Motokaravanda 7-24 Yaşam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanokaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,829

tanokaya

Ana Kamp
Merhabalar ,

Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Başlıkta belirttiğim gibi, motokaravanda sürekli yaşamayı düşünüyorum. Daha önce bir üyemizin açtığı üniversitede karavanda yaşamak konusunun yorumlamalarını okudum. Ankara ' da; ODTÜ ' de öğrenciyim. Üç senedir ODTÜ içinde özel bir yurtta kalıyorum.Kampüs ve çevresi karavanda yaşamaya müsait . Kalan iki senemi de bir yıldır hayalini kurduğum karavanda yaşamak istiyorum. Ankara şartlarında(iklimsel olarak) sorun çıkarmayacak motokaravan düşünüyorum. Ama ikinci el mi yoksa sıfırdan kendi imkanlarım elverdiğince yapsam mı karar veremedim. Daha doğrusu hangisi daha uyguna gelir . Sizden ricam bu konu hakkında düşüncelerinizi paylaşmanız.

Teşekkürler,
İletişim:tanokaya@yandex.com

Etiketler
Merhabalar ,

Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Başlıkta belirttiğim gibi, motokaravanda sürekli yaşamayı düşünüyorum. Daha önce bir üyemizin açtığı üniversitede karavanda yaşamak konusunun yorumlamalarını okudum. Ankara ' da; ODTÜ ' de öğrenciyim. Üç senedir ODTÜ içinde özel bir yurtta kalıyorum.Kampüs ve çevresi karavanda yaşamaya müsait . Kalan iki senemi de bir yıldır hayalini kurduğum karavanda yaşamak istiyorum. Ankara şartlarında(iklimsel olarak) sorun çıkarmayacak motokaravan düşünüyorum. Ama ikinci el mi yoksa sıfırdan kendi imkanlarım elverdiğince yapsam mı karar veremedim. Daha doğrusu hangisi daha uyguna gelir . Sizden ricam bu konu hakkında düşüncelerinizi paylaşmanız.

Teşekkürler,
İletişim:tanokaya@yandex.com
" Daha doğrusu hangisi daha uyguna gelir ? " şeklindeki sorunuza, bütçenizi, el becerinizi ve yapım için harcayacağınız zamanı düşünerek en iyi ve gerçekçi sonucu kendiniz bulabilirsiniz.
Bütçe ?..
Tercih ettiğiniz araç ?..
Tercih ettiğiniz donanım özellikleri ?..
Belirlediğiniz özelliklere göre hazır olan 2. el motokaravan var mı ?..
Bedeli ?..
Siz yapabilir misiniz ?..
Zamanınız var mı ?..
Bedeli ?..
Satın almanız veya yapmanız halinde ortaya çıkacak fark ?... Gibi sorulara yanıt vermeniz yol gösterici olabilir.

Kolay gelsin ve hayalleriniz gerçekleşsin.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Kendim yaparim derken yaptirtma anlaminda yazmistim. El becerilerim motokaravana yetecek kadar degil maalesef. Kusura bakmayin yanlis belirtmisim

Butce olarak elli bin tl(50.000) gibi bir butce belirledim. Aslinda ilk karavanim olacagi icin 2.el dusunuyorum buna yazdiktan sonra karar vermistim. Her gun sahibinde.com 'u kontrol ediyorum bana uygun bir sey bulabilirmiyim diye. Birde kaziklanma korkusu var cunku paranin hepsini kendim biriktirdim; cogunu calisarak.

2. el al. Geçenlerde ben baktım güzel bir tane görmüştüm. 2009 modeldi. Sıfırı 52.000 olan çekme karavanı 29.000 TL ye satıyorlardı.

Bir şeyi tek olarak sıfırdan yapmak, ikinci el almaktan daha uygun olacağını düşünmüyorum. Pek çok kişi alıyor fakat tam olarak kullanmıyor. 2-3 yıl kenarda yatırıp satıyor. Temiz güzel ve istediğin fiyatlara bulabileceğini düşünüyorum.

Bende araç olduğu için çekme karavanlara baktım. Motokaravan fiyatlarını bilmiyorum. Ama çekme karavan 10.000-30.000 arasında fiyatlar değişmekte.

Anladim, ben de 2.elleri arastiricam. Ilgilendiginizve tavaiyeleriniz icin tesekkur ederim . Iyi gunler ,hosca kalin

Eğer içinde yaşayacaksan büyük geniş araç almaya özen göster. Bu yaz başında Wolkswagen transporter aldım. Tuvalet hariç beni idare edecek herşeyi yaptım. Bayramla birleştirip 17 günlük bir tura çıktım. Çokta güzel oldu. Fakat sürekli kalayım desem transporter da yapamam. Yüksek ve geniş araç olmalı. Bide 220 volt ile direk çalışır şekilde sistemi mutlaka olmalı. Uzatmayı bağladığında içerde çamaşır makinesi, ocak, ışık , tv , şarj gibi şeyler çalıştırmalısın. Bu özellik olmazsa çok zorlanırsın. Taşıma suyla değirmen döndürmek çok yorar seni.

Forumdaki diger basliklara okudugumda uc arac gordum beni isimi halledicek. Bunlar boxer , ducato ya da master araclari. Bunlar olmazsa sprinter dusunuyorum. Camasir isini yurtta halledicem, ocakta kullanmiyorum. Beni yorucak tek seyin su ve tuvalet isi olucagini dusunuyorum. Kasetli wc olursa ,bunu dokmek kulfet olucak; sabit olursa pis su deposu cabuk dolucak ve 3 gunde bir dokmek gerekicek ama bunlar katlanilabilir bir seyler. 220 olmazsa olmazim olucak . Cunku kisin gunes enerjisi ve yasam akusu isimi gormez gibi geliyor.

merhaba arkadaşlar.. yazdıklarınızı okudum ve bir kaç kelimede ben eklemek istedim.. hem çekme karavan hemde araç sizi zorlaya bilir.

çekme karavan rahatlık demektir. 750 kg kadar ruhsat gerekmiyor., ama çekme karavanı çekmek için mutlaka bir çekici araç lazım, her ikisi birden uzun bir araç oluyor ve böyle uzun araçları kullanmak maalesef çok kolay değil, ayrıca yer sorunuda olacaktır her istediğiniz yerde konaklama imkanınız olamayacaktır . sadece minibüs yada panelvan tarzı araç şu anda sizin için çok daha iyi olacağını düşünüyorum! motokaravan mtv ve trafik sigortası fiatlarını incelemenizi tavsiye ederim, anladığım kadarıyla öğrencisiniz, gelir durumunuz iyi ise sorun yok , dar bütçeli iseniz araştırmayı gerçekten iyi yapmalısınız! 750 kg da olsa bir karavanı çekmek gerçekten hüner isteyen bir iştir! eğer dikkat edilmez ise çok zorluklar yaşanır. karavancılık aslında düz bir yaşamdır zevk ve şevk ile yapılmadığı sürece gerçekten sıkıntılar doğar. tabiatı sevmek ve her zaman doğal olmak gereklidir, sıcağa ve soğuğa bağışıklı olmak gereklidir. eğer çekme karavan isterseniz dediğim gibi donanımlı bir çekici araç (ruhsata işli çeki demiri olan) lazımdır buda ikinci bir masraf demektir . sadece motokaravan isterseniz bu çok daha uygundur, ehliyet konusunda , yer konusunda ve sürüş konusunda sıkıntılar yaşamazsınız.

zorlukları aşmak için illaki çareler vardır , hem yaş hemde yaşam olarak oldukça tecrübeli biriyimdir, araştırmalarınızı iyi yapın ve en son karar vermeden önce tekrar görüşelim, belki (mutlaka ) ilave edebileceğim şeyler olabilir. dediğim gibi her zorluğu aşmanın mutlaka bir çaresi vardır. ( meslek sırları):sweatsmile::wink:

Tamamdir abi dediklerin kulaga kupe oldu. Cekme karavan dediginiz gibi uzun oluyor hem benim soforluk onu kaldiracak seviyede degil maalesef... Motokaravani almadan once mutlaka tanisicam ,yardimlarinizi bekliyorum ..

Tesekkurler,hosca kalin

Merhabalar tekrardan aşağıdaki linklerden araclara bakıp fikirleriniz belirtebilir misiniz? Özellikle uzun süreli yaşamayı hangisi kolaylaştırır ya da hangisi daha az sorun yaşatır ? Birde yazılan fiyatlar uygun mudur pazarlıkta kaça kadar inilmelidirki her iki tarafta kazançlı çıksın? 2009 jumper Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 478036384

2009 DUCATO 15 m3 lük. KLİMALI KARAVAN..Expertiz raporlu.. Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 478531782

DOLLY KARAVAN YAPIMI 13 m3 BAKIMLI MASRAFSIZ MOTOKARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 469810917

İmalattan 2007 Ducato camper karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 208733279

Değerli yorumlarınızı bekliyorum , Tesekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR