Arama sonuçlarınız

1. pagurus

Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi .

2. pagurus

Doğada Tek Başına Yürüyüş

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Eğer eşiniz iri kıyım ve uzun boylu ise bu çok büyük bir avantaj.Hiç korkmayın,her yere gidin :) Ne var ki normal ölçülerde biri ise bazen Allah korusun yetmiyebilir.En iyisi birkaç arkadaş ve içlerinde en az iki erkek...Ben yıllardır yaban yaşamı fotografları...
  3. pagurus

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Türkiyede yaşadığınızı hiçbir zaman unutmayınız.Bu söz aslında daha birçok başka Ülke için de geçerlidir.Ne yazık ki bayanların bu tip tek başına etkinliği mümkün olamıyor,hele bir bebekle hiç olmaz,yetişkin biri ile bile sayı az olunca risk artar.Tehlike...

4. pagurus

Çadır Seçimi

Ynt: Çadır Seçimi Doğada çok sık ve uzun süreli tek başına kamp yapan ve yaban fotografları çeken biri olarak kış,baharlar ve yağmurlu havalarda Lafuma Yeşil Renk 3/4 çadır kullanıyorum.Sert rüzgarla birlikte yağan kuvvetli yağmurda bile su geçirmiyor.Benim için en önemli şey çadırın su...
  5. pagurus

Google Haritası Üstünde Üye Konumları

Ynt: Google Haritası Üstünde Üye Konumları Uğraşıp yapan için eline sağlık demek gerekir.Ne var ki Bu memlekette hani olası olsa görünmez olmak evla olacağı için özellikle birtakım karanlık cemaat ve mafios örgüt vesair için de yardımcı bir veri alanı olabilir... Ben almayayım.... ::)

6. pagurus

Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

Ynt: Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi yasarergun'a zorunlu olarak... Alıntı yaparak muhatab olarak kendinizi kabul edip bana yanıt vermek gayretine girmişsiniz.Ben ssbman rumuzlu arkadaşa kusma işinin aydınlatmak için bir cevap yazmama(kendisi de katılır katılmaz) rağmen sanki alıntı...

7. pagurus

Ynt: Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Yukarıda yazmış olduğum halde anlaşılmadığını görmekteyim.Keneye enjektör negatif basınç uygular.Negatif basınç basıncın (-) eksi değerlere doğru gitmesidir.Bu da vakum demektir.Damardan kan almaya benzer.Uzay boşluğu gibidir.Negatif basınçta...
  8. pagurus

Sizce de Kamp Bu Değil mi?

Ynt: Sizce de Kamp Bu Değil mi? Eyvallah kardeş ;) :)
  9. pagurus

Ynt: Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Keneyle henüz müşerref olmadığımdan (olmam da inşallah) bu yöntemi kendimde henüz denemedim.Deneyenler ise nette başarılı olduğunu söylüyor.Kene negatif basınçla çıktığından kusmuyor,doğrusu ters basınç zaten kenede kusacak hal ve durum...

10. pagurus

Ynt: Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Evet, ucu, silindir gövdeden çok dikkatlice kesip atıyorsunuz.Yalnızca ucu olmayan silindirik bir dış kılıf kalıyor.İnce bir su zınparasını düz bir zemine koyarak,enjektörün kesilmiş ucunu üstünde ileri-geri,sağ-sol vs yaparak tamamen...

11. pagurus

Ynt: Kene Isırması - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Kene kov ilacını sürekli kullanmakta ve yararını görmekteyim.Ayrıca mazot da her türlü haşereyi uzak tutuyor ama kullanımı pek hoş olmuyor.Kene yapışma piyangosuna henüz rastlamasam da ucu kesilip düzleştirilmiş 50cc lik bir enjektörü yanımda hep...
  12. pagurus

Doğada Kamp Yerleri

Ynt: Doğada Kamp Yerleri En iyi kamp yeri doğa ve kamp yerinden ne anladığınıza bağlı.Daimi yalnız kamp yapmayı ve günlerce doğada yalnız kalıp doğal yaşam fotografları çekmeyi sevdiğim ve tercih ettiğimden insanların gelmediği gitmediği yolu bozuk hatta yolu neredeyse olmayan tabiatı nispeten...

13. pagurus

Sizce de Kamp Bu Değil mi?

Ynt: Sizce de Kamp Bu Değil mi? Dostlar,doğada tabiat ananın kucağında kamp yapmanın tadını; Bu işte şamatayı,hareketliliği,çalıp,şarkı söylemeyi,yüksek sesle müzik dinlemeyi,yiyip içmeyi amaçlayan kimselerin çıkarabilmesi güneşin batıdan doğması kadar olanaksızdır.Üstelik bu sınıf...
  14. pagurus

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Saol Murat kardeşim,Frekanslar aynı :)
  15. pagurus

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Yıllardır doğada hem tek başına yürürüm hem de dahası tek bir başıma ıssız yerlerde kamp yapar,günlerce gecelerim.Şimdiye kadar hiçbir negatif durumla karşılaşmadım.Şehirde yürüken ya da araç kullanırken,insanın bol olduğu yerlerde ise başıma birçok olay geldi...

16. pagurus

Doğada Çadırda Kamp Hayatı

Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı Görünüşte öyle ama Yüce Allah bir vakte kadar mühlet verir,sonra hesabı esastan esaslı bir şekilde sorar.Biz doğa severler illaki haşareden arınmış yerler buluruz, hemide gün geldikte onlar dahi temizlenir gider...Kış mevsimi haricinde nasıl karasinek nereye...
  17. pagurus

Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı Sitedeki arama motoru ile aratıp bulamamıştım.Verdiğiniz linkten okudum.Evet bunun benzeri durumlara ben de bazen rastlarım.Buna çare olarak konaklayacağım yere yakın başka noktaları da kaydederim gideceğim yere giderken.Ters durumlarda tecrübemin sonucunda...
  18. pagurus

Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı dediğiniz konu hangi kısımda gidip bakayım.Ben erken emeklilerdenim kardeş,bende vakit çok :) Zaten tedbir için epey masrafım oldu.Alarm cihazlarım bile var.Gece konaklamalarımda benim haberim olmadan bulunduğum yere 8-10mden fazla yaklaşan olacak oldu mu (çok...

19. pagurus

Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı Umarım olur.Kamp işi doğayla bütünleşme olayı olduğundan bu tip yerlerde atmosferi anlamayan kişilerle bulunmak tadı bozuyor vesselam.Bu yüzden tek takılıyorum.Bir çok kimse de dediğiniz gibi korkuyor.Korkulacak tek varlık maalesef yine insanoğlu.Eh ben de zaten...
  20. pagurus

Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı Yanıtladığınız için sağoasın ufuk dost.Evet, genelde söyledikleriniz doğru ama yine de pek kimsenin gelmediği yerler bulunabiliyor.Bu noktalara yineden gidebilmek için gps de iyi bir araç doğrusu...Sürekli yalnız takıldığım için merak edip sormuştum.Arasıra da...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri