12v Kahve Makinaları Hakkında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lethran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,223
Kendi öğüttüğüm kahve ile Moka pot ve French press vazgeçilmezdimdir İyi bir termostan sıcak su ile gazlı bir ısıtıcı ile ister araç içerisinde ister çadır içerisinde taze kahveler yapılabiliyor
12 V ile bu işi yapmakta da kararlıysanız şayet yanınıza iyi bir termos alın termosun içindeki kaynar suyu makinenin içine koyun o şekilde ısıtmaya başların bu yöntemle işleminizi çok kısa sürede çözebilirsiniz (Kalan kahveyi de Sıcak termosa koyar devam edebilirsiniz)(Nitelikli kahveciler termostun hangi marka olursa olsun tadını değiştiğini savunurlar ben hak veriyorum iyi bir kahve içicisiyseniz)
Hocam selamlar. Kendi öğüttüğüm kahve çekitdekleriyle syphon, aeropress, bialetti ve klasik kahve makinasıyla kahve demleyebiliyorum teşekkürler uyarınız için. Benim sorduğum soruyla yazdığınız şeyin pek alakası yok ne yazıkki.

Etiketler
Hocam selamlar. Kendi öğüttüğüm kahve çekitdekleriyle syphon, aeropress, bialetti ve klasik kahve makinasıyla kahve demleyebiliyorum teşekkürler uyarınız için. Benim sorduğum soruyla yazdığınız şeyin pek alakası yok ne yazıkki.
Dedimki''Termostan sıcak su ile kahve makinesine aktarım yaptığınızda uzun süre beklemek zorunda kalmassınız kısa sürede 12 V ile istediğiniz kahveye ulaşırsınız 12 V ile kahve yapımına alternatif bir çözüm sunmak istedim beyenirsiniz beyenmessiniz size kalmış ama ALAKA YOK DEMEK OLMAZ ''Şimdi alakasız mı bu cevap iyi okudunuz mu!!!

Dedimki''Termostan sıcak su ile kahve makinesine aktarım yaptığınızda uzun süre beklemek zorunda kalmassınız kısa sürede 12 V ile istediğiniz kahveye ulaşırsınız 12 V ile kahve yapımına alternatif bir çözüm sunmak istedim beyenirsiniz beyenmessiniz size kalmış ama ALAKA YOK DEMEK OLMAZ ''Şimdi alakasız mı bu cevap iyi okudunuz mu!!!
Hocam öncelikle beyenmek değil beğenmek. Ve evet alakası yok. Waeco veya dometic kahve makinasıyla alakalı bir cevap yazmamışsınız bunu anlamak zor olmamalı. Verdiğiniz alakasız cevap için teşekkür ederim :smiley: size iyi beyenmeler.

Bu arada not; hiç bir kahve makinasının su girişi bölümüne sıcak su koyulmaz :/

Hocam öncelikle beyenmek değil beğenmek. Ve evet alakası yok. Waeco veya dometic kahve makinasıyla alakalı bir cevap yazmamışsınız bunu anlamak zor olmamalı. Verdiğiniz alakasız cevap için teşekkür ederim :smiley: size iyi beyenmeler.

Bu arada not; hiç bir kahve makinasının su girişi bölümüne sıcak su koyulmaz :/
Waeco ve dometic ikisinin de 12 volt kahve makinasını kullandım
Ama yorum yapmak istemiyorum

.
Blog sahiplerinin sayfalarını istedikleri kurallarla düzenleyebilmelerine karşılık, forumlar için bu yetkinin sahip ve yöneticilerine verildiğini biliyoruz.
Blog sahibi başlığı açan tek kişi olduğu halde, forumlarda başlık açan bir katılımcının başlığın otomatikman sahibi olmadığı, dolayıyla da onu yönlendirme hakkının olmadığını çıkarmak zor olmamalı ?

Umarım detaylara girmeye zorlanmam ?

Son düzenleme:

Dometic veya waeco marka filtre kahve makinası kullanan var mı? Önceden bütçem yetmediği için carub diye bir markadan almıştım ancak yeteri kadar ısıtmıyor, ılık kahve veriyor ve çok geç yapıyor. Waeco veya dometic’in makinaları şu an 100 dolar civarında ve almak istiyorum ancak sıcak kahve yapabiliyorlar mı ve kısa sürede yapabiliyorlar mı bunu merak etmekteyim. Alternatif aramıyorum, lütfen kablon ince olduğu için ılıktır veya çaydanlıkta su kaynatıp nescafe iç gibi öneriler/alternatifler sunmayın. Forumdaki her başlık konudan sapıyor bu şekilde.

teşekkürler

220 Volt filtre kahve makinenizden memnun musunuz ?

Hocam forumdaki tüm konular böyle amacından sapmış durumda. Ben yukarıda yeşil elma ekşi midir diye sormuşum, biri gelip karpuz ekşi olmaz yazmış, bir diğeri neden yeşil elmayı yiyeceksin, domates ye diyor. Forumun sahibi ben değilim, sorunun sahibi benim. Cevap almak istediğim için yazıyorum. Kimin hangi meyveyi tükettiği umrumda olsa gider onu sorardım. Adam nitelikli kahve içmekten bahsediyor, suyu termosta tutup demlemekten bahsediyor. 90 derecenin altında verimli kahve demlemek mümkün değil mesela. Ben bunu yazıp ortalığı bulandırmıyorum. Ama adam ısrarla yazıyor. Anlatabiliyorum umarım :smiley: geçen birinin webasto önerisi konusunu açtım okumaya çalıştım, daha 3. Cevapta konu webastodan çıkmış akü seçimine gelmiş, bir diğeri webastoyu napıcan kışın çıkma ben yazın çıkıyorum demiş, konu yazın nereye çıkıyorsuna dönmüş sonra millet gittiği yerleri yazmaya başlamış. Ama kimsenin adama webasto önerdiği yok. Adam bıkıp çıktı muhtemelen forumdan. En son abinin biri benim hanım üşüyo zaten falan yazmış konuya :d dayı adam webastoyu sana almıycak kendine alıcak senin hanımdan bize ne dememiş kimse. Benim konu da böyle oldu. Az sonra akü önerisi gelmeye başlar.

220 Volt filtre kahve makinenizden memnun musunuz ?
220 olandan memnunum. Moccamaster select kullanıyorum ancak bunu herhangi bir invertörle araç içinde kullanmak mümkün değil gibi. 1500w istiyor sadece ısıtırken. Demleme esnasında 2kw dan fazla güç ihtiyacı var. Ama 6 dakikada 1.25 lt kahve demlemesi işimi görüyor. Buna muadil arıyorum işte :smiley: waeco veya dometic belki demiştim ama yorum bulamayınca coleman markasının ocak üstüne koyulup kahve demleyen modellerinden almak zorunda kalacağım muhtemelen.

220 olandan memnunum. Moccamaster select kullanıyorum ancak bunu herhangi bir invertörle araç içinde kullanmak mümkün değil gibi. 1500w istiyor sadece ısıtırken. Demleme esnasında 2kw dan fazla güç ihtiyacı var. Ama 6 dakikada 1.25 lt kahve demlemesi işimi görüyor. Buna muadil arıyorum işte :smiley: waeco veya dometic belki demiştim ama yorum bulamayınca coleman markasının ocak üstüne koyulup kahve demleyen modellerinden almak zorunda kalacağım muhtemelen.

220 Volt filtre kahve makineleri ortalama 600_ 900 watt aralığında olduğuna göre 12 Volt 170 Watt bir cihazdan nasıl bir mucize bekliyorsunuz? ;)

1 Ben nitelikli kahve içecilerin termost kullanmadığını izah ettim onlara hak verdiğimi,termostun kahve yapımında negatif yönlerini anlatmaya çalıştım zevkler ve renkler gibi tatlarda tartışılmaz
2 Ben termost ister Zojirushi olsun ister Stanley vs vs içine koyduğunuz kaynar su çok kısa bir süre içerisinde 90 derece nin altına inebilir (Ama bu sıcak suyu tekrar 90 dereceye 12 V ile çıkarmak soğuk suyu o derecelere çıkarmaktan çok çok daha kısa sürede olur bunu anlatmak istedim ve aynen böyle de yazdım )Termostan da kahveye kaynar su döküp kahveyi yakmanızı da kimse istemez
3 Ben size bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım Sizin bialetti,aeropress gibi çeşitli demleme tekniklerini bildiğinizden haberim olsaydı yazmazdım Bu arada bu başlığı siz açtınız ama belki 10 yıl sonra,belki bizden de sonra birileri bu konuyu okurken size sunduğum alternatif çözümlerden faydalanabilir ''Bilgi paylaştıkça çoğalır''

Hocam forumdaki tüm konular böyle amacından sapmış durumda. Ben yukarıda yeşil elma ekşi midir diye sormuşum, biri gelip karpuz ekşi olmaz yazmış, bir diğeri neden yeşil elmayı yiyeceksin, domates ye diyor. Forumun sahibi ben değilim, sorunun sahibi benim. Cevap almak istediğim için yazıyorum. Kimin hangi meyveyi tükettiği umrumda olsa gider onu sorardım. Adam nitelikli kahve içmekten bahsediyor, suyu termosta tutup demlemekten bahsediyor. 90 derecenin altında verimli kahve demlemek mümkün değil mesela. Ben bunu yazıp ortalığı bulandırmıyorum. Ama adam ısrarla yazıyor. Anlatabiliyorum umarım :smiley: geçen birinin webasto önerisi konusunu açtım okumaya çalıştım, daha 3. Cevapta konu webastodan çıkmış akü seçimine gelmiş, bir diğeri webastoyu napıcan kışın çıkma ben yazın çıkıyorum demiş, konu yazın nereye çıkıyorsuna dönmüş sonra millet gittiği yerleri yazmaya başlamış. Ama kimsenin adama webasto önerdiği yok. Adam bıkıp çıktı muhtemelen forumdan. En son abinin biri benim hanım üşüyo zaten falan yazmış konuya :d dayı adam webastoyu sana almıycak kendine alıcak senin hanımdan bize ne dememiş kimse. Benim konu da böyle oldu. Az sonra akü önerisi gelmeye başlar.
Bütün forumlarda benzer sıkıntılar yaşanıyor, yaşanabilir, yaşanacak
Bir konuda yardım beklerseniz
Arada bir olan, konuyla alakasız yorumlara tepkisiz kalma olgunluğu göstermek durumundasınız
Bunu yapmayıp,beğenmediğiniz yanıtı veren kişileri fırçalayarak konuyu asıl dağıtan kişi olabilirsiniz
Forumlardan işinize yarayan yanıtları almanız için egonuzu biraz geriye çekmeniz lazım
Beklediğiniz doğru cevabı aldıktan sonra bu forumda hiç yazmayacak gibi davranıyorsunuz
Lütfen tarzınızı ve üslubunüzu gözden geçirin ve herşeye sıfırdan başlayalım

Bütün forumlarda benzer sıkıntılar yaşanıyor, yaşanabilir, yaşanacak
Bir konuda yardım beklerseniz
Arada bir olan, konuyla alakasız yorumlara tepkisiz kalma olgunluğu göstermek durumundasınız
Bunu yapmayıp,beğenmediğiniz yanıtı veren kişileri fırçalayarak konuyu asıl dağıtan kişi olabilirsiniz
Forumlardan işinize yarayan yanıtları almanız için egonuzu biraz geriye çekmeniz lazım
Beklediğiniz doğru cevabı aldıktan sonra bu forumda hiç yazmayacak gibi davranıyorsunuz
Lütfen tarzınızı ve üslubunüzu gözden geçirin ve herşeye sıfırdan başlayalım

Hocam daha konuyu açarken lütfen konuya başka şeyler yazmayın alternatif sunmayın diye rica ettim, bunu anlamak ne kadar zor olabilirdi ki cidden :smiley: buna rağmen konu dağıtılmaya çalışılırken olgunluk yokta ben yazmayın deyince mi olgunluk olması bekleniyor :smiley: yahu kedi okusa anlar bunu “hıı demekki sadece dometic makinası olan yazacak, bende dometic var mı? Yok, o zaman durduk yere yazmayayım” der muhtemelen :d

neyse konunun içine ettiniz ve neden konunun içine etmemize kızıyorsun diye bir sürü laf ettiniz. Forum sahibi ben olmadığım içinde buna hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz :smiley: elinize sağlık ne diyim :smiley:

Biraz matematiği kullansanız soru sormanıza gerek kalmayacak. Bir tarafta 170 Watt cihaz, diğer tarafta 800Watt, hatta 1500-2000Watt cihazlar.
Elmanın yerine armut kullanabilir miyim diye bana çok sacma , anlamsiz gelen sorunuza cevap vermeye çalıştım. Elma yerine armut kullanabilir miyim diye sorani ya görmezden gelirsiniz, ya da olmaz dersiniz.
Birinden bir şey istiyorsaniz, ancak parasını verirseniz şart koşabilirsiniz. Beleşe bilgi alıyorsanız karşı taraf istediği gibi cevap verir, o nedenle saygıli olmanız gerekir.

Son düzenleme:

Biraz matematiği kullansanız soru sormanıza gerek kalmayacak. Bir tarafta 170 Watt cihaz, diğer tarafta 800Watt, hatta 1500-2000Watt cihazlar.
Elmanın yerine armut kullanabilir miyim diye bana çok sacma , anlamsiz gelen sorunuza cevap vermeye çalıştım. Elma yerine armut kullanabilir miyim diye sorani ya görmezden gelirsiniz, ya da olmaz dersiniz.
Birinden bir şey istiyorsaniz, ancak parasını verirseniz şart koşabilirsiniz. Beleşe bilgi alıyorsanız karşı taraf istediği gibi cevap verir, o nedenle saygıli olmanız gerekir.
Peki. Kahve içtiğim için özür dilerim. Ne kin dolu insanlar var azıcık rahatlayın :smiley:

Elmanın yerine armut kullanabilir miyim diye de bana da çok sacma , anlamsiz gelen sorunuza bile cevap vermeye çalıştım. Elma yerine armut kullanabilir miyim diye sorani ya görmezden gelirsiniz, ya da olmaz dersiniz.

Peki. Kahve içtiğim için özür dilerim. Ne kin dolu insanlar var azıcık rahatlayın :smiley:
Diğer başlıkları, konuları inceleyin lütfen
Yardım isteyen ve üslubu düzgün olanlara, bilgisi veya deneyimi olan herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor
Özeleştiri yapın
Yazdıklarınızı bir okuyun
Yardımcı olmak isteyenleri fırçalamak hoş mu?
Bu tarzınızı düzeltmezseniz size kimse yardım etmek istemez
Çok mu zor özeleştiri yapmak..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR