Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,905
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

Altinizdaki makinenin gucune kullanmakdan korkmayin ... Istediginiz Kadar. Zorlayin agresif kullanin Bir yeri kopmaz şaftlari akslari difransiyeller rot baslari on salıncaklar sanzıman motor tek kelimeyle her seyı sanayı tipi araç sanki zor kullanıma özel daha dayanıklı yapılmış .. Ve kocaman bir Maşallahi hak ediyor ..

Etiketler

abiler 265 75 16 yı spacersiz kaldırabiliyor mu? Spacersiz en fazla hangi ebat lastiği takabiliriz? Sizin kullandığınız marka ve ebatlar nelerdir?

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
abiler 265 75 16 yı spacersiz kaldırabiliyor mu? Spacersiz en fazla hangi ebat lastiği takabiliriz? Sizin kullandığınız marka ve ebatlar nelerdir?

265*75*16 için yükseltme ve spacer yapmalısın.

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
önden görüntüde böyle olur.

DSCF4981

Spacersiz en çok kaç takabilirim?
denemedim ama, yükselmeyle,spacersiz, 235*85*16 olabilir. çap olarak 265*75*16 ile aynıdır, sadece eni dardır.

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
denemedim ama, yükselmeyle,spacersiz, 235*85*16 olabilir. çap olarak 265*75*16 ile aynıdır, sadece eni dardır.
teşekkürler abi. Bakalım ilk önce bende ki rangerin standart 255 70 16 ları bi bakayım denemek için sıkıntı olursa başka bi formül arayacam. Eski bir takımda 245 70 16 kar lastikleri var hepsini göreceli olarak değiştirip bir yol bulacam. Biraz elim bollandiginda da lastik spacer bir aynı anda alırım.
Saygılar...

Suna elde ki en mantıklı durum ilk etapta rangerin 245 70 16 yarım kar lastiklerini takmak gibisin

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
265/75/16 bende yükseltme varken ama spacer yokken sürtmüyordu, spacer takınca sürtmeye başladı.
davlumbazı önden tamponun altına biraz kastırarak vidaladım sürtme kesildi.

Suna elde ki en mantıklı durum ilk etapta rangerin 245 70 16 yarım kar lastiklerini takmak gibisin
sendeki bu iki takım lastikle yükseltme falan yapmadan bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum (hesapladıktan sonra kanaatim kesinleşti)
245/70/16 nerdeyse orjinal lastiği 225/75/16 ya denk
255/70/16 ise çapta 2 cm yarı çapta 1 cm fark ediyor hiçbir sıkıntı olmaz

actyon sports 4x4' Alıntı:
sendeki bu iki takım lastikle yükseltme falan yapmadan bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum (hesapladıktan sonra kanaatim kesinleşti)
245/70/16 nerdeyse orjinal lastiği 225/75/16 ya denk
255/70/16 ise çapta 2 cm yarı çapta 1 cm fark ediyor hiçbir sıkıntı olmaz
Abicim tecrubelerinizle bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kaza bela vermesin. Saygilar....

Benım Aracda 265 bf vardı yenı çıkardım su an 245 lassa competus var yükseltme yapmadan 245 sıgıyor araca bılgın olsun .. 265 takarsan yakıt yaklaşık % 10 artıyor

GUARD' Alıntı:
selam yükseltme kitlerini ebaydan spariş etmiştim dün geldi
izmire döndüğümde takıp ölçülerde ne kadar degişme oldu burada resimleriyle paylaşırım
Uğur bey taktırdınız mı?
Sonuçlar nasıl oldu.
Saygılar

Parçalarımız hazır yükseltme kervanına biz de katılalım ..

20141222 163325

mutlaka spacer da yaptırın..hem rüstem bey gibi bir fırsat var elinizde...yaptırın spacerleri,,,

selam benim araç üstünde orjinal lastik ebat 255 60 18 var

lux 18 versiyon olarak geçiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR