SUBURBAN Hakkında tavsiyeleriniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurhanzor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,593

gurhanzor

Yeni Üye
Merhaba,

Bende çocukluğumdan beri babadan kalan bir Amerikan hastalığı var.Özellikle Suburban 'ları çok beğenmekteyim.
Uzun süredir takip ettiğim bu aracı artık satın almak istiyorum.Maksadım çamurda kumda offroad değil.Av merakımda var.
Sezonda ayda 1 doğaya çıkarım.Ancak bunun dışında kalan zamanlarda şehiriçinde ayrı bir araç kullanıyorum.
Yani anlayacağınız keyfe keder kullanacağım.Almayı planladığım arac aynı zamanda bir klasik olarakda saklayabilirim tabi orjinal bir suburban bulabilirsem.

Benim istediğim 1980-1985 arası bir arac.Ancak sizlerin tavsiyesi ne olur.Tahoe deki gibi 1995 den öncesi alınmaz gibi trikler varmıdır.
Aracın arazisini ayda 1-2 kez yormadan kullanadabilirim.Bunuda gözönünde bulundurmak lazım.

Değerli ustalardan tecrübeli dostlardan bu konudaki yorumlarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: SUBURBAN Hakkında tavsiyeleriniz.

gürhan bey öncelikle hoş geldiniz diyorum suburban hakında billğim kadarı ile bilgilendiğim tercübelerle vede arkadasımda bir adette suburban olduğundan dolayı bir kaçsey paylaşmak isterim sizlerle;öncelikle alıp satarım kar ederim diyorsanız bu maksatla almanızı istemem, arac güçlü olmakla beraber felaket bir yakıtı sarfiyatı vardır lpg kullanımda 0.600-0.650 kuruş yakmaktadır benzinde ortlama ile 1 tl yi buluyor arazi duruma göre lastik durumuna göre kullnıma göre artada bilir ::smiley: vergisi ortalama senelik 800 tl civarındadır..araç heybetlidir sehir içinde kendinize göre yer bulmanız çok oto parklar hariç :smiley: ama içiçok ferahtır 10 kişi rahat bine bilir...arazi kabiliyeti iyidir tabiki batmadığı sürece buda normaldir yaklasık 3 ton agırlığı vardır...bakım olarakta parçaları temin edile biliyor...kısaca dikkat çekici bir araçtır cüccesi ile yine çok dikkat çeker yakıtı ile ;D ama herseye ragmen suburban farkı vardır kendisiyle bu aracın hangi modeli tutulur onu bilmiyorum umarım size bir nebze yardımcı olmuşturum gürhan bey....suburbanı bende seviyorum hele o modifiye olmuş olanları var resimleri var dehşet duruyor ama para para para ???

En güzel suburban arkadaşının suburbanıdır. :D :D :D

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim, özellikle en güzel suburban arkadaşının suburbanı çok hoş.Bu bağlamda ben de arkadaş olabilirmiyiz dermişim. ;D ;D

Yakıt ve vergi konusunda bilgi sahibiyim.Benim öğrenmek istediğim teknik olarak tutulan modeli veya tutulmayan modelleri varmı.
Örneğin atıyorum dana44 defransiyelli olan modeli iyidir diğerlerideğildir gibi.!!

gurhanzor' Alıntı:
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim, özellikle en güzel suburban arkadaşının suburbanı çok hoş.Bu bağlamda ben de arkadaş olabilirmiyiz dermişim. ;D ;D

Yakıt ve vergi konusunda bilgi sahibiyim.Benim öğrenmek istediğim teknik olarak tutulan modeli veya tutulmayan modelleri varmı.
Örneğin atıyorum dana44 defransiyelli olan modeli iyidir diğerlerideğildir gibi.!!
87 sonrası kasalar fazla elektronik içerir, ön diferansiyel bağımsız tip tir.Eğer sert arazi yapacaksanız tavsiye etmem. Konfor olarak sorun yok hepsi aynı karakterdeler. 79-87 arası modellerin parçası vs. bol ve ucuzdur.Yakıt vergi gibi konular zaten malumunuzdur.

Tavsiyeleriniz için Teşekkür ederim Yavuz bey.
Siz sanırım Ankaradasınız.Uygun görürseniz sizinle tanışmak isterim.

Herkeze Merhabalar...

Siteye bugün(20.03.2013) tarihinde üye oldum.Üye olmama asıl sebep aldığım araç ile ilgili en fazla bilgiye sahip donanımlı insanların burda olması ve dahası... 1987 Model bir Suburban aldım Nasip olursa Cuma günü ruhsat işlemleri bitiyor ..Araç orjinal 68.500 de ve ambulans çok büyük bir inşaat firmasının garajında yılalrca yatmış bir dost vasıtasıyla bana nasip oldu..Dha önce silveradom vardı geçen sene sattım..Aldığım aracın ruhsatında Chevrolet yazıyor fakat ön tarafta GMC logosu var.. 4x4 otomatik dizel ve arazi şanzımanı difransiyel kilidi var...Araç ruhsatında motor hacmi ve beygir gücü yazmıyor 66.1 KVV yazmışlar fakat internette bu araçların 250 BG olduğunu okuyorum ..GMC CHEVROLET ortak üretmiş brezilyada galiba bi dönem..Aldığıma raçla ilgili motor hacmi ? beygir gücü ve yakıt tüketimi ile ve başka bilgileriniz varsa önemle rica ederim tabi tavziyelerinizide..Aracın resimleri var ama ambulansn olarak, ruhsat çıkıp yazıları sökünce tekrar yükleyeceğim
saygılarımla..

yeni katılan arkadaşlar,hoş geldiniz.bende bir suburban meraklısıyım ama malum sebeplerden dolayı ''en güzel suburban arkadaşının suburbanıdır''diyenlerden.

lageris arkadaşım,resimleri bekliyoruz.

teşekkürler...

488104 10151482908112486 827031900 n

488104 10151482908112486 827031900 n

çok güzel araç,çok diri görünüyor,allah kaza bela vermesin güle güle kullan. 8) 8)

Arkadaşlar nasipse yarın ruhsat işi bitecek yazılar söküldü tesisat söküldü arkaya (ortaya) koltuk konuldu yarın biterse inşallah teslim alacam ruhsat işinden sonra....Afyonda oturuyorum buraya getirip kendi servisimde boyasını pasta cilasını yaptıktan sonra en son halini tekrar gönderirim sizlere....

Önceden de yazdığım gibi bu araçla ilgili bilgisi olanalrın desteğini rica ediyorum..motor hacmi? beygir gücü? yakıt oranı? ve diğer tavsiye bilgiler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR