Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan snguntac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 185
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 178,019
Ynt: Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

[sizinkinden bişey anlamadım arada benzinde karıştırmasın :smiley:

yok, sek LPG kullanıyor benim WJ : )) uzun yolda 120 km sabit hızla 33-34 krş/km ye düşüyor kış şartlarında bu rakam...

Etiketler

Vallahi çok istediğim bir araç WJ ama yakıta nedense inanamıyorum kendim depoyu doldurup dolaşıp tekrar fulleyemedim ondan belki ama inşallah bir gün binecem Amerikan farklı oluyor nesindendir anlayamadım aslında pekte sevmem kendilerini

wj lerde prins tek markadır ve kesinlikle yakıt tüketimi farkı vardır diger marka cihazlarla

değerli arkadaşım WJ'nin PRİNS ile verdiği performans bu : )) bence cidden bu "uyum" olayı harcamada en önemli nokta..

Prins her markada tek aslında arkadaşımda Land Cruiser VX80 var prins lpg li onda farkı açıkça anlamıştım

çok sevgili bir çalışma arkadaşımda L200 de var ve inanın ..... "oy oy oyyyyy" diyor kendisi : ))) ayrıca Frontera'sı da var 3.2, o bile WJ den az bi şey farkediyor......

oy oy derken yakıt fazlalığından mı :smiley: yaw kanıma girmeyin akşam akşam

peki araç ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor, kaç depo lpg de ,ne kadarlık benzin harcıyorsunuz hesapladınız mı ?mesela ben Opel Vectra da her 5 depo lpg tüketiminde 50 lira benzin harcıyordum şimdiki zamlarla bu 60 lira olsun misal

hagurel' Alıntı:
peki araç ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor, kaç depo lpg de ,ne kadarlık benzin harcıyorsunuz hesapladınız mı ?mesela ben Opel Vectra da her 5 depo lpg tüketiminde 50 lira benzin harcıyordum şimdiki zamlarla bu 60 lira olsun misal
sanırım 50 tl lik benzinle bu soğuk havada en az 4 depo lpg kullanırım, benim dezavantajım havanın burada cidden soğuk olması ancak araç buna rağmen kolay ısınıyor ve ilk ısınmadan sonra LPG hemen devreye giriyor (depo simit olduğunda o geçişteki "tık" sesini bariz alıyorum), bu arad depom 45 litre felan alıyor...

4.7 lt motorlu bir araca 45 litre depo ufak değilmi, sürüş konforu nasıl peki arıza olayı falan sık oluyormu ?
Fazla soru soruyorum kusuruma bakmayın ama, yaşadığım yerde bu araçtan daha görmedim bile bırakın arızalarının giderilmesini

4,7 cherokee yi lpg sistemi prins se agrıza yaptırmak içinn motoru açıp bütün kabloları aksamı kesmeniz lazım ama emin değilim yinede çalışabilir :smiley:

:D :D :D tamam anşaiıldı teşekkür ederim
allah kaza bela vermesin görüşmek üzere

hagurel' Alıntı:
4.7 lt motorlu bir araca 45 litre depo ufak değilmi, sürüş konforu nasıl peki arıza olayı falan sık oluyormu ?
Fazla soru soruyorum kusuruma bakmayın ama, yaşadığım yerde bu araçtan daha görmedim bile bırakın arızalarının giderilmesini

sadece marş dinamom 1-2 kez sıkıntı yarattı, sökülüp bakımı yapılıncada bir sıkıntısı kalmadı.... şeytan kulağına kurşun bir sıkıntı çıkartmadı motor - 35 lerde felan : )) uzaktan kumandam sıkıntılıydı, onuda ülkemizde servislerde 331 tl olmasına mütevellit e-bay'dan getirtiyorum 11 dolara : )) hepsi bu : ))

sürüş konfor ve performansı tek kelime ile "mükemmel", bu görüşümün arkasındayım ancak şahsi sebeplerden dolayı bu keyfimi daha ucuz bir aarçla sürdürme durumundayım : ))

inşallah sıkıntılarınız biter aracınıza kıymazsınız

bu arada şimdi aktüel yakıt harcamasına baktım, "20.6lt/100km" yazıyordu ekranda, bilginize...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.