Kasetli Tuvaleti Olmayan M.karavan/karavan/camper Kullanıcıları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maglata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,006
Siz yazılanı anlayamıyorsunuz
gri depo var sabunlu su burayı gidiyor bu sabunlu suyu klozete sifon suyu olarak kullanıyor arkadaş nben çizinden bunu anladım
aynen öyle iki giri depom var biri 65 lt lik mutfak için ,diğeri klozet için 10 lt lik el yikama lavabosunun gider deposu klozet i temizlemek için bu suyu kullanıyor

Etiketler
Bazıları hak veriyor bazıları şiddetle karşı geliyor. ben siyah depo olayından oldukça memnunum ne karavanın içine nede dışına koku vermiyor. evdeki klozet gibi konforlu ve hijyenik %20 in üzerine çıktığında ilk Işık sensöru yanıyor,
% 40 olduğunda ikinci sensör yanıyor , %70 olduğunda 3. sensör yanıyor .ben genelde ilk sensör yandıktan sonra ilk bulduğum fırsatta boşaltıyorum ,şimdiye kadar hiç sıkıntı çekmedim .her yerde boşaltılmıyor ama zaten bu süre için yeteri kadar zamanım oluyor (70 lt) , bence kaset taşımak daha zor birde çoçuklu bir aile iseniz sürekli dolar.

Benim karavanımda ev tipi klozet arkasında rezervuarıve taharet musluğu ile su sarfiyatı dezavantaj gibi görünüyor,
atıklar kalın çıkış borusu ile direk pis su tankına gidiyor arkada kalın çıkışı üzerinde vanası var.Pompa olmadığı için tam boşaltım olmayacak heralde .

Henüz hiç kullanmadığım için koku gibi dezavantaj yada avantajlı tarafları varmı bilmiyorum.
evtipi klozet i kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum.

Yurt dışına çıkışta AB ülkelerinde karavanla ilgili kriterler var mı? varsa mesele girişlerde kontrol ediliyormu?.

Benim karavanımda ev tipi klozet arkasında rezervuarıve taharet musluğu ile su sarfiyatı dezavantaj gibi görünüyor,
atıklar kalın çıkış borusu ile direk pis su tankına gidiyor arkada kalın çıkışı üzerinde vanası var.Pompa olmadığı için tam boşaltım olmayacak heralde .

Henüz hiç kullanmadığım için koku gibi dezavantaj yada avantajlı tarafları varmı bilmiyorum.

Yurt dışına çıkışta AB ülkelerinde karavanla ilgili kriterler var mı? varsa mesele girişlerde kontrol ediliyormu?.

Avrupa ülkelerine girerken sorun olmaz ama, her kampingte ve her karavanparkta böyle depoları boșaltacak yer yok. Kalacağınız yerlerde bu noktaya dikkat etmeniz lazım.

Bir inde görmüştüm tekerli bidon vardı (valiz gibi) depodan doldurup tuvalete boşaltıyordu. yada 20 lt lik taşınabilir bidon la boşaltan da gördüm böyle bir seçenek te var. resimlerdeki gibi

Ek Aklama 2020 04 26 154420

11

su sarfiyati fazla değil mi ,siyah depon ve temiz su depon yetiyor mu sana tavsiyem imkanın varsa klozeti yat wc si ile değişsen iyi olur her yerde temiz su bulmak kolay olmuyor buldun diyelim boşaltım sıkıntı olabilir ,klozet her kullanımında 6-8 lt harcıyor kişisel kullanımı sayarsak 10 ltye dayanıyor buda sık sık dolacak anlamına geliyor ,bende önce normal klozet taktım sağ olsun bu sitede tecrübeli bir abi miz uyardı hemen araştırdım ve değiştirdim.

Eski Karavanda kasetli wc vardı sıcak havalarda biraz koku yapıyordu,yeni karavandaki wc yine kasetli tip ancak eski sahibi kasete fan taktırdığı için koku yapmıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR