Windsurf

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kotil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,455
Ynt: Windsurf

Merhaba,

Yelken Sörfü bölümüne pek ilgi gösteren çıkmamış galiba. Umarım zamanla olur. Deneyimlerimizi paylaşırız.

Yelken Sörfüne 1991 yılında İstanbul Yelken Kulübünde kursiyer olarak başlamıştım. Orada temel rüzger bilgisi ve sörf disiplini kazanmıştım. Ancak geçen yıla kadar 1980lerden kalma ekipmanımla yaz tatillerinde en fazla 1 hafta sörf yapıyordum. o da en fazla 2-3 beaufort havada.

Geçen yıl 110 litrelik bir mistral screamer 160 litrelik bir mistral explosion ve 190 litrelik 3 finli bir eski hi-fly üç finli eski kullanılmış boardlar edindim. bunları istanbul Mimarsinan Sörf merkezinde denedim. Uygun boom mafsal ve direkleri de Cihan Anasaldan ikinci el aldım.

Erdek körfezinde 4, 5.4 ve metrekare yelkenlerim ile 4-5 beaufort havada 30 gün kadar çalıştım ve kendimi geliştirdim .Özgüven kazandım. Ancak antrenman eksikliği ve yetersiz ısınma nedeniyle kollarımda müthiş ağrılar sızlamalar ve sabah uyuşmaları oldu.bir iki ay sürdü. Bu sene aynı şeyi ağustosta tekrar edeceğim. Ağustos'a kadar kollarımda bu ağrıların tekrar yaşanmaması için ne tür önlemler alabilirim? başına bu tur birşey gelen var mı?
Teşekkürler.
Öncelikle merhaba, wndsursfcu selamlarindan

İsinmak esasen şart...ama insan suyu rüzgarı görünce dayanamıyor....

Sızılar nerdeyse,

Diyelim el bileklerinde....

Olabildiğince ellerinizi, dirseklere en yakın noktaya kadar
Dayanabileceginiz en sıcak suya batırıp ve içine tabiki zeytinyağı da ekliyorsunuz...

Yoksa karpal sendrom, yok sinir sıkışması ALLAH korusun kapıda....

Sonrasında, ya sari kantaron yağı ya da zeytinyagi surun...
Strec naylonla sıkmadan geniş geniş sarın. Öyle yatın..aralıksız bı hafta devam edin...

Omuz ve diğer uyuşma sorunu olan yerlere özellikle merkezine bu uygulamayı yapın...

Golitto Estarado nun selamlariyla efenim

Etiketler
Windsurf'e yeni baslayan yada baslamak isteyenler icin hem Stand up Paddle Board (Kürek sörfü) hem de Windsurf olarak kullanilan üründen bahsetmek istiyorum. www.supturkiye.com

MISTRAL WINDSUP = SUP + WINDSURF

Ister rüzgarsiz zamanlar da SUP olarak kürek ile gezinti yap istedigin zaman da tak yelkenini Windsurf keyfini yasayin.

Fit

Fit

Fit

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR