ML Serisi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,438
Ynt: ML Serisi ?..

teşekkür ederim,aracı aldık sonunda. Daha önce hiç ML kullanmamıştım, bundan sonra benim feroza'ma binince binek otomobile binmiş gibi oldum :smiley:

Etiketler

merhaba alican bey ve ml sahipleri bende ml320 almayı düsünüyorum acaba memnunmusunuz artıları-eksileri nelerdir yakıt performans aracın biraz yaslı olması hakkında düsüncelerinizi almak isterim saygılar...

2004 model tabiki biraz eski ama aşağı yukarı aynı fiyatta fakat daha yeni olan araçlara karşı kıyaslayınca inanılmaz bir konfor ve güven farkı var bana göre.
istanbul içinde yol bilgisayarına göre 10.5 lt mazot tüketti,aracı istanbuldan hopaya götürdüm uzun yolda da 7.2 ortalamayla yolculuğu bitirdik ki 2 tondan fazla ağırlığı olan bi araç için bana iyi geldi.
ama 320 nin tüketimi hakkında fikrim yok.Bana göre tek eksisi yüksek hızlara çıktığınızı farketmiyosunuz ve virajara girerken de yüksek olması sebebiyle biraz korkutuyor,ama aracın yapısı gereği gayet normal.

acaNn' Alıntı:
2004 model tabiki biraz eski ama aşağı yukarı aynı fiyatta fakat daha yeni olan araçlara karşı kıyaslayınca inanılmaz bir konfor ve güven farkı var bana göre.
istanbul içinde yol bilgisayarına göre 10.5 lt mazot tüketti,aracı istanbuldan hopaya götürdüm uzun yolda da 7.2 ortalamayla yolculuğu bitirdik ki 2 tondan fazla ağırlığı olan bi araç için bana iyi geldi.
ama 320 nin tüketimi hakkında fikrim yok.Bana göre tek eksisi yüksek hızlara çıktığınızı farketmiyosunuz ve virajara girerken de yüksek olması sebebiyle biraz korkutuyor,ama aracın yapısı gereği gayet normal.
gercekten cok güzel arac hele sizinki dizel tabi bu dahada iyidir yakıt acısından ama benim bütcem 50.000tl bu fiyatlara dizeli bulmam cok zor.kafayı takmıs bulunmaktayım peki sizce aracı alırken özellikle ml serisinin nelerine dikkat etmek gerekir?tekrar sag olun...

tabiki uzman değilim ama herkes gibi ilk önce kendimiz baktık(boya,parça birleşim yerleri,test sürüşü vb.).. hoşumuza gidince fiyatı diğer emsallerine göre ucuz da geldiği için ustaya baktırmak yerine mercedes yetkili servisinde ekspertiz yaptırdım,emniyet kemerlerinin köşelerindeki kıvrılmalardan,çakmağın geç ısınmasına kadar her şeyi yazmışlardı çok memnun kaldık.Tabi 290 tl ücreti biraz fazla gelebilir ama hiç yoktan insanın kafası rahat oluyor.özellikle aracın yaşı arttıkça insan tedirgin oluyor

COK TESEKKÜRLER CEVABINIZ İÇİN GERCEKTEN GÜZEL ARAÇ KAZASIZ BELASIZ MUTLU SEKİLDE BİNİN ARACINIZA :smiley:...

TEŞEKKÜRLER UMARIM TEMİZ Bİ ARAC BULABİLİRİM GERÇİ BENİM BÜTÇEME BAYA TEMİZLERİ GELİR GİBİ DÜŞÜNÜYORUM X5 TOUAREG TE DÜŞÜNDÜM AMA GÖNLÜM AKLIM MERCEDES TE BİRLESTİ HAYIRLISI NEYSE O OLSUN BAKALIM...

Öncelikle herkese verdiklei bilgilerden dolayı teşekkür ederim.Mercedes-Benz Ml hakkında bir çok bilgi denmiş oldum. Bulunduğum ortam ve koşullardan dolayı(Bulgaristan da yaşıyorum yolları bozuk ve kışı çok zor) arabamı değiştirmek istiyorum. ML yada E W211 alma düşüncesindeyim . Gönlüm Ml den yana fakat bazı sorularım ve tedirginliklerim var.

--- Ses yalıtımı nasıl( motordan içeri geçen ses, yol sesi, içerideki malzemenin kendi sesi( emliyet kemeri, bagajdan biryerlerden gelen plastik sesi, koltuktan gelen gibi) ? Rahatlık ve konfor açısından w211 kasa ile yarışır mı?

---Uzun yol arac mı (mesela1000km gibi uzun yoda rahatlık ve güvenlik açısından)?

---Yol tutuşu nasıl, kasa çalkalanması görülüyor mu? (2001-04 Jeep grand cherokee 2.7 crd deki gibi)

Herkese Teşekkürler

Herkese merhaba,

Bir satinalma arefesindeyim, zorluklarini bilirsiniz.

Ml 270 Cdi ile GC 2,7 Crd arasinda kaldim. Araci yogunlukla asfaltta kullanacagim ama sıklıkla da dag yollarına gidecegim. Bu acidan Cherokee ye yakinlasiyorum ama bir yandan da, birsuru sebep beni ML'e itiyor.

Epey bir yorum/review okudum. Insanin zihni allak bullak oluyor ama cok tekrarlananlari dikkate almaya calisiyorum. ML icin 10-15 bin km de fren balatasi bitirir yazmislar birkac yerde birden. bana cok mantikli gelmiyor ama dogru mudur?

Tesekkur ederim.

1 senedir kullanıyoruz herhangi bir şikayetimiz yok.

Biz de almadan önce motorları aynı olduğu için gc ve ml arasında kalmıştık, hatta babam ml ben de gc bakıyordum ama para onun olduğu için tabii ki onun istediğini aldık :smiley:

Bence gc nin dış görünümü daha şık ama iç mekan ve asfalt kullanımı konusunda gc ile ml ilk başta iki farklı sınıfın aracı gibi hissettirdi, ml iç mekan konusunda gc ye göre bayağı rahat ve geniş, hatta bu üzden de gc konusunda fazla üstelemedim. Ama arazide kullanacaksanız ml cherokee'nin yanına bile yaklaşamaz tahminimce, sebepleri ise özellikle yaklaşma açısı çok düşük, önünü sürtme ihtimaliniz var. Ama süspansiyon ayarlarından kısmen yükseltebilirsiniz ki biz öyle yaptık. Ml'de de low range olmasına rağmen yine tam bir arazi aracı değil

Babam anlattığı kadarıyla dağ yollarında bir sorun yaşamamış, ama yine de pek rahat değil gibi , çünkü benim ferozamı istiyor :smiley:

Unutmadan son birşey ekliyim: ne kadar doğrudur bilmiyorum sadece yetkili servisindeki ustadan duyduğumu söylüyorum.Usta gclerle ilgili çok şikayet ediyordu, niye dediğimde ufacık bir şeyin tamiri için bile bir sürü şey söküyoruz, zaten problemleri ufacık olmuyo genelde demişti ama sitede bir sürü gc kullanan var ve bayağı memnun, onun için pek itibar etmedim. Bir gc kullanıcısını da dinlemeniz iyi olur

Tesekkur ederim Alican Bey.

Bilhassa teknik mudahale gerektiginde sokuleceklerden bahsediyorsak, sanirim yorumunuz cok da yanlis degil. Ornegin onemli noktalardan biri olan enjektorlerin degisimi/bakimi gerektiginde, eger yanilmiyorsam ML'de besine de ulasip cikarmak mumkunken GC'de 4 ve 5 icin motorun inmesi gerekiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri