Yunanistan Kampingleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfunvw Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,894
Ynt: Yunanistan Kampingleri

tayfunvw' Alıntı:
Enver bey gecelik 20 Euro gerçekten iyi bir para. O kadar temiz tuvalet, duş, mutfak, gölgelik alan v.s standartları görünce verdiğiniz paraya değiyor. Yurtiçinde O standartlara gelmiş bir kamping olsa (istisnalar var) 20 Euro veririm. Ama leş gibi barakadan bozma tuvaletlere, değil sıcak su, su akmayan lavabolara, güneşin altında piştiğim, lütfedip alanın bakımının bile yapılmadığı, elektrik panosuna salavat getirerek priz taktığım, kimin girip çıktığının belli olmadığı kampa değil 20 euro 5 lira bile versem içime oturur. Önce hizmet, sonra ücret :smiley:
---- ''?Bence Hizmet le ,ücret doğru orantılı..''-----------
Dikkat ederseniz her ikimizin de yorumları aynı bitmiş.Önce hizmet yazılmış ,ücret sonraya bırakılmış.Aslında aynı ortak paydadayız,ancak ülkemizde kamp alanlarının nasıl ihale edildiği,kimler tarafından işletildiği gibi gerçekler gözönüne alındığında fazla beklentide olamıyoruz.Bundan sonrası sayfalar sürecek tartışma konusu olabilir,İyisimi bizde bu güzel paylaşımın bize sunduğu faydalı bilgiler ışığında kendimize nasıl alternatif geziler çıkartabiliriz ona bakalım.

Etiketler

enverdede' Alıntı:
---- ''?Bence Hizmet le ,ücret doğru orantılı..''-----------
Dikkat ederseniz her ikimizin de yorumları aynı bitmiş.Önce hizmet yazılmış ,ücret sonraya bırakılmış.Aslında aynı ortak paydadayız,ancak ülkemizde kamp alanlarının nasıl ihale edildiği,kimler tarafından işletildiği gibi gerçekler gözönüne alındığında fazla beklentide olamıyoruz.Bundan sonrası sayfalar sürecek tartışma konusu olabilir,İyisimi bizde bu güzel paylaşımın bize sunduğu faydalı bilgiler ışığında kendimize nasıl alternatif geziler çıkartabiliriz ona bakalım.

Kesinlikle haklısınız. Aslında tek etken hizmet yeterliliği değil. Kamp alanının yeterli büyüklükte olması Türkiye'deki emlak fiyatlarıyla orantılı. Fahiş emlak fiyatlarında dünya ortalamasının çok üstündeyiz. Tabi birde talep faktörüde var. Denecek tek şey var...inşallah :smiley:

Yunanistan kampları aslında sürekli konaklanan ve çekme karavanların önlerinde çadırları ve çadırların önlerinde ise tentelerden oluşan üç kademeli otağlar gibi.
İki üç yıl öncesine kadar bir tek motokaravanları dahi yoktu komşunun.
Bizler kamplarına gittiğimizde önlerden güzel denize sıfır yerler ayarlarlardı her zaman.

Yunanistanın kampingleri genelde EOT kampinglerden (devlet kuruluşu) ve özel kampinglerden oluşuyor. Özel kampinglerden bir bölümü ise Sunshine Campings gibi adlarla zincir kampinglere dahil oluyor ve herhangi birine giriş yapıp aldığınız kart ile diğer zincir üyelerinde %15 civarında indirim ve rezervasyon önceliği alabiliyorsunuz.

Kalabalık yerlerde ve özellikle Selanik hinterlandında,Halkidiki de özel kampingler çok daraşma...
[attachment=4]

Pelepones gibi uzak yerlerde ise rahat ve geniş kampingler daha zevkli tatiller için bizleri bekliyor...
[attachment=2]

EOt kampingler ise düzenli, geniş ve standart hizmet vermeleri ile herzaman tatminkar olabiliyor.
[attachment=3]

İyi geziler...

Rüzgar

Yunanistan  Rahat ve geni kamp

Bir EOT kamping girii

Yunanistan zel darama kamp

Fotoğraf dizininde hata oldu.
Metni okurken yapılan açıklamalar, fotoğrafların altındaki açıklamalara göre sıralanması gerekiyor.
Özür diler moderatörümüzden yardım rica ederim.

hüseyin abi sunshine camping club üyesi bacchus camping ve venezuela camping'de dediğiniz gibi çeşitli indirimler elde ettik. sistem çok güzel ve özel kurulmuş. sunshine'a üye olmak istiyorsanız belli standartları var. m2'ye göre tuvalet sayısı, duş sayısı, elektrik panosu gibi. temzilik, market büyüklüğü de bu kıstaslar içerisinde... kulübe girişte ve yıllık bir ücret ödüyorsunuz.

fiyat konularında bugüne kadar çok soru geldi. bunun için gezinin tamamına ait her şeyi yayımladığımız www.istanbul-atina-sitanbul.com sitemizi ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

gezi öncesi yaptığımız tüm masrafların detaylarına: http://www.istanbul-atina-istanbul.com/?page_id=1379 linkinden ulaşabilirsiniz.

kamp alanlarına ait tayfun'un yazılarının yer aldığı sayfalar mevcut. yer sıkıntısı nedeniyle dergiye koyamadığımız birçok fotoğraf burada yer alıyor. ayrıca koordinatların bazıları mevcut, fakat bazıları ise maalesef türkiye haritası update ederken silindi. birçok arkadaşta bu sorun yaşandı. biz yurtdışına çıkarken yüklediğimiz harita sadece avrupa haritasıydı. ülkeye geldikten sonra türkiye haritası yüklemiştik. ama olcay'ın dediği gibi camping.gr sitesi çok güzel bir rota görevi görüyor. ama bizim sitemizde de gittiğimiz yerlere ait tüm kampların bilgileri ve web sitelerinin bilgileri mevcut... bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.istanbul-atina-istanbul.com/?page_id=1367

evet son olarak, gidemeyip de buradan ah çekenler için, bizim hem atina'ya giderken, hem de dönerken uğradığımız ve 2'şer gece kaldığımız volos'taki hellas camping'in kumsalından canlı bağlantıyla yazımı bitireyim :smiley: http://campinghellas.dyndns.org:60249/

Herkese Merhaba,
Kızımla birlikte geçtiğimiz Ramazan Bayramında Alexandroupoli (Dedeağaç) a gittik.
İstanbul'dan gitmek çok pratik. Metro seyahatin sanırım günde 3 kereydi, seferleri var.
Ve burdan Erdek otobüs bileti 35 TL iken,Alexandroupoli=40 TL idi.
Biz tercihimizi Alexandroupoli'ye kullandık.
Vize var tabii ki. Ama bizim zaten vizemiz vardı.
Gitmdene önce kamping konusunda farklı farklı isimlerle karşılaşmıştım.
Alexandroupoli Camping, Evros-Ditea Camping, Alexandroupolis Municipal camp area
Ben bunlardan Alexandroupoli Camping'te karar kılmıştım.
Meğer hepsi aynı yeri anlatıyormuş. Aynı kampa farklı hitaplar:smiley:

Gerçekten çok güzel, çok temiz bir yer.
Ben bu kadar temiz tuvaletler, duşlar görmedim. Evde bile duşta ayağımızın altında bir miktar su olur.
Öyle bir eğim vermişler ki duşlara.
Kum, su, köpük birşey kalmıyor.
Zaten eli hortumlu kadınlar da ikidebir temziliyorlar heryeri.
Kampta bir ara "Yunanistan'dakarınca yok sanrıım" diye düşünüyordum.
Neyse ki sokaklarda gördüm.
Kampı öyle çok süpürüyorlar ki karınca bile görmek zor.

Aaa!! Kamp alanı içinden yabani semizotu toplayıp salata yemek yapabilirsiniz. Biz yaptık.

Başkaaaa...
Şehir merkezine 2 km mesafede. Gece geç saate kadar şehir merkezinde kalsanız da sorun yok.Yollar çok güvenli. yollarda yürürken kimse kornaya basıp sizi rahatsız etmiyor.
Bizim yan tarafımızda tek başına gelmiş bir türk kızı vardı. Biz de ana-kız gitmiştik. huzur ve güveniçinde kalabilirsiniz. Pasaportları da resepsiyona teslim edince, kafada sıkıntı kalmıyor pasaportla ilgili.
Kamptaki tek zorluk, kamp için ayrılmış alanlara masa sandalye tahsis edilmemiş olması. Otobusle gidince götürmedik tabii masa sandalya.

Sahilde şezlong yok, çadırın orda masa yok.
Tam bir elektrik boşaltma yeri. Hep toprak üstündesiniz.

Alexandroupoli yakınında Makri diye biryerden bahsedildi.
Ama biz kampingte öyle keyifliydik ki, başka hiçbiryere gidip görme ihtiyacı bile duymak.

Alexandroupoli çıkış tabelsı kamping'ten somnra. Yani aslında kamping şehir sınırları içinde:smiley:

Aklıma geleneler bu kadar.
Fiyatları da yazaacaktım. ama sayfalarında vermişler. Burdan bakabilirsiniz "http://www.ditea.gr/index_uk.html"

Burada bir anıma yer vermek istiyorum.

Atina yakınlarında kamp yaparken kamp sahibi ile bir sohbetimiz olmuştu. Bana Türkiye'de bir kamp alanı satın almak istediğini, bu konuda yardımcı olup olamayacağımı sormuştu. İlk başta "yatırımcı kafa bu olsa gerek" diyordum ki, sohbetimiz gelişti.

Meğer Avrupa'dan kamp alanına gelen karavancılar, Türkiye'de adam gibi bir kamp alanı olmadığından yakınıyorlarmış. Kamp sahibi kişide Türkiye'de bir yer satın alıp, Yunanistan'dan Türkiye'ye müşteri paslayacakmış.

Daha ne denir ki....

.
Yurtdışına çıkarken yakıt fiyatları da göz önüne alınmalı.
Dün benzini ~2 Euro'dan doldurdum !

1639996456385

Fakat Keşan'da motokaravanı fullayıp tam erzak ile Selanik ve Kalkidiki'ye kadar olan bölgede özellikle yüksek sezon harici en az haftada bir kampinge girerek dolaşmak, yine de sorun yaratmamalı ?

Fakat bu olanağın çekme karavanlar için asla mümkün olmadığını unutmayın. Konuştuğum Yunan'lar da çekme karavana polisin izin vermediğini söylediler..
(Yani kampinge girmek zorundasınız)

Bagaj üstü çadır için de ayni durum söz konusu olmalı çünkü son iki yaz Yunanistan'da böyle ulu orta kamp yapan tek kimseye bile rastlamadım. Genellikle Sırp, Makedon, Bulgar ve Romenler böyle gelip kampinglere girmekteler.

Son düzenleme:

.
Yurtdışına çıkarken yakıt fiyatları da atlanmamalı.
Dün benzini ~2 Euro'dan doldurdum !

Ekli dosyayı görüntüle 638213

Fakat Keşan'da motokaravanı fullayıp tam erzak ile Selanik ve Kalkidiki'ye kadar olan bölgede özellikle yüksek sezon harici en az haftada bir kampinge girerek dolaşmak, yine de sorun yaratmamalı ?

Fakat bu olanağın çekme karavanlar için asla mümkün olmadığını unutmayın. Konuştuğum Yunan'lar da çekme karavana polisin asla izin vermediğini söylediler..

Bagaj üstü çadır için de ayni durum söz konusu olmalı çünkü son iki yaz Yunanistan'da böyle ulu orta kamp yapan tek kimseye bile rastlamadım. Genellikle Sırp, Makedon, Bulgar ve Romenler böyle gelip kampinglere girmekteler.
çekme karavanımızı yunanistan a sokamıyoruz doğrumu

.
Hayır tabi ki sokuyorsunuz, onda sorun yok.
Fakat çekme karavanla sadece kampinglerde kamp yapmak zorundasınız.

Sanırım yine yanlış anlaşılacak şekilde yazdım galiba ?

Son düzenleme:

Muassır medeniyetler seviyesini yakalamamıza az kalmış an itibarı ile benzin 0,69 avro, neyse yakında 2 avro olur.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri