Laptopta Map Source Kullanma?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denizcaptain Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,520
Ynt: Laptopta Map Source Kullanma?

merhabalar foruma yeni katildim.uzakyolda gemilerde 3.kaptan olarak calisiyorum.elimde delorme earthmate usb gps ve de mapsource programi bluechart athlantic-2008 ile yuklu bir laptopum var ancak bir turlu bu iki cihazi entegre edip mapsource da mevki alamadim.bir de nokia 5800 yerlesik gps yuklu bir telefonum var.oncelikli olarak elimdeki gps ile olmazsa telefon ile bilgisayarimda bu programdan harita uzerinde mevki ve surat almak istiyorum.bunun icin yapmam gerekenler nelerdir
garmin mapsource programinda yasadigim sorun sadece com girislerinin baglanti noktasi olarak gozukmesi.yardimci olursaniz cok sevinirim. bu arada isletim sisitemim vista.bu sekilde usb gps ile navigasyon amacli seyir yapan arkadaslar varsa hangi programlari onerirler mapsource disinda.simdiden tesekkurler...

Etiketler

Selamlar,
Mapsource programi, sadece Garmin marka GPS cihazlari ile calismak uzere tasarlanmistir, bu nedenle Delorme ve Nokia GPS cihazlarinizi bu program ile kullanamazsınız.

Ayrica,
1) Mapsource programi ile realtime navigasyon yapamazsınız
2) GPS'inizden aldiginiz trackleri "gpx" formatında saklarsanız, Mapsource programı bu trackleri okuyabilir
3) Eger, Realtime navigasyon ihtiyaciniz var ise, Garmin nRoute programını kullanabilirsiniz (Mapsource yerine) , Franson gpsGate programı bunu yapmanıza izin verir.

iyi gunler dilerim, reha

reha bey öncelikle selamlar
siteden sayenizde güzel billgiler alıyoruz.
benim sizden bir yardım talebim olacak. garmin nroute programını internette aramama rağmen bulamıyorum.eğer siz bir link verebilirseniz oradan indirmek isterim.
ayrıca türkiye karayolları haritası olan navcity'i garmin map source programında kullanırken gps bilgileri anlık olarak alınamıyor sanırım, nroute gps bilgilerini anlık alabiliyorsa navcity bu program ile kullanılabiliyormu.
umarım sorumu açıklayabilmişimdir.

teşekkürler

klavyeniz dert görmesin

Selamlar,
Mapsource programının bu yetenegini maalesef kaldırdılar sonradan. Navcity'de Mapsource uzerine kuruldugu icin aynı durum onun icin de gecerli maalesef. iyi gunler dilerim, reha

maxsea

selam.maxsea hakkında sanırım bilgilisin.
laptop a max sea kurdum.kurulumda bir hata yok ama büyük ölçekli haritaları almamış gibi sanki.
portolonlarda yok.
acaba vista olmasındanmı kaynaklanıyordur?
bu konuda bilgi verirsen sevinirim.tşkler

map surce kullanıyorum.8 10 noktadan oluşan bir izleği rastgele ekrana tıklayarak oluşturuyorum.Daha sonra bu izleğin köşe noktalarını manuel olarak nasıl değiştirebilirim.Bu ve bunun gibi bir çok izleği arka arkaya seri olarak bir excel yada pdf dosyasından alacağım yüzlerce koordinatlarla yeniden düzenleyip GE aktarmam gerekiyor.
İlginizi ve acil yanıtınızı bekliyorum.

Selamlar ;
Önceleri mapsource 99 kullanmaktaydım ve elimde royaltek usb gps mevcut.programı acar acmaz mapsource gpsi hemen görmekte ve cok rahat calıstırabilmekteydim..Şuan ise mapsource bi değişik versiyonu 2008 yükledim ama sorunum gps i bi türlü tanıtamıyorum..gps bir türlü calısmıyor..bu sorun ile ilgili çözümlerinizi beklemekteyim.

Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR