Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan snguntac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 185
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 178,091
Ynt: Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

dostum ben geçen ay bi akrabamın aracını bi hafta kadar kullandım 1999 veya daha yüksek bi model orasını tam hatırlamıyorum 4.7 wj idi araç.. şehir dışı ne yakar bilemiyorum hiç çıkmadım hep şehir içi ankara trafiğinde kullandım bir hafta boyunca her gün.. kaydettiğim yakıt tüketimim şöyle :
lpg : ortalama km de 30 kr
benzinde : ortalama km de 50 kr

kendi aracım olan zj ise lpg de şehir içi 35-40 kuruş şehir dışı 22-28 kuruş civarı yakar (sıralı değil)

benzinde pek denemedim

Etiketler

Bertan beyin tespiti çok doğru, benim wj şehir içinde gazla 300 yakıyor bu arada prins sıralı sistem kullanıyorum , benzindede 480 500 ortalamaydı.

ama şunu fark ettim dip not düşeyim dedimm...............yıllardır sürekli gidip geldiğim mesafesi belli .140 km tutan bir güzergah........normal binek araçlar ile gitmiştim hep km hep aynı çıkıyordu..jeep i mi alıp gittim doğal olarak gene aynı km taki 31 mt lastiklerimi alıp gidinceye ve ve öylesine dikkat ettiğimde çıkan km 120 bende gidip gelip dolu depom dan eksilen gaz miktarını km ye bölüp yaktığı yakıtı ortaya çıkartıyordum ..takiii dediğim gibi bu gözüme çarpana kadar.......burdan çıkan sonuç araçlarımızda orjinalinden büyük lasti,k varsa km haliyle az yazıyor ve aracımız ın lpg değerini birazda olsa yanlış yapıyoruz.................benim aracım 140 km lik mesafede 20 km eksik yazıyor yolu ...ben artık ona göre hesabımı yapıyorumm ;)

245/70/16 KM hesabı ile yukarıdaki fiyatı buldum artık bilemiyorum sanırım doğrudur..

GC 99' Alıntı:
Bertan beyin tespiti çok doğru, benim wj şehir içinde gazla 300 yakıyor bu arada prins sıralı sistem kullanıyorum , benzindede 480 500 ortalamaydı.

Selamlar,
Kullanış tarzınız nasıldır ? Ayrıca şehir dışı kaç km hızla ne kadar yakıyorsunuz ? Bir arkadaşım wj bakıyor da yakıtını tam olarak bilmiyor ona ileticem cevabınızı.Şimdiden teşekkür ederim.

Agresif kullanmam, 90- 120 km arası. Şehir dışı tecrübem henüz olmadı yeni takıldı sistem.benzinli iken şehir dışı 480 felandı,tabii kullanırken trafik gereği bastığımda oluyor. Ben teşekkür ederim , yardımcı olabilirsek ne mutlu bu arada tavsiye ederim galiba seneye vergiside biraz düşecek. ;)

bugün akşam kısmetse çınarcık yapacam siz gelmeden önce etrafı biraz kolaçan edip güzel yerler bulacam ve ayrıca şehir dışı ne kadar yakıyor onada bakmış olacam tabiki pazartesi fot. ve bilgilerle geri gelecem

Arkadaşla merhaba asdım Murat, eli kulağında ya 3,1 yada 2,7 crd disel düşünüyorum. Evet 4,7 nin tadı bambaşka lpg ile belkide dizellerden daha az yakar.Bu araçları alıyorsak yakıt ikinci planda kalır. Biz keyfine ve doğaya düşkün insanlarız. Varsın yaksın benim keyfim bu ...... Ama..... bence en büyük problem vergi. Benim dediğimiz araçlar içini devlete aylık 200 tl gibi bir rakamı kira gibi ödediğimizin farkına vardıgımda biraz duraksadım.

Kasko bedeli ille ilgili bir indirim söz konusuymuş bu konuda ilgili bilgisi olan varmı ?

4,7 kasko indirimi ile yıllık vergisi (99)model 4.400 tl gibi bir şey.

Selamlar,
Sonunda bende bir xj sahibi oldum çok mutluyum.Yaklaşık 10 gün evvel 1998 model 99.000km de bir country aldım.
Resimlerini çekip siteye koymaya çalışacağım.Brc marka LPG kit taktırdım.Arka bagaja 90lt lik silindir depo taktırmama rağmen korktuğum kadar yer kaybı da yaşamadım.
LPg montajından mı bilemedim ama montajdan sonra aracımın sık aralıklarla gösterge panoları devreden çıkıp airbag ışığı yanıyor.Bayram sonrası montaj yaptırdığım yere götürüp göstermem lazım.
Acaba aranızda montaj sonrasında böyle bir durumla karşılaşan oldumu???

İlk uzun yol deneyimim de Ankara'ya oldu.Günü birlik bu gezide gidiş ve gelişte en fazla 120km hızla yol aldım.Otomatik hız sabitleyeci ile çok konforlu idi!!!Toplamdada 130lt LPG tükettim.Yani 2 depo ile gidip geldim.
İstanbul'dan full depo çıkıp Ankara'da depomu fulledim ve 110tl(69lt),dönüştede otobandaki opet'de tekrar depo full yapıldığında da 100tl(59 lt)ye dolum yaptım.
Forumdan daha önce bu konu ile ilgili konuları okuduğum için tüketim bana gayet mantıklı geldi.Siz ne dersiniz???
Ankara girişine yaklaşık 30 km kala emniyet şeritinde motor kaputu açık halde yardım bekleyen bir araç görüp durum.Kendisi genç bir arkadaş benzini bitmiş palio marka bir araba ile çaresizlik içersinde beklerken beni karşısında görünce inanın çok sevindi.Kendisini yaklaşık 8-10 km ilerdeki benzinciye çekme halatı ile çekerek ulaştırdım.Fakat bu yardım sırasında bir ara genç arkadaş frenlerin şişmesinden dolayı panik yapıp frene basınca doğal olarak arabada bir kasma oldu.Sonra benzincide ayrıldıktan sonra ben aracımla kalkış yaparken sanki sol arka lastkten garip bir şekilde sesler geldi.Ve bu sesi ani kalkışlarda ara sıra tekrar etmeye devam ediyor.Acaba bu konuda yorumunuz nedir???Bayram sonrasında Master servise gidip göstereceğim zaten.
Şimdilik yazacaklarım bu kadar.
Bütün herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun.
İyi bayramlar........

slm bayramda bodruma gidip geldim total 1400 km yaptım 600tl yakıt harcadım klima açık ve 130km hızla devam ettim 1999 4.7 v8 benzinli.

lpg de 350 yakar benzınde ıse 500 yakar ortalama

Bugün itibari ile gaz fiyatı 1660 tl bende 2001 Grand Cherokee 4.7 v8 var arac 1 litre gaz ile 4 km yol gidiyor bu da demektirki km de 415 kurus yakıyor benzinde ise 3350 tl yakıt fiyatı 1 litre ile yaklasık 6 km yol yapar böylece km de 558 kurus yakar sunuda belirteyim Aslan besleyen yemini esirgemez...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR