Mutfak Tezgahı Planlarken......

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,057

EvliyaCelebi2

Söz insanın aynasıdır..
Mutfak tezgahı planlarken faydalı olabilecek çözümler.
Baz alınan tezgah ortalama 130cm ye 60-65cm.

[attachimg=1]

Tezgah kenarlarının 1-2cm yüksek yapılması yerleri daha temiz tutmak için faydalı.

[attachimg=2]

Çift ocak kapağı oldukça derli toplu ve pratik

[attachimg=3]

Tezgah eyve için dikkatli kesilirse, alttan 3 stoper yardımı ile çalışma alanını genişletecek şekilde ve kapak olarak tekrar kullanılabilir.
Üstelik tabure üstü bira yada rakı bardağınızı koyacak kokteyl masası olarak da hizmetinizdedir ;)

Ayni şekilde üstden açılan buzdolabı için kesilen tezgah parçası kapak üzerinde tekrar yer bulabilir.

Eyve arkası avadanlık ıvır zıvır icin çok pratik

[attachimg=4]

Ayak uçlarının girmesi için dolap altı girintiler hem ergonomik hem koridoru olduğundan büyük gösteriyor.

Arka dolap kapağı yerine cıtcıtlı uygun yapıdaki bez, hem pratik hem de ağırliktan kazandırabilir.

[attachimg=5]

2

3png

4

5

6

Etiketler
Ynt: Mutfak Tezgahı Planlarken......

Bu seferkileri beğenmedim :smiley: :smiley:

Tezgah için 65 cm fazla geniş. Alt dolap kapağı olarak çıtçıtlı bez içeride hareket edebilecek nesneler için tutuculuk işlevi taşımıyor.

o.k. sol dolap bezi için haklısınız. Fakat bir zahmet tezgah altı dolabın bezini açsaydınız planlarıma göre sadece temiz ve pis su bidonlarını görecektiniz. Tahminime göre sorun olmamalı ?

167cm araç eninde dolap ve koridor için 60 ar cm düşününce tezgah üst hizzasında 65cm. yer kaldı. Fakat başta yazdığım üzere hepsi ortalama !

Peki diğerleri için hiçbirşey söylemiyecek misiniz ?
Özellikle beyaz şarap için ! :D

Sizi tanımasam, "üzüm yemeye" geldiğinizden şüphe edecektim. :D

Mesut bey ozellikle kucuk araclar icin 65cm cok olmus ama sanirim siz bu tasarimi en az 10m3 ducato tarzi bir arac icin yaptiniz. Benim anlayamadigim tezgah ustunde 3 tane kapak gozukuyor, benim tahminim bunlardan birisi ocak, peki diger ikisi ne ola?

Soldaki ocağın birbirlerine 90 derece ile açılan iki kapağı ayni zamanda ısı kalkanları. Ortadaki ise üstten açılan buzdolabı. Evet plan panelvanlar için örnek bazında, cm. ye takılmamakta fayda var.

Hiçbiri benim buluşum değil.
Copyright: Westfalia ! :D

Not. Bekir bey, "elçiye zeval olmaz." :D

Üstten açılan buzdolabı üzerinde beyaz şarap şişesi olanı herhalde. Peki bu buzdolabını çekmece gibi çekip kapağını dışarda açacak çekilde yapsak nasıl olur? Tezgahın önünde boş yer var nasıl olsa. Böylece mutfağın üzerinde yer kazanmaz mıyız?

Diğer önemli bir nokta, beyaz şarap yerine bir Pastis benim daha çok hoşuma giderdi ;D

Evet Hüseyin senin karavanın da kullandığın şekilde daha uygun. Üstelik şarabında devrilme tehlikesi yok. ;)

Eh hamurda açarız artık bu tezgah da. :D

Not. Pastis bize çok dayanmıyor da. Onun için ortalıkta göremiyorsun. :D

EvliyaCelebi2' Alıntı:
o.k. sol dolap bezi için haklısınız. Fakat bir zahmet tezgah altı dolabın bezini açsaydınız planlarıma göre sadece temiz ve pis su bidonlarını görecektiniz. Tahminime göre sorun olmamalı ?

Peki diğerleri için hiçbirşey söylemiyecek misiniz ?
Özellikle beyaz şarap için ! :D

Sizi tanımasam, "üzüm yemeye" geldiğinizden şüphe edecektim. :D

Walla o tezgah altı dolabın fermuarına elim yetişmedi bir türlü. :smiley:

Şarabın ancak kokusunu içime çekmeme izin var. En son içtiğim bir parmak şaraptan sonra üç gün yatmıştım, maalesef :( (Diğer alkol türevleri de aynı: FMF'imi tetikliyor.)

Üzümün yerini bulamadım bir türlü. Hangi dolaba sakladığınızı bulsaydım şimdi siz bulamıyor olacaktınız :smiley: :smiley:

;D Ha ha ha !

Daha anlaşılabilmesi için karavanın diğer açıdan görünüşü aşağıda. Masa ve sandalye cebine dikkat !
Eskiz için 174 cm boy ile en küçük panelvan baz alındı. Bu çözümün en büyük avantajı boyu 175cm den büyük beylerin yemek ve bulaşık işlerinden yırtmaları :D

Şu ara evi badanalıyarakda kullanma modunda olduğumdan, vaktim oldukça az :-\ Yoksa bu cözümün bence "dadından yinmezi" L2H2 ye göre yeniden çizerdim.

1

Levent bey, sizinkine de herseyi açıklayarak oyun bozanlık yapmak denir :D

Nugget in aslında 2 çift yatağı var, buradaki gibi enlemesine cekyat degil. Mutfak L seklinde ama yukarıdaki birçok şey dediğim gibi, Westfalia Nugget çözümü.

Bilmezmiyim Mesut bey, size yatağın açık şeklini görebilirmiyim dediğime üzülmüştüm pazıl bir yatak olarak olarak hafızamda.

Levent bey o zaman sizi buraya alalim 2014 taze taze. :smiley:

http://www.diariomotor.com/2013/09/05/westfalia-nugget-2014-estilo-y-practicidad-con-la-casa-a-cuestas/ford-westfalia-nugget-3/

Mesut bey sizin ciziminizdeki Westfalia Nugget dan cok asagida linkini verdigim Autosleeper Topaz modeline benziyor. Fotograflari incelerseniz benzerlikleri goreceksiniz. Tek farki en arkada tuvalet banyo koymus olmalari. Ben bu araci cok begeniyorum. Transporter uzun sasenin icerisine tulvalet banyo dahil herseyi ile yerlestirilmis derli toplu bir campervan. Hem icersidinde herseyin olmasi hemde arac boyutu acisindan optimum cozum.

http://www.auto-sleepers.com/vans/volkswagen/models/van-vw-topaz

Mesut bey sizin ciziminizdeki Westfalia Nugget dan cok asagida linkini verdigim Autosleeper Topaz modeline benziyor. Fotograflari incelerseniz benzerlikleri goreceksiniz. Tek farki en arkada tuvalet banyo koymus olmalari. Ben bu araci cok begeniyorum. Transporter uzun sasenin icerisine tulvalet banyo dahil herseyi ile yerlestirilmis derli toplu bir campervan. Hem icersidinde herseyin olmasi hemde arac boyutu acisindan optimum cozum.

http://www.auto-sleepers.com/vans/volkswagen/models/van-vw-topaz
Bu Nugget güzelmiş evet, arka tarafa koyduğu lavabo-wc tamam da, öbür tarafta ne var göremedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR