Laptop ve GPS mümkün mü?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dronder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,864
Ynt: Laptop ve GPS mümkün mü?

Arkadaslar ben bu gun Igo8 programinin linklerini ve neredeyse butun dunya haritalarini internette buldum. Su anda GPS alicisi olmadigi icin deneyemedim. Ama isteyen arkadaslar olursa paylasabilirim. Su anda burdan vermiyorum linkleri cunku forumda bu tarz kopya programlarin yasak olup olmadigindan emin degilim. Egerki paylasmak serbestse linkleri buraya koyabilirim.

Tesekkurler.

Etiketler

iGo8 hem PDA'de, hem PC'de ve hemde araçlardaki Navigasyon setlerinde (örneğin NavTech) başarılı şekilde çalışan bir program. Program Google Erath ve bağlı olarak Başarsoft harita temeli üzerinde çalışıyor. Bu sebeple hem zengin ve hem de tutarlı. Gelişmiş bir alt yapısı ve Track kayıt imkânı var. Bu sebeple bilgiğim programların içerisinde en başarılısı.

Ancak bu programın dahi zırvaladığı yerlerle çokça karşılaşacaksınız. Sizi farklı yollara yönlendirmesi olası. Bu husus harita güncellemesinin sıkça yapılamamasından kaynaklanıyor olabilir. Haliyle sıkça değişen yollar, kavşaklar, yeni inşalar, yönü değişen ve kapanan yollar, hülasa hızla değişen Türkiye alt yapısı da bu hatalara çanak tutuyor veya Başarsoft bu değişim hızına yetişemiyor. Ancak programın başarısı bence mükemmel. Ancak sadece Waypoint işlemleri alışageldiğimiz Magellan veya Garmin düzenine ve mantığına pek uymuyor.

Her ne kadar programı OffRoad şartlarında kullanmaya kalkıyorsak da, program bir Inroad mantığına dayanıyor ve düzeltmeleri buna göre yapıyor. Şu an eldeki başarılı örnek. Zaman içerisincde değişeceği Trail ağırlığının artacağı kesin.

melihbozkurt' Alıntı:
Su anda burdan vermiyorum linkleri cunku forumda bu tarz kopya programlarin yasak olup olmadigindan emin degilim. Egerki paylasmak serbestse linkleri buraya koyabilirim.

Selamlar,
malum, bu tur kopyalamanın yapılması ve dagıtılması "kanunen yasak" oldugu icin... "yasak" demeyelim ama bu turlu linklerin "dagitilmasini ve sitede yayinlanmasini tercih etmiyoruz" diyelim.. anlayisiniz icin tesekkur eder, iyi gunler dilerim, reha

reha' Alıntı:
Selamlar,
malum, bu tur kopyalamanın yapılması ve dagıtılması "kanunen yasak" oldugu icin... "yasak" demeyelim ama bu turlu linklerin "dagitilmasini ve sitede yayinlanmasini tercih etmiyoruz" diyelim.. anlayisiniz icin tesekkur eder, iyi gunler dilerim, reha

Asil ben tesekkur ederim. Bende tam bu sebepten koymamistim. O zaman ihtiyaci olan arkadaslar bana ozelden ulasirlarsa linkleri onlara mail yoluyla iletebilirim.

reha' Alıntı:
Selamlar,
öncelikle şunu sormak isterim.. Bu cihazı ne amaçla PC'nizde kullanmak istiyorsunuz? Yani, aracınızda adres bulmak ve navigasyon için mi kullanmak isytiyorsunuz? yada gittiginiz yerleri kayıt edip, daha sonra izlemek için mi kullanmak istiyorsunuz? yada aracınız ile yolda giderken nerde olduğunuzu mu görmek istiyorsunuz?

Cevabınıza göre belki daha yapıcı fikirler verebiliriz.. iyi günler dilerim, reha

Reha bey selamlar, öncelikle yazmış olduğunuz yapıcı ve yardımcı cevaplarınız için teşekkürler ve tebrikler. Ne yazıkki bir çok diğer forumlarda konuyla alakalı yada alakasız bir çok mesajla kirletilip amacından sapan sayfalarca bilgi oluşmakta.Ve hatta sadece belkide kasdi yapılan karalayıcı menfi cevaplar gelmekte, sorulan sorunun ne olduğu yapılan yardımın da kaybolduğu bir kirlilik olmakta.

Benin size sormak istediğim, magellan triton 400 gps cihazımın ekranı ufak geldiği için, bir notbuk yada laptop ekranında haritayı görmek ve seyir esnasında daha rahat hareket etmek için ne yapmam gerektiği.

Eğer alternatif olarak, notbuk yada laptop+ gps (modül,vs) uygulaması olabirse daha da iyi olur, bu konuda deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
Ben bu kombinasyonu denizde kullanmak için istiyorum, elimdeki ufak ekranlı gps de sıkıntılı seyrüsefer yapmaktayım.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri