Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan snguntac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 185
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 178,139
Ynt: Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

2002JGCWJ4.7' Alıntı:
4,7V8 Benzinle sarfiyat;
İstanbul-Antalya Arası: 10lt/100km.
Antalya-Davraz Arası: 13lt/100km.
Şehiriçi (Antalya, açık trafik): 13lt/100km.
Şehiriçi (Antalya, Yoğun trafik): 15lt/100km.
aracım 147.000km' de, Orjinal. LPG' de yok.
Hocam aracınızı hemen servise gösterin bence.Fabrika verileri 100km de 21 lt ş.içi denen bir araç nasıl 13 ltr yakar ?bir sıkıntı olmalı:smiley:Fabrika yanlış bilgi veriyor benim aracım 21 ltr yakar derken.

Etiketler

2002JGCWJ4.7' Alıntı:
4,7V8 Benzinle sarfiyat;
İstanbul-Antalya Arası: 10lt/100km.
Antalya-Davraz Arası: 13lt/100km.
Şehiriçi (Antalya, açık trafik): 13lt/100km.
Şehiriçi (Antalya, Yoğun trafik): 15lt/100km.
aracım 147.000km' de, Orjinal. LPG' de yok.

Hocam boşuna yazmışsın. İnanmazlar. Ön yargılı coğu kişi. Halbuki şimdi bir tane fişi yerinden çıkartmadıkları için kışın sıcağa ayarlı oldugu halde klima kopmresörünün sürekli calıştıgını bu yüzden 20 litrenin altına inemediklerini söylesek üstümüze yürür bir çok kişi amerikalı bir sürü arge harcamasını boşuna mı yapmış diye. Sana keyifli az tüketimli sürüşler. Şimdi en azından yalnız bana değil sana da uzaylı muamelesi yapacaklar. Yalnız değilim.

Alaymı ediyorsunuz, cidden sizde inanıyormusunuz anlamadım ki! Yahu fabrikası benim aracım 100 km de 21 ltr tüketiyor diyor siz 13 tükettik diyorsunuz.Pes.Ben buraya dahada yazmıyorum...

Denedim ve yol bilgisayarinda 13.2 litreyi gordum yokus asagi inerken benzinle anlik veri olarak:-D ama kullanimla ilgili olduguna inaniyorum yakitin vites gecislerinde ayagimizi gazdan hafif cekerek skstrmadan vites gecisi saglayarak yakiti azaltabiliriz...

huseyin brc' Alıntı:
Denedim ve yol bilgisayarinda 13.2 litreyi gordum yokus asagi inerken benzinle anlik veri olarak:-D ama kullanimla ilgili olduguna inaniyorum yakitin vites gecislerinde ayagimizi gazdan hafif cekerek skstrmadan vites gecisi saglayarak yakiti azaltabiliriz...
Abi benim puntonun fabrika verisi 6,2 ltr lakin ben yokuş aşağı salınca oda sıfır sarfiyat gösteriyor.Arkadaş rampa aşağı salınca dememişki: yoğun trafikte demiş:smiley:

Bende zaten olsa olsa yokus asagi olur demek istemistim... Belki gostergesi arizalidir...

1 hafta önce 2001 4.7 aldım. 1 haftalık hesaplamalarım sonucu İstanbul Şehiriçi yakıt tüketimi LPG'de KM'de 82 kuruş. Yani 100 KM'de 27.3 Litre. Lpg'mde mi sorun var yoksa normal mi bu anlamadım. LPG markası Zavoli. Filtre değişimi, bakımı vs.2-3 ay önce yapılmış. Aracın motoru komple yenilendi, o esnada yapılmış.

Bir de şunu sormak istiyorum; Binek araçlarda şehirlerarası uygun yakıt tüketimi için ideal hız 90-100 km/s aralığıdır. GC 4.7'lerde bu hız nedir?

Binek araçlar 90-100 km/s arası 3500-4000 devir arası oluyor. GC ise 90 KM'de 1600 devirde. Bu ideal yakıt olayı için bu araçlarda da 3500 devirdeki hızda mı seyir etmem gerekiyor?

Burakbekar' Alıntı:
1 hafta önce 2001 4.7 aldım. 1 haftalık hesaplamalarım sonucu İstanbul Şehiriçi yakıt tüketimi LPG'de KM'de 82 kuruş. Araçta mı sorun var yoksa normal mi bu anlamadım. LPG markası Zavoli. Filtre değişimi, bakımı vs.2-3 ay önce yapılmış. Aracın motoru komple yenilendi, o esnada yapılmış.

Bir de şunu sormak istiyorum; Binek araçlarda şehirlerarası uygun yakıt tüketimi için ideal hız 90-100 km/s aralığıdır. GC 4.7'lerde bu hız nedir?

Binek araçlar 90-100 km/s arası 3500-4000 devir arası oluyor. GC ise 90 KM'de 1600 devirde. Bu ideal yakıt olayı için bu araçlarda da 3500 devirdeki hızda mı seyir etmem gerekiyor?

Vah benim burak kardeşim nereye bakarsan bak şehir içi 24 litre yakacaksın başka çaresi yok bu işin :smiley:

Mustafa E' Alıntı:
Vah benim burak kardeşim nereye bakarsan bak şehir içi 24 litre yakacaksın başka çaresi yok bu işin :smiley:

İstanbul trafiğini göz önüne alaraktan, 27.3 litre lpg normalden fazla m diyorsun hocam?

Burakbekar' Alıntı:
İstanbul trafiğini göz önüne alaraktan, 27.3 litre lpg normalden fazla m diyorsun hocam?

Aslında seninki biraz fazla yakıyo 75-80 krş olması lazım bence bu küçük fark aracı yeni almanızdan ileri geliyo illaki gaza basıyosunuzdur ee nede olsa 4700 cc altınızda kükrüyo keyfini çıkarın bence ;)

Mustafa E' Alıntı:
Aslında seninki biraz fazla yakıyo 75-80 krş olması lazım bence bu küçük fark aracı yeni almanızdan ileri geliyo illaki gaza basıyosunuzdur ee nede olsa 4700 cc altınızda kükrüyo keyfini çıkarın bence ;)

Yalan değil arada gazlıyorum :smiley:

Lakin fark biraz fazla dediğiniz gibi. Yarın bi Zavoli Bayisine gidip baktıracağım.

Test yapıp, fazla yakma durumu varsa belli oluyor mu? Yoksa şikayet üzerine ayar yapıp denemeyi yine kendim mi yapıyorum?

Net güncel rakamlardır...Çok bakımlı temiz 2002 4,7 aracımla gaz 2,96 krş ken (aralığın sonu) lassa competus lastikle net ölçüm;ş.içi 850 krş civarı.(depo 2-3 kere fullenip tam bitirilerek ölçülmüştür.Bu arada ayda 1000 km yaparım ve 100 tl benzin alırım ayda.Uzun yolda 440 krş...ama yazın ş.içi 750 krş uzun yol 410 krş tu...yakıtı hep shellden aynı yerden alırım.(aracı 27 aralıkta sattım o yüzden aralık ölçümü diyorum)

Savaş Cherokee' Alıntı:
Net güncel rakamlardır...Çok bakımlı temiz 2002 4,7 aracımla gaz 2,96 krş ken (aralığın sonu) lassa competus lastikle net ölçüm;ş.içi 850 krş civarı.(depo 2-3 kere fullenip tam bitirilerek ölçülmüştür.Bu arada ayda 1000 km yaparım ve 100 tl benzin alırım ayda.Uzun yolda 440 krş...ama yazın ş.içi 750 krş uzun yol 410 krş tu...yakıtı hep shellden aynı yerden alırım.(aracı 27 aralıkta sattım o yüzden aralık ölçümü diyorum)

Uzun yoldaki hızınız nedir bu değerler için?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri