Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,868
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

GUARD' Alıntı:
selam Rüstem Bey ben izmirliyim spacerlar konusunda görüşmek isterim özel msj atamadıgım için
buraya yazdım önümüzdeki hafta izmire döndüğümde manisaya yanınıza ugramak istiyorum özelden size ulasabilecegim bi tel numarası verirseniz sevinirim

Ö.M. attım aldınızmı?

Etiketler

Selamlar
Konunun başında örneklere bakarak yükseltme aparatlarını polyamid malzemden kendim yaptım.Fakat ön tarafa takılacak olan parçaları 45 mm arka tarafa ise 40 mm olarak taktım.Arabanın altı tam olarak yere paralel oldu.Montaj bitiminde ön çamurluk tam 9 cm yükseldi fakat yolda tutamayacağımı düşündüğüm araba sanki yere dahada sağlam basıyormuş gibi.Herhalde helezonların sıkışıp dahada sertleşmesi etken

Fotoraf0069

Fotoraf0072

iyi yapmıssınız bende 265 bf takılı agır gelıyor araca tunıng yaptırmak gerekıyor ...

Aracı asfalt yol ağırlıklı kullanıyorum daha çok.Araziye çıkmam ise avla alakalı.Ağır arazi şartlarında kullanmayacağımı düşünüyorum(şimdilik).O yüzden aracı fazla yormaması için 245 aldım.Tuning yaptırmakta istemiyorum doğrusu.Biraz daha eskiteleim bakalım belki sonra

265 hic gerek yok yakıt artıyor zaten ... ben 265 taktım aracı yukseltmek ıcın tunıng de yaptım ....arazıde kullanıyorum agırlıklı .... hayırlı olsun selamlar

Bu gün 18 jantlı otomatik vites ssanngyong misafir olarak geldi.Yükseltme yapılmamış.Hemen yan yana çekip fotoladım.

Fotoraf0076

GUARD' Alıntı:
selam yükseltme kitlerini ebaydan spariş etmiştim dün geldi
izmire döndüğümde takıp ölçülerde ne kadar degişme oldu burada resimleriyle paylaşırım
yükseltme kiti takılmış fotolar varmı ne kadar yükseldi,randıman alabildiniz mi
saygılar

Çok fazla yükselme olmadı 1-2 cm civarında oldu ama yaylar sıkıstıgı için arac virajlarda daha dengeli oldu yani illaki
yükseltme kitini kendimiz yapmamız gerekiyor ;)

valley' Alıntı:
Selamlar
Konunun başında örneklere bakarak yükseltme aparatlarını polyamid malzemden kendim yaptım.Fakat ön tarafa takılacak olan parçaları 45 mm arka tarafa ise 40 mm olarak taktım.Arabanın altı tam olarak yere paralel oldu.Montaj bitiminde ön çamurluk tam 9 cm yükseldi fakat yolda tutamayacağımı düşündüğüm araba sanki yere dahada sağlam basıyormuş gibi.Herhalde helezonların sıkışıp dahada sertleşmesi etken

bu yorumu birkaç arkadaştan daha duydum, hatta aracın fabrika çıkışı get'li olması gerekiyormuş diyenler bile oldu... ;D

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
viraj kabiliyetinin artmasında bunuda etkisi vardır bence.
Jantların etkisi olduğu tartışılmaz tabiiki ama yükseltmeyi yapmadanda bu jantlarla 4000 km kadar yol yaptım.Şimdi traktör izlerinden geçerken duyduğum sürtünme seslerinden kurtuldum.Fırsatını bulduğum anda önce alt koruma sonrada demir ön tampon yapacağım.Özellikle depo çok ortalıkta ve korunmasız duruyor.
Örnekteki tampon hoşuma gitti

Img1038phixrlt8

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR