1986 Hilux Benzin Pompası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufukali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,497

ufukali

Ana Kamp
Selamlar;

Arkadaşlar 1986 model tek kabin hiluxumun benzin pompası arızalandı. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı?

Etiketler

Ynt: 1986 Hilux Benzin Pompası

Merhaba, Hangi ildesiniz?
Pompa arızası %95 pompa motorunun yanmasından, arıza yapmasından kaynaklanıyor.
kesinlikle gidip yeni pompa almayın
ankara sanayide pompa tamiri yapılıyor
içindeki motoru değiştiriyorlar sıfırlanmış oluyor, geri kalanı zaten plastik aksam, birkaç hortum, pompayı yenilediğinizde parayı bunlara vermiş oluyorsunuz yok yere

ben 2001 volvo s40'ın pompasını tamir ettirdim... orjinal yedek parça pompa 400 tl idi tamir ile 100 liraya halloldu...

Sentinel' Alıntı:
Merhaba, Hangi ildesiniz?
Pompa arızası %95 pompa motorunun yanmasından, arıza yapmasından kaynaklanıyor.
kesinlikle gidip yeni pompa almayın
ankara sanayide pompa tamiri yapılıyor
içindeki motoru değiştiriyorlar sıfırlanmış oluyor, geri kalanı zaten plastik aksam, birkaç hortum, pompayı yenilediğinizde parayı bunlara vermiş oluyorsunuz yok yere

ben 2001 volvo s40'ın pompasını tamir ettirdim... orjinal yedek parça pompa 400 tl idi tamir ile 100 liraya halloldu...

Merhaba;

Toyota yakıt pompalarında japonya üretimi denso elektirk motorları kullanılır ve binlerce testten geçtikten sonra araca kullanılabilirliği doğrulanır.Ankara sanayi sitesinde pompa tamiri yapanların hangi marka ve özelliklerdeki motorları kullandığını ve orjinal pompa ile aynı ömüre sahip olabileceğini garanti edebiliyorlar mı?

Sonuçta pompanın sökülüp değiştirilmesinin de bi maliyeti var tamiri yapılan pompanın orjinalinin 1/4 i kadar gitmesi bile kullanıcı için zarar demektir,bunu da göz önünde bulundurmanızı rica ederim.

pancarmotorcu' Alıntı:
bence benzin pompası mekanik olması lazım, o modellerde, 4y motor olabilir ,parçası kolay bulunur,

22R'dir muhtemelen,evet mekanik pompadır ama her ne olursa olsun yanlış sonuçlar doğurabilecek yöntemler bana göre değil.22R nin pompası 185 Lira 4Y nin pompası 170 lira değer mi risk almaya ;)

suatlevent' Alıntı:
Merhaba;

Toyota yakıt pompalarında japonya üretimi denso elektirk motorları kullanılır ve binlerce testten geçtikten sonra araca kullanılabilirliği doğrulanır.Ankara sanayi sitesinde pompa tamiri yapanların hangi marka ve özelliklerdeki motorları kullandığını ve orjinal pompa ile aynı ömüre sahip olabileceğini garanti edebiliyorlar mı?

Sonuçta pompanın sökülüp değiştirilmesinin de bi maliyeti var tamiri yapılan pompanın orjinalinin 1/4 i kadar gitmesi bile kullanıcı için zarar demektir,bunu da göz önünde bulundurmanızı rica ederim.

.

suatlevent' Alıntı:
22R'dir muhtemelen,evet mekanik pompadır ama her ne olursa olsun yanlış sonuçlar doğurabilecek yöntemler bana göre değil.22R nin pompası 185 Lira 4Y nin pompası 170 lira değer mi risk almaya ;)
suat ben onu taksın demiyorum ,tahminen pompanın elektirikli degil mekanik oldugunu söylüyorum ,ama arkadaş yazdı ve kayboldu cevap vermedi halen

Arkadaşlar selin ticaret bostancıdan 180 tlye pompa satın aldım. Ancak sorun hala devam ediyor. Depoyu söktüm. Pompayı değiştirdim. Elektrik geliyormu diye baktım. Benzin hattını tıkanıklık varmı diye kontrol ettim. Ancak hala pompa benzin basmıyor.
Tekrar depoyu sökücem. Ve denemesini dışarda yapıcam. Başka fikri olan varsa bana bildirirseniz sevinirim.
Saygılar

ufukali' Alıntı:
Arkadaşlar selin ticaret bostancıdan 180 tlye pompa satın aldım. Ancak sorun hala devam ediyor. Depoyu söktüm. Pompayı değiştirdim. Elektrik geliyormu diye baktım. Benzin hattını tıkanıklık varmı diye kontrol ettim. Ancak hala pompa benzin basmıyor.
Tekrar depoyu sökücem. Ve denemesini dışarda yapıcam. Başka fikri olan varsa bana bildirirseniz sevinirim.
Saygılar

Tem servis suat ustaya götürmeyi deneyin , ekmeği ekmekçiye ver misali .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR