Karavanda Tuvalet Ne Kadar Gerekli?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,919
Durum olmuştır, açık oturum.Kimi der karavan da ,kimi der kuytuda otururum.Hal böyle iken bu mıc..m.tan muhabetten koyalım bir.NOKTA. başka paylaşımlarda görüşmek üzere.

Etiketler

By-jinglees sorunuza orsaalabanda ve diğier arkadaşlar gerekli açıklayıcı cevabi vermiş.Bence eşiniz ve çocuklarınızla çıkacacağınız uzun soluklu bir kamp ta gerekli cevabı yaşayarak kendiniz bulacaksınız buna emin olunuz.

karavanın wc si olmasa ben bu karavana binmem kardeşim.bir yerde sıkıştın sağ çek yahutta al kovayı geç arkaya doldur sağ çek yıne boşalt..ama yınede kasetli wc bence.şu andada kullanıyorum vede çok memnunum.ve temiz olarakta kullanıyorum.boşaltıp yıkayıp ilaçlıyor yerine koyuyorum.hatta yolda gıderken mümkün olduğu kadar boş gidiyorum bunu ben yapıyorum başkarını bilmem

tuvalet olmayacaksa bence karavan yapmayada gerek yok, iyi bir çadır sizi doğaya dahada yaklaştıracaktır böylece ek masraflar yapıp başka büyük bir araç almanızada gerek kalmayacaktır.

Ynt: Karavanda Tuvalet Ne Kadar Gerekli?

Baya eski olmuş ama.
Tuvalet en önemli şey olmalı benim karavanımda.

Şeker hastalığından dolayı kullandığım ilaçlar wc dengemi bozuyor. karavanda tuvalet olmayacaksa karavanda evın olmayacak demek.

ben karavanı evden farklı dusunmuyorum.

Can bey gibi bende konuyu yeni gördüm.karavandan önce 1 günlük kamp dahi olsa seyyar tuvalet mutlaka olurdu. karvanda ise elzem.
bizdeki kamp ve piknik alanlardaki tuvaletlere girmeye cesaret ister. bir çok sıkıntı yaşanmışlık olduğu için kesin konuşmaktayım.

kesinli,kle olmazsa plmaz heleki tuvalet kultur ve ahlakının henuz tam oturmadığı bazı yerlerde kamp yapmak gerekıyorsa

Ben bu konuya bir ek yapayım,

Karavanınızdaki , tuvaletlerin contalarının her yıl yenilenmesi gerektiğini biliyormusunuz?
Yoksa , bir süre sonra contalar sertleşecek ve koku yapmaya başlayacaktır.

Bilgilerinize

genelde tuvaletler hijyenik olmadığı için karavanda tuvalet olmalı,bence yemek masası ve koltukları olmasada olur yazın yapılacak tatillerde zaten yemek karavanın dışında yeniyor böylece karavanda oldukça büyük bir alan kalıyor, yağmurlu soğuk bir havada ise ortaya katlanır bir sehpa konarak yada sandviç şeklinde yiyeceklerle geçiştirilebilir yazın belki bir iki kez karavanda yemek zorunda kalabiliriz yazdıklarım kışın karavanını kullananlar için geçerli olmayabilir.

karavan yapmayı düşünüyorum araç bakarken önce wc ve duşu nasıl sığdırırım diye düşünüyorum daha sonra diğer gerekli parçalar geliyor benim için

çadırlı geziler yaptım tecrübe ile sabittir WC ve duş çok gerekli duş problemi bir nebze çözümü daha basit WC ye göre yaz tatillerinde bir kova suyu güneşe koyarak bile temizlenmek mümkün ama tuvalet ihtiyacı ayrı bir problem... ayrıca devamlı tam donanımlı kamp alanlarında mola verilmiyor... doğa da ihtiyaç gidermek gerçekten zorlayıcı olabiliyor... ayrıca doğa da kullandığınız su miktarı daha çok artıyor... buda suyunuzu gereksiz harcamak oluyor bana göre...

Kafamızda hep soru işaretleriyle karşıladığımız karavandaki tuvalet, alıştıktan sonra karavanda olmazsa olmazların önünde geliyor. Bazı günlük gezilerimizi otomobille de yapabileceğimiz halde, çoğunlukla tuvalet nedeniyle karavanla gideriz. Ayrıca bir şehirde bir park yerinde veya wc bulunmayan bir karavanparkta gecelerken ishale benzer bir sorununuzun olduğunu bir düşünün.
Bir çok kampingte ve bir çok benzin istayonunda onu kullanır ve boşaltırız. Nasıl bir eve wc gerekirse bir karavana da wc gerekir diye düşünüyorum.

Def-i hâcet mevzuu, kişiden kişiye değişen çok önemli bir konu.
Evinden başka hiç bir yerde tuvalete giremeyen arkadaşlarım vardı.
Çatlasa da, morarsa da evlerine saklarlardı hazinelerini. ;) İşin psikolojik boyutu var.
Bu nedenle genelleme yapılamaz bu konuda.

Ben de gözüme kestirdiğim bir panelvanı kafamda tasarlarken wc ve duştan başlıyorum.
Tavanda yatabilirim, tabanda uyuyabilirim, koltukta sızabilirim, yemeğimi elimde tabakla ayakta yiyebilirim amma ve lâkin helasız yaşayamam usta.
Duş almadan insan içine çıkamam.
Kiloluyum aşırı terliyorum ve şeker hastasıyım.
Wc ve duş benim için ilk sırada.
Gerisi teferruat.

Bu sene araç muayenesinde TÜV görevlisi tuvaletin varlığını kontrol etti. Bu zamana kadar bakmıyordunuz ne oldu diye sorunca da, "aracın Karavan olması için araçta tuvalet olması gerekiyor" dedi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=20530.msg1350678#msg1350678

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.