SUBURBAN Hakkında tavsiyeleriniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurhanzor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,576
Ynt: SUBURBAN Hakkında tavsiyeleriniz.

Kardeşim gerçekten de öyle araç çok diri ve sağlam garajta yatmaktan yorulmuş orjinal 68 000 de daha bir kaç yerinde pas oluşmuş o kadar innanılmaz bir gücü var Ankara çevre yolunda ibre kapandı banamısın demiyor heyecanla bekliyorum aslında 1 haftadır takipçinin tamamdır gel al abi demesini :smiley: iç döşemelerinde çatlama dahi yok ..Allah daha iyilerini sizlere nasipe tsin inşallah..

Etiketler

Legeris hayırlı olsun, her şeyden önce muhteşem bir tercih yapmışssın. Chevrolet yada Gmc olması 1987de önemli değil, bire bir aynı araçlar motor kaporta herşeyiyle aynı. 1987de dizel olarak tek motor var diye biliyorum, tabi motor orjinalse. o da 6.2 dizel (379cubic inch). eğer değişmiş ise 5.7 dizel de olabilir ama zannetmem böyle yatan araçlar genelde orjinal oluyor. bundan emin olmanın tek yolu şasi numarasını ruhsattan ya da aracın üzerinden öğrenip şu sayfadan okumaktır. motorundan yapıldığı fabrikaya kadar her şeyi öğrenebilirsin. http://www.lmctruck.com/icatalog/csb/full.aspx?Page=9 motoru 6.2 olarak farzedersek 143 beygir(3600 devirde), 350 torktur. bu fabrika verileri ne kadarı günümüze gelmiştir bilinmez. ama çok şey de kaybetmez. şanzuman Th400 yani dört ileri otomatiktir. arazili olması arazi şartları açısından iyidir fakat yakıt tüketimini arttırır. kaportası gayet güzel görünüyor. arka kapının kargo kapısı olması bir avantaj, içeriye erişim çok daha kolay olur. içinin fotoğraflarını da koyarsan daha detaylı konuşuruz. yakıt tüketimine gelince tamamen sürüş tarzı aracın ağırlığı motorun diriliği ve şanzumana bağlıdır. 13 litreden 23-25 litreye kadar değişir. ben blazer k5 de 13 litre yakıyorum şehir içi. ama suburban benim aracımdan yaklaşık bir ton daha ağır. eğer motorun sesine aracın gidişine kanıp gaza yiklenmezsen 20 litrenin altında yakarsın. yakıt yönünden Detroit Diesel olması gerçekten avantaj.

Aybars kardeşim bu bilgiler bneim için çok kıymetli herbiri için ayrı ayrı teşekkür ederim..Aracın arkasında 6.2L Custom deluxe yazıyor aldığım firmadaki atölye şefi bana 4600 motor dedi birkaç tane daha varmış ama dediğin gibi 4600 internette baktım göremedim..aracın motoru değişmemiş olduğu gibi duruyor..içerinin fotograflarını şimdi koyuyorum..

535590 10151438163787486 835844351 n

87 de 5.7 motor olmaz, ya benzinli 350 , yada 6.2 dizel motor vardır. Aracın şanzıman vs. bilgilerinide paylaşırmısınız?

Aracın içi çok temiz gözüküyor. Ankara'da Sarı Oto Ali beyle görüşün, orjinal arka koltuk bulur size. Derme çatma bir koltuk koymayın ne olur.
Motor 6,2 lt dizel v8 , amerikan tabiriyle 396 cid. dizel.Şanzuman otomatikse th 400 dür. yakıt değerleri yukarıda bahsedilen değerler kadardır. Bu günün şartlarıyla 60-70 krş yakar km'de.

KARDEŞ BİR KOLTUK YAPTIRDIM MECBUREN TUV GEÇMESİ İÇİN SIFIRDAN BİR FİRMAYA OSTİMDE ŞU RUHSAT Bİ GEÇSİN TEK DERDİM O SONRA BEN ORJİNAL NE VARSA YAPARIM ARTIK...BUGÜN TUV GİRECEK RUHSAT ÇIKTIMI GİDİP ALACAM BUGÜN NASİPSE SONRA KENDİ BOYA KAPORTA ATÇLYEMDE BİR GÜZEL BOYA ATAR PASTA CİLA GERİ KALNINI HALLEDERİM BEN SİZE GEÇEN SENE HURDADAN TOPLAYIP 3 AYDA NE HALE GETİRDİĞİM 1980 SİLVERADOMU PAYLAŞAYIM

SUBURBAN BİLGİLERİ
ŞASE NO: 1GCGV26J3HF180451
MOTOR NO: KHF180451

255155 10150209050447486 124111 n

ARKADAŞLAR GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ SİTEDEN ŞASEDEN KONTROL ETTİM ARAÇ 6.2 GERÇEKTEN 4 İLERİ O HALDE 143 BG OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM...UMARIM KAZASIZ BELASIZ KULALNIRIM İLK 4X4 ARACIM OALCAK

http://www.lmctruck.com/icatalog/csb/full.aspx?Page=9

legeris' Alıntı:
ARKADAŞLAR GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ SİTEDEN ŞASEDEN KONTROL ETTİM ARAÇ 6.2 GERÇEKTEN 4 İLERİ O HALDE 143 BG OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM...UMARIM KAZASIZ BELASIZ KULALNIRIM İLK 4X4 ARACIM OALCAK

http://www.lmctruck.com/icatalog/csb/full.aspx?Page=9
Şanzuman overdrive lı biraz daha az tüketirsiniz o zaman mazotu. Hayırlı uğurlu olsun.

yavuz kardeşim çok teşekkür ederim herşey için ve bilgiler için...o halde 500-600 gibi düşünebilirmiyiz yakıt tüketimini

legeris' Alıntı:
yavuz kardeşim çok teşekkür ederim herşey için ve bilgiler için...o halde 500-600 gibi düşünebilirmiyiz yakıt tüketimini
o civarda tahmin ediyorum. Eskide doğan araçların benzinde yaktığı kadar mazot yakarlardı.:smiley:)

Değerli arkadaşlar

vermiş olduğunuz bilgiler ve tavsiyeler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum..sizleri tanımak ayrıca bir onur..bundan sonrasında aracımla ilgili resimleri ve bilgilerimi sizlerle paylaşacağım hepiniziden Allah razı olsun...

Saygılarımla...

Legeris hayırlı olsun tekrar. çok orjinal ve güzel bir suburban. bu orjinallikte ve özelliklerde suburban bulmak gerçekten zor kıymetini bil. 6.2 dizel motor günümüz şartlarında bence benzinliler dahil serinin en iyi motoru. az sorun çıkartır, az yakar, egsoz sesi benzinliye göre biraz daha azdır ama yine de yeter. yakıt tüketimi tamamen sana kalmış. otomatik vitesin avantajını kullanır gaza frene az basarsan hem cebin yanmaz hem de aracın keyfini çıkarırsın. yakıt tüketimini 70 kuruş civarında düşünebilirsin. Parça işi için Yavuz abinin dediği gibi Ali Sarı ile görüşmeni öneririm, hembilgilidir hem de dürüsttür. fotoğrafların devamını bekliyoruz.
silveradoyu afyonda mı restore ettirdin? kendi atolyen mi var?

kardeşim afyonda kendi çalıştığım şirketin boya kaporta atölyesinde 3 ayda kendimde uğraşarak restore ettim.araçta resmen bir parmak kalınlığında macun vardı ve kapılarına ltları aracın altı aklına gelen her yer çürümüştü ..sanayiden aldırdığım saclarla yeniden aracı yaptık desem yeridir şimdi eski halini yüklerim...araç yeşilmiş askeriyeden çıkma sanrıım çünkü benzin deposunu söküp sildiğimizde şagfak yazmış biri kasaturayla :smiley: aracı mükemmel bir hale getirmiştim boya kaporta olarak ama binemk nasip olmadı fazla acil para ihtiyacından satmak zorunda kaldım ..oğlum gibiydi ilk aracımda bu ise ikinci aracım...

217396 10150163001277486 6252734 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR