Tek Başıma 45 Günde Vietnam-Kamboçya-Tayland

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,782
Ynt: Tek Başıma 45 Günde Vietnam-kamboçya-tayland

.

IMG 8814p 1600x1200

IMG 8815p 1600x1200

IMG 8816p 1600x1200

IMG 8820p2 1600x1200

IMG 8827p 1600x1200

Etiketler

Chiang Mai gece pazarı videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=2g0r281lse8

Zip-lining ve çevre gezileriyle ilgili fotoğrafları yüklemeyi sürdüreceğim.

Ziplining çok güzelmiş.Geçen hafta doğal havuzlar yapan bir amcamın belgeselini seyrettim ,yeni yaptığı havuza müşterisinin ziplining cı olduğunu öğrendikten sonra ziplininig ekledi,havuza isterse varendasından zipline a atlayarak giriyordu,fazla keyfliydi.
Cylo bisikletle gezmek sanırım en güzel dolaşma yöntemi önünde görüntünü engelleyecek hiç bir şey yok ama tırsmamak elde değil gelen darbeleri ilk sen karşılıyorsun.

mayıstosböce' Alıntı:
Ziplining çok güzelmiş.Geçen hafta doğal havuzlar yapan bir amcamın belgeselini seyrettim ,yeni yaptığı havuza müşterisinin ziplining cı olduğunu öğrendikten sonra ziplininig ekledi,havuza isterse varendasından zipline a atlayarak giriyordu,fazla keyfliydi.
Cylo bisikletle gezmek sanırım en güzel dolaşma yöntemi önünde görüntünü engelleyecek hiç bir şey yok ama tırsmamak elde değil gelen darbeleri ilk sen karşılıyorsun.

Zip-lining çok eğlenceli ve yükseklik korkusu olmayan herkesin yapabileceği bir aktivite. Fotoğrafları ekleyeceğim. Türkiye'de bunu yapabilecek orman olsaydı defalarca gidip yaşardım. Yağmur ormanı yok memlekette ama aklıma Karadeniz'deki vadiler geliyor. Oralarda çok uzun hatlı parkurlar kurulabilir bence. Ciddi mühendislik ve hesap kitap isteyen bir tesisat bu. Eğimi ve gerginliği öyle ayarlıyorlar ki hattın ortalarında belki 50 km hıza çıkılıyor. Son 4-5 metrede bir nevi loopa giriliyor, yani hat sonuna doğru bizim makara halatın ağaca bağlandığı noktadan daha aşağıda kalıyor. Son kısımda oluşan yokuş yukarı çıkma durumu frenlemeyi sağlıyor.

Kendi çektiğim zip-lining videosunun linki, ah bir de go-pro kameram olsaydı :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=4byiglxqA20

Konuyu uzatmamak adına yazmamıştım,Karadeniz de bulunduğum bir zaman da,2-3 günlük bir geçişimiz vardı ,yürümekten yorulunca ve karşı tepeyi görünce karadenizlilerin çay toplamak için kullandığı sepetleri aklıma getirirdim,tam ziplining yerler bence de.Aklın yolu bir diyerek ben hesaplama değilde standart bir kiloyu baz alıp gönderme şeklinde düşünmüştüm. Ayrıca illa vadi ,tepe gerekmiyor ağaçtan ağaca ,evden ağaca,illa da yapıcam dersen direkler arası bile yapılır,sütüne kalmış,matığıda aynı söylediğin gibi kurdum,bu alet yukarı çıkarken yavaşlayacak mı yavaşlayacak.
Ayrıca filmlerde çok görmüşlüğüm yok,Lara Croft dışında ama 'uyumsuz-Divergent' filmi şimdiye kadar gördüğüm en güzel ziplining i gösteren film , filmin ortalarında bir yerde.

Onu izlediğim için yazdım zipline ı, benim de elim hep ayarlara gitti 480p yi aşma gibi triplere giriyorum senin video yu seyrederken :smiley:

Yaklaşık 2 yıl kadar önce iş sebebi ile 2 hafta kadar Chiang Mai'de kalmıştım. Bana o zamanı hatırlattınız Zafer Bey.

Hakikaten çok eğlenceli zaman geçirmiş idim. Turistik açıdan malzemesi hakikaten bol bir şehir. Tapınakları, gece pazarı...

Güzel bir anlatım,teşekkür ederim,bize oraları tanıttınız.Fotoğrafları bekliyoruz...

mergen' Alıntı:
Yaklaşık 2 yıl kadar önce iş sebebi ile 2 hafta kadar Chiang Mai'de kalmıştım. Bana o zamanı hatırlattınız Zafer Bey.

Hakikaten çok eğlenceli zaman geçirmiş idim. Turistik açıdan malzemesi hakikaten bol bir şehir. Tapınakları, gece pazarı...

Ben kentin sakin yapısını da sevdim. Aslında Tayland'ın büyük şehirlerinden, ama insan kendini huzurlu bir kasabada gibi hissediyor.

Güzel bir gezi ve paylaşım,tek başına gezmek ilginç olmalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri