Tamamen Yerli Üretim; Debasto Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 351
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 156,059
Ynt: Tamamen Yerli Üretim; Debasto Isıtıcı

Shava' Alıntı:
DH2000 12-24v Dijital 1050+KDV'dir. Montaj ücreti hariçtir.

DH4000 12-24v Dijital 1650+KDV'd

Şu fiyatlar biraz daha gözden geçirilse olmazmı? yerli ama pahalı biraz daha makul olsa hiç düşünmezdim birde bunun için ayrıca yedek akü+montaj+ kdv dünya para.

Etiketler

KDV ve montaj dahil Eber 1100 TL ye, webasto ise 1350 TL ye takılıyor... (KK ya taksitle üstelik)

Açıkçası Debasto/Shava fiyatlarını gözden geçirmezse, rekabette çok zorlanır bu oturmuş iki marka karşısında ...

taiga' Alıntı:
KDV ve montaj dahil Eber 1100 TL ye, webasto ise 1350 TL ye takılıyor... (KK ya taksitle üstelik)

Açıkçası Debasto/Shava fiyatlarını gözden geçirmezse, rekabette çok zorlanır bu oturmuş iki marka karşısında ...

Haldun hocam eber 1100tl'ye dijitalmi yoksa manuel olanımı takıyor, eğer manuel fiyatı ise dijital ekranlı modelinin fiyatınıda yazarmısın lütfen

buralpdi' Alıntı:
Haldun hocam eber 1100tl'ye dijitalmi yoksa manuel olanımı takıyor, eğer manuel fiyatı ise dijital ekranlı modelinin fiyatınıda yazarmısın lütfen

Manueli sanırım... Dijtalin fiyatını bilmiyorum, hatta var mı onu da bilmiyorum, beni de çok ilgilendirmiyor açıkçası... Çünkü göstergenin çok önemli olmadığını düşünüyorum...

Markanın güvenilirliğini daha önemli buluyorum...

Bu kişisel tercihtir, sen debasto sahiplerini tanıyorsundur güveniyorsundur, çoğumuz ise sadece forumdan biliyoruz bu markayı...

Son tahlilde herkesin kendi tercihi, keyfine, bütçesine ve zevkine göre seçer ısıtıcısını...(ben zaten karavanı aldığımın ertesi günü taktırdıydım)

Haldun Bey güle güle kullanın, umarım sorunsuz kullanırsınız.
DAİ OTOMOTİV olarak bünyemizde manuel cihaz var. Fiyatıda 850TL'dir. Ama Dijital ekranın çok fazla artısı var ve manuel cihazlar şu devirde artık miladını doldurmuş durumda. Dijital ekran daha basit ve kullanışlıdır. Dediğimiz gibi 3 yıl tam garanti şartıyla satışa sunuluyor.
Biz sadece maksimum konfor ve müşteri memnuniyeti için uğraşıyoruz. Taktir tabii ki sizin.

Shava' Alıntı:
Haldun Bey güle güle kullanın, umarım sorunsuz kullanırsınız.

Teşekkür ederim, şimdilik sorunsuz, ileride ne olur bilemem...
Size de ürünün yeni ismiyle (ki debasto dan vazgeçmeniz çok iyi olmuş diye düşünüyorum) başarılar dilerim, umarım firma olarak ülkemizde bayi/servis ağınızla hızla yayılırsınız ...

taiga' Alıntı:
Manueli sanırım... Dijtalin fiyatını bilmiyorum, hatta var mı onu da bilmiyorum, beni de çok ilgilendirmiyor açıkçası... Çünkü göstergenin çok önemli olmadığını düşünüyorum...

Markanın güvenilirliğini daha önemli buluyorum...

Bu kişisel tercihtir, sen debasto sahiplerini tanıyorsundur güveniyorsundur, çoğumuz ise sadece forumdan biliyoruz bu markayı...

Son tahlilde herkesin kendi tercihi, keyfine, bütçesine ve zevkine göre seçer ısıtıcısını...(ben zaten karavanı aldığımın ertesi günü taktırdıydım)

Haldun hocam bunu niye sordum açıklayayım, forumda yazdıklarımızdan ve yazılanlardan benim gördüğüm ''aynı fiyata marka olanı var niye tercih etmedinde yerli takıp maceraya girdin'' gibi bir anlam çıkarıyorum, ve verdiğiniz fiyatlar eberin manuel cihaz fiyatlarıdır, ben kendi karavanıma ısıtıcı fiyatı aldığım zaman eberin dijital cihazı ile shavanın dijital cihazı arasında 800tl fiyat farkı vardı(o günkü kur ve şartlarında, sadece dijital ekranına 250 euro demişlerdi)), manuel olanınadada yaklaşık 350tl fiyat farkı vardı, shavayı tercih ederken yerli üreticiyi destekledik aynı zamanda bütçemize de katkı sağladık,

amaç buradaki ayrıntıyı arkadaşlar kaçırmasın daha doğru seçim yapsınlar, verilen fiyatta marka olanı manuel yerli olan dijitaldir,

dijitalin manuele göre artıları vardır, bu artılardan en önemli iki taneside şunlardır;
-arızanın nerede olduğunu gösterir, manueldeki gibi arızayı aramazsınız
-zaman saati vardır istediğiniz tarih ve saatte çalışmasını otomatik olarak sağlayabiliyorsunuz

tercih artık kişinin kendi kararıdır, herkes bütçesi oranında dilediği cihazı taktırıp güle güle kullansın, neticede hepsi aynı işi yapıp bizleri ısıtıyor,
selamlar

taiga' Alıntı:

Benim webasto için duyduğum fiyat da buna benzerdi. Shava için hatırladığım fiyat ise KDV ve montaj dahil 975 TL gibi bir şeydi. (Eski mesajları taramaya üşendim, bellekten yazıyorum. Hatalı olabilir.) Aradaki fark da yerli üreticiyi desteklemeye değer bir rakam diye konuşulmuştu. Ama son verilen rakamlardan sonra açıkçası ben de webasto'yu tekrar düşünmeye başladım.

Levent hocam,

Manuelde de arızanın neyden kaynaklandığını anlıyorsunuz, ona göre ışık yanıp sönüyor...

O konuyu düzelteyim dedim...

Ötesi herkesin kendi tercihi...

Konunun organik olarak benimle uzaktan yakından alakası yok, yani ticaretini yapmıyorum para kazanmıyorum, kendi adıma eber ve webasto arasında kaldıydım, 2000 mt ye kadar webasto sorunsuz olduğundan onu seçtiydim, yok misal eber 3000 mt ye kadar olsaydı hop onu seçerdim, yani marka takıntım yok, ancak bu shava firması en başta çakma isim takıp debasto dediği için ondan soğudum, bana çok taşra kurnazı bir yaklaşım geldiydi, en baştan shava deselerdi cidden şık olurdu, bu markaya ısınamamamın nedeni bu...

arkadaşlar bir konuyuda açıklayayım görüntü bu şekilde olduğu için;
ben diğer arkadaşlarım gibi bu ürünü parasını vererek aldım arkadaşlar, yani ürün bana hediye edildi bende bu yüzden sizlere tavsiyede bulunmuyorum, bende ticaretini yapmıyorum, pirim almıyorum, beni tanıyanlar bilir parayla işim yoktur,

ürünü tavsiye etmemin sebebi en başta firmanın yaklaşımı, 3 sene tam garanti, fiyatın emsallerine göre ucuzluğu, yerli olması(çinden ithal değil), yedek parça sıkıntısı olmaması ve ihtiyaç halinde diğer yabancı firmalara göre fiyatı daha uygun olması, bir arıza olduğu zaman cihazı tamir etmiyorlar direk yenisi ile değiştiriyorlar,
firma bana güven vermeseydi size tavsiyede bulunmazdım, alacaksamda kendim alır takardım
herkese selam ve sevgilerimle :smiley:

dijital ekranı olmayan 850,dijital ekranlı 1050+KDV yani 1240 tl,yahu bu dijital ekran 390 liramı?arkadaşlar almak isteyenlere önerim digital ekran olmayanı alın,bende d2 var,ekranı mekranı yok,gerekte yok

Levent hocam,

Bu shava nın rakım konusundaki performansı nedir?

Hiç 2000+ m. de deneme şansınız oldu mu?

taiga' Alıntı:
Levent hocam,

Bu shava nın rakım konusundaki performansı nedir?

Hiç 2000+ m. de deneme şansınız oldu mu?

cihazı çalıştırdığım en yüksek yer kartepe, rakım kaçtı bilmiyorum hocam

buralpdi' Alıntı:
cihazı çalıştırdığım en yüksek yer kartepe, rakım kaçtı bilmiyorum hocam

Keltepe pardon Kartepe'nin en yüksek noktası, 1600 m.yi bulmuyor..

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR