek.Opel kullandığım için genel olarak rahat araçlar insana güven veriyorlar astra vectra ve omega kullanmıştım zaten beni düşümdüren mekanik konusu yoksa kaportayı fiberden gene yaparım gerçi hoş daha arızalanmayan araç yapamadılar :D birde daha öncesinde hiç kullanmadığım bir araç yani ara ara kullandım ama öyle uzun soluklu değil tabi haliyle bende net bir kanaat oluşturmadı arkadaşın aracıyla yani almak istediğim araçla adanaya gitmiştim arazi vitesini hiç oynamadım çünkü bilmiyorum zaten asfalt dan ayrılmadım genel olarak yormadı ve gayet rahat gittik ailemle neyse asıl konudan ayrılmayayım işte asıl soru bu 2.3 dizel olunca motor parçaları sıkıntı yaratırmı 2.5 olsa illaki başka bir aracın parçası uydurulur ama 2.3 olunca herşey uymayabilir yoksa parça bulunur ararsın alamanyayı 1 se 5'e mal eder yaptırdım arabamı diye sevinirsin.Arkadaşlar gerçekten samimi olduğunuzdan şüphem yok iyiki siteye üye olmuşum bakalım araştıralım (kız alır gibi soralım soruşturalım)pazarlığa ona göre otururuz yada alternatife bakarızki olmazsa gene gözümü hilüx e çevirecem artık

kürşat abi evet ara ara opelin süpriz yaptığı doğrudur 3 sene kadar 97 model vectra 2.0 gls kullandım almanlar ve amerikanlar bu oto işini biliyorlar arkadaşın arabası 95 model ve ilk sahibi bir almancı yani yazları kullanmış 2. sahiibi arkadaş diyişine göre araç arazi görmemiş sanırım murat abi ve senin fikirlerin doğrultusunda bir fronti sahibi olacam avı severim doğağa zaten hayranım fırsat buldukca hakkını veriririm arabamın. Su pompası dediğiniz sanırım devirdaim yoksa ayrı bir su pompası varmıdır birde arkadaşımın ablası istanbulda evleniyor haftaya istanbula gidecek gelince pazarlığa otururuz artıki. hayırlısı ne diyelim kim bilir belki doldurur depoyu abi ben geliyorum hadi biraz kirlenelim derim.

Evet su pompasından kasıt devirdaim.
Ben şöyle düşünüyorum: Bu parçalardan biri arıza yaparsa motora rektefiye yaptırma ihtimaliniz yüksektir: soğutma sistemi parçaları (fan,radyatör,devirdaim, termostat) ve yağlama ile ilgili parçalar (yağ pompası, motor içi yağ kanalları vs). Ama mesala mazot pompası arıza yaparsa en kötü ihtimalle motor çalışmaz, yerine yenisini taktırırsınız problem çözülür. Öte yandan soğutma ya da yağlama sistemi arıza yaparsa arızayı düzelttikten sonra bir de motora rektefiye yaptırmak gerekebilir. O yüzden öncelikle bunlara dikkat etmek lazım. Benzer sebeplerle yaşlı bir motora hiçbirzaman carbon clean vs gibi kimyasal temizleme işlemi uygulamayın. Yağ kanalları tıkanabilir (kimyasalların yerinden söktüğü pislikler gider biryerleri tıkar motor yağsız kalır.)

Uğur Bey rica ederim, bilgi ve deneyim paylaştıkça değer kazanır. Opel markasını bende daha önceki 98 model vectra aracımdanda tanıyorum sağlam,konforlu ve problemsiz oluyorlar. Frontera A kasa almayı düşünüyorsanız nacizane tavsiyem (4kapı düşünüyorsanız 2.2benzinli)---- (2kapı düşünüyorsanız 2.0i sport'u tavsiye ederim) sorun daha az yaşarsınız parça konusunda. Frontera Satarken 2.el çok ağırdır dediğiniz gibi (piyasa dilinde) binici olanlar alır kullanır, al-sata gelmez, zaten araçlarına gözü gibi bakan araç sahipleri (benim gibi) :smiley: mecbur kalmadıkça kolay kolay satmazlar.Gerçi hangi 4x4, otomobiller gibi hızlı satılır, tartışmaya açık bir konu?

eski bir fronteracı olarak... araç al sata gelmez. motoru şanzımanı sağlamsa, kürşat beyin dediği gib soğutma sistemini elden geçir. devirdaimi radyötörü falan. kaza yapma. onun dışında gerisinden korkma. Dizel frontera az olması nedeniyle fazla yorum yapılamıyor. ama motorun sağlamsa yemede yanında yat bir araçtır o. ben opelden bulamadığım parçayı isuzudan buluyordum yürür takımda. bir de motor parçaları isuzu sağlamlığında olduğunu bir düşün 8) aracı alırsan isuzu motor kodunu (mesela opel frontera 2.2 benzinlide x22xe diyoruz) o kodu öğren.

Bugünlük bana müsade arkadaşlar işleri bayağı aksattım bugün gerçi cumartesi olması dolayısıyla birazda ağırdan aldım diyebilirim.Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum yorumlarından dolayı benziliye hele hele lpgli araca hiç ısınamamışımdır nedense mazotun kokusu bile beni cezbeder bugün servise uğradım arkadaşların değişine göre abi araç kazalı değilse motor oynanmamışsa al o araba seni öldürür torunlarına oyuncak kalır derler parçasının herzaman olmadığını ama sıkıntı olmayacağını eğer yapabilirsen intercooler taktırman iyi olur tarzında şeyler söylediler ama bir önemli şey daha eklediler bu araçlarda önde sabit aks yoktur eğer çok taşlık arazide gezeceksen altına dikkat etmen gerekir diyede beni uyardılar adam biraz hızlı konuştuğu için sebebini tam anlayamadım neyse uzun lafın kısası sanırım bu aracı almam için gerekli bilgiyi topladım gerisi araca ve benim kabiliyetime kalıyor sanırım zaten dedik yaa daha kırılmayan yada arıza yapmayan bir araç üretilmedi:smiley: herkese hayırlı akşamlar diliyerek kızımın ve can yoldaşımın yolunu tutuyorum

Murat abi resimler beni yeterince aydınlattı sağol fakat ustanın dediği kadarda nazik gözükmüyor yani en fazla belki rot kolunu eğebilirsin ki bu biraz zor gözüküyor 2. bir ihtimal tablayı yada tabla fişeklerini zedelersin ki buda arabayı yolda koymaz abi paylaşım için tekrar sağol.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,158
Kaydolan Son Üyemiz
aysekayan95

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR