Motosiklet Bölümü Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 367,484

Etiketler
Ynt: Motosiklet Bölümü Tanışma Platformu

değerli motor tutkunu arkadaşlarım resimlerinize baktığımda doğru kişilere sorumu yönelteceğim duygusu bende pek bi hasıl oldu :smiley: arkadaşlar hayatımda ilk defa motor kulllanıcısı adayıym honda pcx de son kararımı kıldım sehir içinde işe gidip gelmekte kullanacağım kış aylarında ise tehlikeli olacağından arabamı kullanmayı düşünüyorum motor seçimim sizce mantıklımı yoksa tavsiyeleriniz varmı bide ikinci el mi yoksa sıfır mı almalıyım tabi bu sorunun cevabı maddi durumumda yatıyor fakat 5000 km ye kadar ikinci ellerde neye dikkat etmeliyim simdiden tesekkürler

asy35' Alıntı:
değerli motor tutkunu arkadaşlarım resimlerinize baktığımda doğru kişilere sorumu yönelteceğim duygusu bende pek bi hasıl oldu :smiley: arkadaşlar hayatımda ilk defa motor kulllanıcısı adayıym honda pcx de son kararımı kıldım sehir içinde işe gidip gelmekte kullanacağım kış aylarında ise tehlikeli olacağından arabamı kullanmayı düşünüyorum motor seçimim sizce mantıklımı yoksa tavsiyeleriniz varmı bide ikinci el mi yoksa sıfır mı almalıyım tabi bu sorunun cevabı maddi durumumda yatıyor fakat 5000 km ye kadar ikinci ellerde neye dikkat etmeliyim simdiden tesekkürler

Bana düşmez belki ama kendimce önemli bulduğum bir iki noktadan bahsedeyim.Öncelikle vitesli, vitessiz unsuru var.Ehliyet önemli bir faktör en azından kafanızın rahat olması açısından.Bunun için de gireceğiniz sınav vitesli bir motosiklet ile yapılacak.Bundan da öte iki teker zevkinizi scooterda yaşamaya karar vermek için bence erken.Kanaatimce ilerideki seçiminiz ve kullanım şekliniz ne olursa olsun vitesli ve düşük cc bir motosiklet ile başlangıç yapmanız her yönden size fayda sağlar.Hem tecrübeniz her iki tür için de kontrol hakimiyetine müsade eder (scooter ile başlayıp vitesli bir motorda bocalayabilirsiniz ancak tersi çok daha kısa bir alışma sürecidir) hem de bu tutkunuzun nereye varacağına daha net karar verebilirsiniz.Maddi açıdan da bu sağlıklı karar cebinizi büyük ölçüde korur.

İkinci el konusunda bahsettiğiniz sınıf için çok bilgim olmamakla beraber şunları ekleyebilirim.İlk kez motor kullanacaksanız ufak tefek sürtmeniz,düşürmeniz gibi olası küçük hatalar olacağından, ikinci el bence daha makul.Zaten anladığım kadarıyla bahsettiğiniz ikinci el yelpazesi yine yeni model ve düşük km. lerden oluşuyor.Bu durumda kazası, ciddi darbesi olmadığı sürece geriye kalan marka ve modellerin kronik problemlerini ve parça temin durumunu internet üzerinden araştırarak çok da üzülmeden gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.Hem dediğiniz gibi maddi açıdan külfet olmaz hem de ufacık şeylere üzülmezsiniz.(Tüm bu ikinci el , sıfır ayrımı yukarıda şiddetle önemsediğim vitesli motosiklet grubu için de geçerli.) Son olarak da bunun bir tutku olduğunu ve alacağınız motor her ne olursa olsun içinize sinmesinin her şeyden önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Şimdiden kazasız, keyifli sürüşler.

merhaba,

bu siteyi hep pasif takip ettim ama artık aktifliğin zamanı geldi:smiley:

ismim fatih,istanbulda yaşıyorum honda motosiklette çalışıyorum motorumla yurtiçi yolculuk yapmayı ve kampı çok seviyorum öyle ki 31 yaşındayım sadece 1 kez otelde kaldım...

merhaba

Hakki Orun' Alıntı:
Ben de yeniyim buralarda ama yine de hosgeldin. Temmuz sonu ben de motorumu RoRo ile fransaya gonderip arkasindan ucakla giderek, Fransiz alplerinden girip, baklanlardan cikacagim.

Bu arada Trabzona iyi yolculuklar.

S4020428

Milli motosikletçimiz Kemal MERKİT e ALLAH tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileklerimle

Sabah duyduğumda şok oldum ve istemeden de olsa ha...ir demişim.

Son derecede mütevazi, adam gibi adamdı. Allah gani gani rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın...

Seneler önce bir sohbet toplantımızda.

20020827   KTEKER   TO Toplants

Merhaba Ben Hüseyin PEHLİVAN Adanalıyım. K.Maraş ta baraj inşaatında İSG Uzmanı olarak görev yapıyorum. Honda CBR 600 RR ım var ve onu çooook seviyorum. Şantiyede odamın yanında koridorda park ediyorum. Keyifli birliktelikler diliyorum.

Ekli dosyalar

• DSC_6054.JPG
    DSC_6054.JPG
    123.7 KB · Görüntüleme: 222

Merabalar İsmim Hasan Kamil Taşkın Yalova Armutlu 1962 doğumlu olup aynı yerde ikamet etmekteyim,en büyük tutkularım 4x4 ler motosiklet ve sürat tekneleridir,mitsubişhi L200 4x4 magnum,Jeep cj5,TDM 850 Yamaha motosiklet ve denizde ise 70 hp jonson kullanıyorum elimden geldiğince zaman buldukça doğanın tadını çıkarmaya çalışıyorum,çocuklarımla tabiiki,başbakanlık devlet memuruyum,5 ve 7 yaşında iki çocuk babası olup bekarım,umarım güzel dostluklar ve arkadaşlıklar paylaşacağıma inanıyorum burada,herkese sevgilerimle diyorum...

bisiklete benzemiyor değilmi berkay. aman dikkat et bundan düşüş eşekten düşmeye benzer. hatta kısada olsa bir eğitim almanı tavsiye ederim.

d.berkay' Alıntı:
Merhabalar.. Bende yaz başında başladım motora.. İlk motor olarak Zongshen GY125 Cross aldım. Gayet memnunum..

Dün çektiğim videom..

http://www.youtube.com/watch?v=Nlqv1QiGcK4&feature=plcp
Hoşgeldinizde.. Çok ciddi koruyucu ekipman probleminiz var.... eldiveniniz dahi yok. Sizin yerinizde olsam motorun selesine bir daha oturmadan önce dizlik, en azından motorsiklet botu (tercihen enduro/motocross botu), koruyuculu mont yada body armor türü bişiler ve eldiven alır ondan sonra binerdim. ilk düşüşünüzde bunları olmadan bindiğiniz için kendinize çok küfür edeceksiniz çünkü ;) ;) ;D ;D ;D

Yorumlariniz için teşekkür ederim..
Ahmet abi haklısın bisikletten oldukça farklı.. Ama alismam zor olmadı.

@monti : Korumali montum ve eldivenim var ancak eldiveni takmadan çıkmıştım. Eksikler konusunda cok haklısınız. Dizlik, bot vs. edinecegim bu kış. Zaten seneye motoru 250lik ile değiştirmeyi düşünüyorum.. O zamana kadar tüm eksiklerini tamamlayacagim..

Ahmet abicim eğitim konusunda haklısın ama 2000kmden fazla kullandım çoğunlukla şehir içinde. Baya alıştım artık. Bir günde 250km surdugumde oldu. Motora baslangici çok guzel.ve istediğim şekilde yapabildim bu motor ile.
Ancak bu olay baya farklı bir süreç olarak ilerliyor. Hiç bir zaman ben öğrendim veya biliyorum diyemem.. Hala inanılmaz çok eksiğim var... Zamanla halledecegim inşallah..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri