İzmir'e Nişana Gittik, Dönüşte Yolu Kaybettik.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,099

Etiketler
Ne olduysa,o mahalleye katıldıktan sonra oldu zaten Levent bey :smiley: Çekme karavanlı dönemde kaybolmamak için fazla çaba harcıyorduk...Yaz inşallah sizin temenni ettiğiniz gibi geçer.

207943 10150166092566118 6438564 n

fsirin' Alıntı:
Karavanla kaybolmak güzel bir şey. ;D

Nice kaybolmalara. ;)

Ferhat sana bir tüyo....Gerçi ihtiyacın yok maşallah Şimdiki işinden sonra en zevkle yapacağın iş TIR sürücülüğü olurdu her halde :smiley: fakat yinede söyleyeyim kaybolmanın en güzel yolu Tom Tom daki bayanla inatlaşmak :smiley:

Biz o gün Nisan ayının fazlaca bunaltmayan güneşine aldanıp,üzerimdeki kolsuz siyah atlet ile cengaverce akşamı ettik,hava serinleyip karavanda üstümü değişeceğim siyah atleti çıkarttım ,içimde ten rengi bir atlet daha.... :eek: açıkta kalan kısımlar kıpkırmızı ,kapalı yerler beyaz..Meslekleri gereği güneş altında çalışan emekçi yanığı...Utandığımızdan değil ancak Antalya'da denize girdiğimiz nasıl belli olacak :D Bu arada Antalya kamp karavan derneğinin Korkuteli yolu (sapaktan 20 km) Bayatbadem köyü girişinde Koçlar restaurant alanında,restaurant işletmecisinin karavan parkı yapma isteğini görüşmek detaylar hakkında bilgilendirmek amacı ile organize ettiği toplantıyada davet aldık,vakit kaybetmeden tekrar Konyaltı plajlarına,bu kez beach park içindeki alana giriyorum,burada da geceleme (24 saat) 10 tl..güneşin elverdiğince tek renk olma uğraşı var...bir günü de falezler üzerindeki değişik parkları gezerek değerlendirdik,fener sapağında karavanı park edip Adonis otele doğru hatta geçerek minik şelaleli,göletli ,kurbağa sesli,güneşlenen su kaplumbağalı parkında dolaşıtık ,Antalyanın gözde restaurantlarından tapas bu parkta..Bu arada zamanlarının büyük bölümünü Antalyada geçiren Çöl kartalı Yeşim -Bülent çiftiyle çoğu yerde olduğu gibi bu parktada karşılaşıp ayak üstü sohbetimizi yaptık

002

001

013

018

021

Ynt: İzmir'e Nişana Gittik, Dönüşte Yolu Kaybettik.

Nerede kalmıştık diyerek,kayboluş hikayemize dönelim...Mayıs ayının yağmurlu günlerine göre şanslı olduğumuzu varsaydığımız Nisan ayının kah kapalı ,çoğu zamanda güneşli günlerinin kıymetini biraz daha değerlendirmek gerekmiş,Korkuteli yolundaki Koçlar restaurantın , karavan parkı yapma isteği prosedürü hakkında bilgi edinmek için Antalya kamp karavan derneğine yaptığı davete bizde katılıyoruz,elektrik ve konaklama için bizden ücret talep etmeyen tesisle yapılan görüşmeyle akşam yemeği için fiks menü anlaşması yaparak Konyaaltındaki yerimizden ayrılıyoruz,Kepez üstünde,Korkuteli sapağında buluşacağız ,çekme karavanıyla gelen kayınbirader'e aracının vantilatör kayışı sürpriz yapıp kopunca (Bize ulaşmaya 150m kala) İlk karavanla ,karavan çekme deneyimimizi yaşıyoruz,Bayatbadem köyü girişindeki kamp alanına ulaştığımızda dostlarımızın bir kısmı yerleşmişti..

002

004

10269602 10152354914179802 5620669072354215640 n

1507923 10152317952973550 3888277416615666189 n

Karavan yerleşimi,tanışma faslı derken ,kalan zamanımızı Fransız veya İtalyan oyunu Wikipedi ye göre mö 5000 yıllarında Anadoluda oynandığı varsayılan bocce oynamak üzere ekipler oluşuyor,Her oyunda olduğu gibi oyunu bilen ler,yeni öğrenenlere kaybediyor :D Akşam üzeri kampımıza sevimli misafirler yaklaşıyor...derken serinleyen hava ile birlikte kapalı mekanın yolunu tutuyoruz,akşam yemeğine karavan derneğinin diğer üyeleri Fatih ve Sezgin beylerde katılınca şömine başında güzel bir gece geçiriyor ve Restaurant sahibine karavanların konaklayabilmesi için gördüğümüz eksiklikleri öneri olarak sunuyoruz.Sıcak sulu duş,orman bakanlığından gece konaklama için izin,çamaşır yıkama makinesi,atık su boşaltma için ayrı bir ünite (WC ler kullanılmasın diye) ilk gördüğümüz eksikler,Orman bakanlığı dışında diğer istekleri kolayca çözebileceğini belirten işletmeciye,Antalya'ya sıcak sezonda uğrayacak karavancıların şehre göre 5-6 derece daha serin olan,önünden Antalya'ya ulaşım için 5 dakikada bir toplu taşıma geçen (Antalya-Korkuteli) bu mekanı es geçmeyeceklerini umduğumuzu belirtiyoruz.

006

012

10152038 480963245364343 6519005202104122082 n

1606995 10152317951788550 557407366354627264 n

Bu alanda güzel geçen iki günün ardından ayrılık vakti gelmişti,sapakta Antalyalılar ,Antalya'ya bense yönümü Afyon'a çevirmiştim,bu arada gazeteci arkadaşımız boş durmamış bu toplantıyı Sabah gazetesi akdeniz ekine haber olarak geçmiş bile ...Eh bende ünlüydüm artık :D Bu vesile ile Bünyamin Tokmak beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum,karavancıların turizim açısından önemsenmesi gerektiğini belirten bu yazısından dolayı. Kah açık,kah bulutlu yolda,ilk durağımız kamp yaptığımız alanın eksikliği duş ihtiyacımızı gidermek için Sandıklı Hüdai kaplıcaları...Burada içinde saunası,havuzu,duşu,dinlenme bölümü bulunan odaları saatlik olarak kiraya veren tesisler var toplu havuzlar dışında ,konaklamayı tercih edenler için ayrı alternatifler de mevcut.Daha sonra Türkiye 'de 10 un üzerinde,azerbaycanda 1 adet türbesi olduğu iddia edilen Yunus Emre ve Tapduk emre türbelerinin ilkini, Sandıklıda olanını ziyaret ediyoruz.

015

019

021

024

10259749 610581212365229 7765718858733312723 n

yugun' Alıntı:
Tebrikler çok güzel gezmişsiniz.

Teşekkürler...Sağlığımız ve şartlar el verdikçe sizinde her koşulda,sıklıkla yaptığınız gibi gezmeye çalışıyoruz Yücel kardeş :smiley:

Bahar aylarının tekdüzelikten uzak sürprizli hava olaylarının sunduğu güzelliklerle yolumuza devam ediyor,gece konaklamak için Afyon İkbal tesislerine giriyoruz.Burayı tercih sebebim hem vakit geçirmek için alternatif sunması,hemde temiz umumi tuvaletleri.Sabah uyanıp perdeleri açtığımda karavana yaklaşıp taciz etmeyen ,ancak karavanı sürekli izleyen güvenlik görevlisi dikkatimi çekiyor,kahvaltımızı edip,akşam bir mağazadan aldığımız tişortun,değişimini yapmak için mağazaya gidiyorum,dönüşte güvenlik hala meraklı bakışları karavanda,direk gidip soruyorum hayırdır diye,arkadaşlar karavanı bırakıp gittiler diye rapor etmiş ,o yüzden yakınında duruyorlarmış ,Bu bende ışığı çaktı,elime laptop'umu,o alışveriş merkezinde gece ve gün boyu yaptığım harcamaları içeren faturaları alarak direk alışveriş merkezi yönetimine giderek sekretere yönetici ile görüşmek istediğimi belirttim ben yardımcı olayım falan desede benim sorunumun direk yöneticiyi ilgilendirdiğini belirterek ısrar ettim ve buyur edildim,elimde laptopla beni karşısında gören arkadaş şaşkınlığını saklayamamakla birlikte nasıl yardımcı olabileceğini kibarca sorarak dinlemeye başladı,bende laptopta daha önce gezenbilirde paylaştığım Novada alışveriş merkezi karavan parkı topiğini açarak hem gezenbilirin üye sayısından,topiklerin izlenme reytinglerinden,yurtdışındaki üyelerinden bahsederek,yaptığım alışveriş fişlerinide göstererek böyle bir kamp alanı hizmetini düşünüp düşünmeyeceklerini,o bölgenin ilk tesisi olan İkbal tesislerinin bu kavşağın önemini eniyi bilenlerden olacağını falan anlatınca,güvenlik şefi,ve bir iki yetkiliye de çağırarak konuya ilgi duyduğunu,ilk toplantıda bu konuyu gündeme getireceğini ve telefonumu alarak haberdar edeceğini söyledi..Gerçi halen bir dönüş yapılmamış olsada,bu tip girişimleri kaldığımız yerlerde,alışveriş yaptığımız firmaların müdürlerinide devreye sokup baskı yaptırarak çoğaltsak diye düşünüyorum.

025

027

026

Tebrik ederim Enver bey, 100 kişi telefon etse o anda karavanla sizin görünmeniz ve talep etmeniz kadar etki
yaratmayacaktır. Gezenbilir ve tüm karavancılar adına teşekkür ederim.

Selamlar

Paylaşım için teşekkürler ;D

İnşallah bir gün ,bize de kaybolmak nasip olur ;D ;D

güngör' Alıntı:
Tebrik ederim Enver bey, 100 kişi telefon etse o anda karavanla sizin görünmeniz ve talep etmeniz kadar etki
yaratmayacaktır. Gezenbilir ve tüm karavancılar adına teşekkür ederim.

Selamlar
Levent bey,aslında beni cesaretlendiren Hüseyin Şahin(Akdeniz45) beyin yurtdışından gösterdiği çabalar ,bu tip girişimleri gezimin devamında birkaç yerde daha yaptım sırası geldiğinde yazacağım.İnşallah benim ilham aldığım gibi karavancı arkadaşlarımızda bu girişimlerin devamını getirirler.

Sayın Yücel 59, güzelmiş hakikaten örfünü,adetini bildiğin insanların yaşadığı ülkem içinde plansız programsız kaybolmak..Dileğinizin gerçekleşmesi dileğimdir. :smiley:

Alış veriş merkezindeki karavanımıza döndüğümde ,hava tahmin raporu Antalya 18-İstanbul 17 -ankara 20 derece deyince göçmen kuş misali sıcağa yönelttik rotamızı,sırasıyla sivrihisar,Mihalıççık ,Yunusemre yolunu takip ederek Nallıhan hedefimizdi,sapağa gelince buraya kadar gelmişiz Beypazarına uğrasaydık bari dedi eşim,nasıl olsa kaybolduk neden olmasın dedik ve Nallıhan'a 10 km kalmışken 47 km lik beypazarına yönlendik.Güzergahımız bize eşssiz güzelliğini sunmaya cömertti yine.İlk molamız gezimizdeki ikinci Yunus emre türbesinin olduğu yunus Emre köyü oldu.Türbeyi gezerken bize eşlik eden görevlinin açıklamaları doyurucu idi,ziyaretimiz ilk mezarın olduğu ve yaşadığı mekandan başlayarak sonrasında yanından geçen demiryolu sebebiyle taşındığı ikinci ve son yeri olan ücüncü kabirler ,müzesi sırasıyla devam etti.

001

002

005

006

008

Enver dede hakikaten kaybolduğunu düşünmeye başlamıştım ki ortaya çıktın ;D
Gezi tazısı yarım kalınca "tüh adamcağız cidden kayboldu" diye düşünmeye başlamıştım :D
Afyon İkbal girişimini kutluyorum, devamını federasyon olarak getirmekte fayda olur diye düşünüyorum. Bireysel olarak aralanmış bu kapıyı zorlayarak sonuna kadar açabiliriz :smiley:
Ancak orası çok kalabalık bir yer, konaklamada bize ayırabilecekleri bir kuytu köşeleri var mıdır acaba?
Paylaşımınızın devamını merakla bekliyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.