Ukkf - Gezenbilir Tek Forum Olarak Burada Birleşiyoruz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan güngör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,528
Ynt: UKKF-K........... - Gezenbilir Tek Forum Olarak Burada Birleşiyoruz

Bu birliktelikteliği hayata geçiren tüm dostlara teşekkürler.Sanırım form daha şenlenecek.Eskiden yazılarını severek okuduğumuz değerli abeyleride yakın bir zamanda tekrar görürüz inşallah.Ama lütfen o"herşeyi ben bilirim" gözüyle bakıp kendini kafdağında görüpte etrafını dağıtan kişiler burda yazarken şu yeni oluşumda sıyrılıp gelsinler.

Etiketler

Ahmet hocam hoşgeldin...

Cem, Cavid hocam, Levent, İlhan bey, Haşmet, Bülent, Ahmet Hakan, Serdar bey, Haldun sevgili dostlar,

Tekrar hoşbulduk. Hepinize çok teşekkür ederim.

Neşeli ve bol gezili paylaşımlar dilerim. :smiley:

Ahmet

;D ;D ;D

Yaşasın Ahmet abi gelmiş ;D forum iyice hareketlendi abi sizi tekrar aramızda görmek çok güzel gerçi biz forum harici hep görüşüyorduk ama burada yine o güzel yazılarınızdan istifade edecek olmak ayrı bir keyif.

Bu birleşme karavan camiyası için atılan önemli bir adımdır.
Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum,Hayırlı olsun.

Sağol Yusufcuğum. :smiley:

Görüşmek üzere...

Yahu şu hoşgeldin Ahmet ağabey dediğiniz benim sevgili ,

Y..akışıklı
A..vare
S..erdengeçti
İ..nceci
K..arıştırıcı
O..yunbaz mı yoksa ?

Unutma " yasiko " kadehime buz koyma sözün var. Oğuz' un mavi yengeci hiç çekilmez yoksa.

Herkesin gönderdiği mesajlar güzel bir bahar gününü müjdeleyen tan vakti sanki. Herkes memnun, herkes umutlu ve herkes sanki bir hasretin kucaklaşmasını yaşıyor gibi.

Özellikle UKKF yeni yönetiminin almış olduğu olumlu karardan ötürü kendilerini bir kez daha kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Ayrıca bireysel olarak en azından denemek cesaretini göstermiş olan " teos " un, onca emek ve çabadan sonra her iki yönlü olarak bulunduğu özveri takdire şayandır.

Artık geçmişin olumsuzluklarını gündeme getirmenin bu yeni ivmeye bir yarar sağlamayacağı herkes için idrak edilebilecek bir gerçektir diye düşünüyorum.

Şimdi sadece ve sadece olumlu duygularla, olumlu düşünceler üretmek zamanıdır.

Böyle olmalı. En azından başlangıç sürecini böyle yaşamalıyız.

Yaşamda biz insanlar için kusursuzluk ve mükemmellik diye bir gerçek yok ki. Bu bir dilek olabilir. O kadar.

Bunu aramaya çalışmayalım. Hepimiz bu ülkenin farklı köşelerinde, farklı kültür yapılarının etkileriyle yoğrulmuş ailelerin yetiştirmiş olduğu kişiler olarak, bir nedenle, bir araya gelmiş bulunuyoruz.
Kimsenin, bir diğerinin, kendisinin bir benzeri olmasını beklemeye hakkı yok. Bu gerçekle bağdaşamaz.
Fakat insanız, zayıfız ve böyle isteriz. Biz haklıyızdır, biz doğruyuzdur, biz iyiyizdir. Bize göre.
Ancak farklıyız.

“ … koyun kurt ile gezerdi
fikir başka başka olmasa. “

Birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Birbirimizden hoşlanmayabiliriz. Siyasi görüşümüzden inanç anlayışımıza, kullandığımız Türkçe’ den şaka kabulümüze kadar, bu ortamda ortaya çıkabilecek insani olarak bünyemizde ne barındırıyorsak, bir diğerimizin sevemeyeceği, hoşlanamayacağı, kabullenemeyeceği, hatta tiksinebileceği özellikler taşıyabiliriz.

Tercih kişinindir. Ya kampinge gidersiniz, ya ıssızlığa.

Her iki halde de şikayet etme hakkınız yoktur.

“ Karavan “ a siz başka bakarsınız, ben başka. Benim için yaşam yolculuğumun araçlarından biri, sizin için belki, ucuz tatil aracı, belki bir barınak, belki geçim kaynağıdır.
Hangisi eleştirilebilir ki ?

Burada hepimiz bunu anlatacağız işte. Hangimiz nasıl bakıyor, nasıl yaşıyoruz.

Direksiyonun simidi, vitesin topuzu, pistonun kolu, marş dinamosunun .aşağı… Bunlar olacak tabii.
Bir de bu araç sayesinde yaşamda yaptığımız yolculuğun yönü neresi, tünelde ışık göründü mü, râkım kaç, zirveye çıkan var mı gibi meseleler var.

Saygıda kusur etmeden karşılıklı ve gönüllü olarak paylaşacağız. Hepsi bu.

İyi keyifler.

İki arkadaş, Murat ile Hakan, beraberce bir iş seyahatine çıkmışlar. Hakan, Murat'ın her gece yatmadan önce “Allahım, anamın düşündüğü düşman başına, karımın düşündüğü benim başıma” diye dua ettiğine dikkat etmiş ve sormuş :

"Arkadaş senin anan bu kadar kötü bir kadın mı? Senin karın bir melek mi? Halbuki normal olarak insanların anaları iyiliklerini ister!"

Murat gülümseyerek cevap vermiş:

"Kardeşim şimdi anam oturup düşünüyordur. "Benim Murat'ın başına bir iş mi geldi? Bir kaza mı geçirdi?" diye. Halbuki karım "Bu herif kim bilir şimdi hangi kadınla eğleniyordur? Neler beceriyordur?" diye düşünür.

Onun için anamın düşündüğü düşman başına, karımın düşündüğü benim başıma." diye dua ederim.

Çok sağol Haldun hocam.

Senin düşündüğün,dostlar başına... :D

Sözüm, söz. Buzunu kadehine ben koyacağım.

Mavi yengec

Rak

yasiko' Alıntı:
İki arkadaş, Murat ile Hakan, beraberce bir iş seyahatine çıkmışlar. Hakan, Murat'ın her gece yatmadan önce “Allahım, anamın düşündüğü düşman başına, karımın düşündüğü benim başıma” diye dua ettiğine dikkat etmiş ve sormuş : "Arkadaş senin anan bu kadar kötü bir kadın mı? Senin karın bir melek mi? Halbuki normal olarak insanların anaları iyiliklerini ister!" Murat gülümseyerek cevap vermiş: "Kardeşim şimdi anam oturup düşünüyordur. "Benim Murat'ın başına bir iş mi geldi? Bir kaza mı geçirdi?" diye. Halbuki karım "Bu herif kim bilir şimdi hangi kadınla eğleniyordur? Neler beceriyordur?" diye düşünür. Onun için anamın düşündüğü düşman başına, karımın düşündüğü benim başıma." diye dua ederim.Çok sağol Haldun hocam.Senin düşündüğün,dostlar başına... :DSözüm, söz. Buzunu kadehine ben koyacağım.

Ahmet abi ben Hakan ile Murat'ı tanıyorum sanki ;D

örnek olacak çok güzel bir adım. erdal bey'i, levent abi'yi, oğuz abi'yi ve cem'i bu birleştirici kararlarındna ötürü kutlarım. her alanda onca ayrılığın, kavganın ve kopmanın yaşandığı bir ortamda karavancıları bir çatı altında toplama girişimi bence koskocaman bir adımdır. yollar daha bir keyifli, daha bir huzurlu olacaktır artık...

oy oy oy...neler olmuş burada..uzun zamandır buralarda değildim ve bu başlığı okuyunca çok sevindim...
hayırlı olsun... emeği gecenlere teşekkürler....

Sevgili Ömer,
Tamamı ile iyi niyet çerçevesinde oluşturulmuş bir birliktelik bu. Bu aşamadan sonra fazla bir katkım olmayacağını düşünerek işin mutfak kısmından çekilmeyi uygun gördüm. Herhangi bir üye gibi katkılarımı sunmaya devam edeceğim. Bu birlikteliğin ruhuna uygun şekilde devamı, bireylerin olaya amatörce sahip çıkması ile mümkün. Zaman her şeyin ilacı.

Selamlar,çok güzel bir gelişme,herkese hayırlı olsun.

merhaba ,umarım karavan camiasında alınan bu karar, bazılarında soğuk duş etkisinden çok şifalı, ılık bir kaplıca etkisi yapar :D hayırlı olsun saygılarımla
lütfü cinoğlu

Çok doğru ve yerinde bir karar olmuş, Birlikten kuvvet doğar. Tüm kamp ve karavancılara hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri