Tentipi Çadır, Kurulum Ve Kullanım ( 5 Mevsim )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanersarp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,139

tanersarp

S R P A
Yer
Mersin
Merhaba Arkadaşlar,

uzun zamandır takip ettiğim ve buradaki bir çok arkadaşımında kafasına yatacak bir üründen bahsetmek istiyorum. Tentipi çadırlar. Bu çadırların kurulumu ve taşıma güçlüğü diğer çadırlardan biraz daha zor olsada, kendi aracıyla kamp yapacak olanlara, özellikle kışın ne yaparız ısınırız diyenlere alternatif olacaktır. Çadır içerisine kurulacak portatif bir soba ve özel baca çıkışıyla, yağmur, rüzgar dayanıklılığı, çokça havalandırması, geniş iç hacmi ve kalitesi kendisini diğer çadırlardan ayırıyor. İncelemeniz için kendi web sitesi ve youtube türkçe videosunu bırakacağım.

iyi kamplar dilerim.

Video: https://youtu.be/FsosMjtWW0g

Pyramid tent tentipi zirkon light 5

9484 html 715c857d

Dtrb9J2XcAAmWcU

20111231002

Türkiye distribitörlüğü efe av ticarette sanırım. şuan5c modeli 9500 tl gibi. ama yurt dışından daha uyguna getirtme imkanı olabilir diye düşünüyorum

Eskiden Kızılderililerin üç destek uzun dal parçası ve hayvan derisiyle kurduğu geleneksel çadır tipi Tepee/Tentipi.Günümüzde "glamping" stasüne yükseldi , o yüzden çok pahalı bir çadır tipi.Daha uygun fiyatlara Polish Lavvu ve naylon-polyester tepee tarplar var.En hafifi 2.5-3 kg olduğundan trekking için değil ama camping için uygun.

En çok kullanmak istediğim çadırdır kendisi. Ancak fiyat/verim dolayısıyla şu an bu fikre uzağım. Amazon'dan ordu tarplarına bakıyorum, düşeş bulursam alacağım. Bu arada kanalınızı yeni keşfettim, videolarınız çok başarılı, takipteyim.

En çok kullanmak istediğim çadırdır kendisi. Ancak fiyat/verim dolayısıyla şu an bu fikre uzağım. Amazon'dan ordu tarplarına bakıyorum, düşeş bulursam alacağım. Bu arada kanalınızı yeni keşfettim, videolarınız çok başarılı, takipteyim.

Merhaba; kanalın sahibi ben değilim bilgi amaçlı youtube'tan alıyorum videoları. Teşekkür ederim. İyi kamplar dilerim.

Ben içinde sova yakacagım bir cadır dizayn ettim. Kullandıgım kumas yuzde yuz pamuk kalın ve ham branda kumasıydı. Simdi tekrar yapsam yine yuzde yuz pamuk beannda kuması olurdu ama bir boy incesini alırdım.

Pamuklu kumas normalde suyu aynen içine alır ama balmumunu surtup fonle eritip yedirirseniz, mükemmel bir su gecirmezlik saglıyor. Baca deliğini henüz dikmedim ama malzemesi hazır. Piyasada silikon kaplı fiber kumaslar var 300-350 dereceye dayanır cinsten. Sobam da hazır nus mangaldan katlamalı soba aldım. Baca da katlanıyor. Merak ettiginiz birsey olursa cevaplarım.

Ben içinde sova yakacagım bir cadır dizayn ettim. Kullandıgım kumas yuzde yuz pamuk kalın ve ham branda kumasıydı. Simdi tekrar yapsam yine yuzde yuz pamuk beannda kuması olurdu ama bir boy incesini alırdım.

Pamuklu kumas normalde suyu aynen içine alır ama balmumunu surtup fonle eritip yedirirseniz, mükemmel bir su gecirmezlik saglıyor. Baca deliğini henüz dikmedim ama malzemesi hazır. Piyasada silikon kaplı fiber kumaslar var 300-350 dereceye dayanır cinsten. Sobam da hazır nus mangaldan katlamalı soba aldım. Baca da katlanıyor. Merak ettiginiz birsey olursa cevaplarım.
İlk fırsatta resmini yüklemeye calısacagım.

Tabi ilk fırsatta yollayacagım. Kurmam gerekiyor öncelikle. Sözüm olsun. Biraz vakitsizlik var şu aralar. Ama ilk fırsatta halledecegim

Henüz çadır bitmedi. Son haliyle yolluyorum. 12 gergi halkasının sadece 6 tanesi takılı. Hepsi takılınca tam gergin olacak. Ayrıca son olarak paçalara sabitleme halkası ve baca takılacak. Tabi bir de balmumu ile su geçirmezlik işi yapacagım. Bekletmemek için bu haliyle yolluyorum simdilik. Bitince yine resimleri gönderirim

Henüz çadır bitmedi. Son haliyle yolluyorum. 12 gergi halkasının sadece 6 tanesi takılı. Hepsi takılınca tam gergin olacak. Ayrıca son olarak paçalara sabitleme halkası ve baca takılacak. Tabi bir de balmumu ile su geçirmezlik işi yapacagım. Bekletmemek için bu haliyle yolluyorum simdilik. Bitince yine resimleri gönderirim

Emeğinize sağlık. Sadece bir konuda sormak istediğim bir soru var. Balmumu , temmuz ağustos ayında akdeniz ege bölgesinde sıcakla birlikte çadırda nasıl bir etki yapar? Düzenli olarak bunu uygulamak mı ? yoksa bir defaya mahsus işlem yapmak yeterli mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri