İzmir'e Nişana Gittik, Dönüşte Yolu Kaybettik.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,139
Ynt: İzmir'e Nişana Gittik, Dönüşte Yolu Kaybettik.

drares' Alıntı:
Enver dede hakikaten kaybolduğunu düşünmeye başlamıştım ki ortaya çıktın ;D
Gezi tazısı yarım kalınca "tüh adamcağız cidden kayboldu" diye düşünmeye başlamıştım :D
Afyon İkbal girişimini kutluyorum, devamını federasyon olarak getirmekte fayda olur diye düşünüyorum. Bireysel olarak aralanmış bu kapıyı zorlayarak sonuna kadar açabiliriz :smiley:
Ancak orası çok kalabalık bir yer, konaklamada bize ayırabilecekleri bir kuytu köşeleri var mıdır acaba?
Paylaşımınızın devamını merakla bekliyorum :smiley:
Haşmet bey ,benim diğer nick'im Karabatak :smiley: Daldığım ana rastgelmişsiniz :D Afyon İkbal girişimi,güvenlik görevlisinin karavanımıza odaklanmasını farketmemle doğdu,hazır farkedilmişken ,alenen biz gerçeğiz demeye çalıştım,Federasyon veya dernekler yapacağı etkinliklerin toplanma noktası olarak bu tip alışveriş merkezlerini seçip 1 gece konaklayıp,o alışveriş merkezlerinin market,cafe ,restaurant hizmetlerinden faydalansa 30-40 karavan,kendiliğinden çözülür olay diye düşünüyorum.Afyonİkbal tesisleri her yöne kullanılan kritik bir kavşak,yer olarak da kendilerine yönetim binasının bulunduğu arka otoparkı önerdim zaten,oldukça büyük .

Etiketler

Yunus Emre kabirleri ve müzesi

009

013

014

017

YunusEmre köyünden ayrılıp baharın eşssiz manzarası eşliğinde E26-27 yolunu takiple mihalıççık-sorkun-dinek-gürleyik yolunu takiple ankara-nallıhan yoluna çıkıyoruz

019

032

033

Gürleyikte bir mola....misafirimiz yanımızda,kısmeti bizden yazılmış .Kerata benden fazla sigara böreği yedi be... :D

024

029

025

026

Sivrihisardan-Ankara Nallıhan yolu sapağına kadar olan bu yol her ne kadar seyir açısından bize doyumsuz zevk yaşattıysada ,kullanmayı düşünen arkadaşlara inişli çıkışlı dar ve virajlı olduğunu hatırlatmakta yarar var.Ben pişman olmadım ,bunuda antiparantez belirteyim.Daha öncede belirtmiştim eşimin Tv de izlediği bir programda iğne oyaları ile ünlü Nallıhan 10 km yakınımızda idi ancak hem hafta sonu hareketliliği hemde 80kat baklavası,sarması ,kurusu bizi Beypazarı tercihine yöneltti.Gün batımına yakın Davutoğlan kuş cennetinin çıplak gözle görüntüsü bize daha profesyonel fotoğraf makinesini niye almadıkki dedirtti..telefon objektifinden olduğu kadar diyelim.Daha sonra birde günışığında çektik dönüşte...

046

042

044

023

Ne güzel miş kaybolmak .
Bazen aklıma gelir de hiç plan-proje derdine kaptırmadan kendimizi atıversek yollara da , hele de tutturduk mu tek şeritli yamalı yollardan agır agır . Dalar giderim öylesine . Çok güzel yapmışsınız . Ayrıca Afyon daki safiyane çabanızdan da hislendik de bir teşekkür gönderdik okurken içimizden.
Sagolunuz . Gıpta ile izliyoruz , yolunuz açık olsun
Selamlarımız size.

mehmet_mtrs' Alıntı:
Ne güzel miş kaybolmak .
Bazen aklıma gelir de hiç plan-proje derdine kaptırmadan kendimizi atıversek yollara da , hele de tutturduk mu tek şeritli yamalı yollardan agır agır . Dalar giderim öylesine . Çok güzel yapmışsınız . Ayrıca Afyon daki safiyane çabanızdan da hislendik de bir teşekkür gönderdik okurken içimizden.
Sagolunuz . Gıpta ile izliyoruz , yolunuz açık olsun
Selamlarımız size.
Mehmet bey kardeşim,karavancılık sevdasına gönül vermişlik ortak paydada buluşturuyor insanları,çoğumuz aynı duyguları barındırıyoruz içimizde,önemli olan tatsız bazı olayların ,engellerin bu duygularımızı dizginlememesi(hastalık,vb)...Tatlı olaylar programlarımızı her ne kadar erteletsede (düğündü,doğumdu)gibi,gezmek güzel.ülkece yaşadığımız acı olay,beni sayfadaki paylaşımdan uzaklaştırmıştı,ama insan oğlu doğası,anasını,babasını,eşini ,çocuğunu unutuyor insan,hayat akmaya devam ediyor,temennimiz Rabbimizin bizi böylesi acıların tekrarından uzak tutması,bu vesile güzel mesajınız aracılığı ile topic'e dönmüşken sonlandırayım bari başladığım paylaşımı.Güzel gün ve gezilerde karşılaşmak ümidiyle.Teşekkürler.

İlk günlerdeki populeritesini yavaştan kaybetmeye başladıysada Beypazarı paylaşımlarımız.
Güzel çabalar,iyi niyet , samimi, geçimini temin etmekten ileri gitmeyen rant kaygısı girmezse işin içine,özünü koruyan bu tip turizim bölgeleri cazibesini devam ettirir aslında,ancak taş,taş üzerine koymak gerek.80 katla ünlenmiş baklavasını ancak 60 kat,yaprağı ile ünlü sarmasını ,sırf yaprak(ince saralım diye neredeyse hiç malzemesiz saracaklarmış) ünlü kurusunu ,tereyağı azlığından neredeyse kuru yiyorsan,hıdırlıktepe deki cafe de istediğin, özelliği kömür ateşinde pişmesi olan kahveyi ,aygaz ocağında yapacak elemana kahve yapmayı biliyonmu lan diyen işletmeci çıkıyorsa karşına ,birde buna gittiğimiz saatte konaklama yeri soralım diyerek uğrayıp kapalı oluşundan soramadığımız ,belki bizi farkederler diye yanı başlarında park edip konakladığımız turizim bürosunu eklersek...Varın gerisini siz düşünün.

001

002

008

010

Kulakların çınlasın Mansur Yavaş diyoruz... Şehir merkezine yakın turizim bürosunun hemen yanıbaşına aracımızı park edip,hava kararmadan dolaşmaya çıkıyoruz,Meşhur ürünleri ,Baklava,beypazarı kurusu,sarma,gibi yöresel ürünlerin satıldığı,Alaadin cadesinde turalıyoruz,biraz tadımlık birşeyler alıyoruz değişik dükkanlardan,karavanda test edip ertesi gün hediyelik alışverişler yaparız diye düşünüyoruz.Sabah ilk işim açılan turizim bürosuna girmek,bu gezide görev edindim,karavanlara dikkat çekeceğim,kendimi tanıtıp karavancı olduğumu ,karavan parkınız varmı ?diye soru yöneltiyorum,yanıt belli şaşkın bakışlarla kem ,küm yok ama İnözü vadisinde restaurantlar var parkyerlerine bırakabilirsiniz gibi yanıtlara ,peki ben bu park ettiğim yerde bir şey yiyip içmek istemiyorsam rahatlıkla park edebilirmiyim dediğimde hık,mık.Alıyorum sazı ele,daha önce Afyon'da yaptığıma benzer anlatıyorum,ben konuştukça hep haklıyım,dün akşam geldim kapalıydınız dediğimde ,aaaa,peki nerde kaldınız diyorlar,hemen bahçenizde kaldım yanıtıyla daha bir şaşırıyorlar.kapılarının yanına park ettiğim karavanı bile fark etmemişler,ben karavancılığı farkettirmeye uğraşıyorum.Tabii beylik öneriler ben eksikliklerini söyledikçe onaylayan sallanan kafalar,dileklerimi ilk toplantıda yetkililere ileteceğiz vaadi,birde kendilerine not ettirdiğim gezenbilir sayfasında bu yazılanları okuyabilmeleri umudu.Sabah fırından sıcak gevrek almaya girdiğimde çoğunlık mevlüt,vb.özel günler için sipariş verilmiş etli,tavuklu güveçlerin hazırlanışına şahit oluyoruz.Eşime siparişlerini almaya gelenlerin yanında ,hanım gel bir mevlüte gidelim,hem güveç yer ,hem sevaba gireriz diyorum,ama duyan, buyur diyen yok..sırasıyla kahvaltı,alışveriş,İnözü vadisi,vadideki çayı güzel demlenen iyi suları akan çeşmelerinde su takviyesi,hıdırlık tepesi derken Beypazarı bitiyor

005

004

014

019

Yani işin özü,yolunun üzeriyse uğra,değilde illa gideceksen bari anayoldan gitme,en azından kasaba yollarının güzelliğinden haz al.İnözü vadisinde bir ara kıbrısçık tabelasını görünce,dalıp Boluyamı çıksam demedim değil :smiley:Ama bizi buralara sürükleyen tv gezi programındaki Nallıhanın iğne oyaları değilmi? Rota Nallıhan .Aslında Nallıhan gezenbilirde tanıtımı yapılan Uluhan kamp karavan tesisleri ilede aklımızda idi benim orada bulunduğum tarihlerde yeni seçilen belediye başkanının bu projeyi durdurduğu paylaşımı yapılmıştı bir topicte,bende buna tepki olarak gittiğimde karavanımı belediye binasının önüne park edeceğimi yazmıştım,dediğimi yaptım .Tepki mi? TINNNNN.... :mad: aracım orada kaldığım sürece ne yapıyorsun diyen bir allahın kulu yok.belkide gittiğim gün tatile rastladığındandır.
aracı daha sonra uygun bir yere park edip Ayhan Sümer kültür merkezindeki iğne oyaları sergisini geziyoruz,

047

025

027

029

030

kültür merkezinden sonra açık olan dükkanları,736 bayan'ın el hünerlerini değerlendiren kooperatifi ziyaret ediyoruz,burada Yıldız hanım karavancı olduğumuzu söylediğimizde ayrı bir ilgi gösteriyor,daha önce egeli Ülker -Yavuz çifti ile tanışmış , bizimde forumdan tanıştığımızı söyleyince,hemen telefona sarılıp bizi görüştürüyor..bende araya hemen yeni başkanın karavan kampı projesini durdurduğu duyumunu aldığımızı çıtlatıyorum ,böyle bir uygulaması olmadığını,proje ile ilgilenen Sibel hanımın eldeki projeyi yeni başkana sunduğunu,Yeni başkanın açık görüşlü biri olduğunu,olumsuz bir durumun olmayacağı düşüncesinde olduğunu belirterek yüreğimize su serpti,daha sonra beraberce 1595 yılında Nasuh paşa tarafından yaptırılan,Köroğlunun konakladığı bir gecenin ardından atının düşen nalının ,hanın kapısına asılması ile adı Nallıhan olarak kaldığı rivayet edilen,ilçeye adını veren hanı ve burada İlçenin adını mekikli dokuma tezgahlarında dokunan kumaşlara ünlü iğne oyalarını entegre ederek moda dünyasına katan ,sanatçı Hamiyet Gürelli'nin dükkanını ziyaret ediyoruz. İlk fotoğrafımız yine hünerli bir hanım Zehra Akın'ın dükkanından (buraya iğne oyalarını görmeye geldik İstanbuldan dediğimizde,eşinin o günlerde Feshanede ki etkinlik için istanbulda bulunduğunu öğreniyoruz :smiley: istanbulda kalsak görecekmişiz zaten) ikinci foto ve sonrası Nallıhan ve Hamiyet hocahanımın oyalı dokumaları,tezgahları.

033

035

036

037

038

Nallıhan fotolar devam.Nallıhan tanıtımına emeği geçmiş,fakat restore edilmiş nallıhandaki dükkanlara ilgisizlikten biraz kırgın hissettiğimiz Hamiyet hanımlada değişik konular ve dokuma ile sohbetten sonra karnımızı doyurmak üzere tanıtım kitapçığında yöresel tatları bulabileceğimiz belirtilen kültür evi restaurantından sadece hamburger tarzı fastfood yiyecekleri olduğunu öğrenince hayal kırıklığımızı tavsiye ettikleri parlak lokantasında gideriyoruz.Aklım kalmıştı fırıncının hazırladığı güveçte :D

040

042

043

046

041

her ne kadar kaybolmak istesekte,anayollardan kaçsakta,doğanın içinde dere tepe gitsekte yollarda sonunda bir yere çıkacaktı...Bizde 26-01 Osmanköy- Laçin-mayıslar-muttalip-gazipaşa üzerinden Eskişehir'i bulduk.Yine dağ tepe benim için keyifli bir yoldu.

049

050

001

Nallıhan'dan dönüş kafamda Taraklı,Pamukova,güzergahı varken Eskişehir'e çevirmemim nedenlerinden biri ,en son soğuk kış günlerinde sindire ,sindire dolaşamadığım şehri ılık bahar mevsiminin avantajı ile dolaşmak,oradan Bursa misi kamptaki arkadaşlara uğrayıp,Bursada bir iki gün geçirmekti,Eskişehirde yine konaklama problemi yaşayacaktık karavan parkı olmadığından.Aslında kafamda Tatanka Cengiz beye önerdiğim,onun uygulayıp memnun kaldığı otogar, arkasındaki kentpark güvenlik birimlerine yakın otoparklar var ama,şehrin göbeğinde araçların park ettiği ücretsiz bir alan bulup park ediyorum,heryere yürüme mesafesi böylece metro ulaşımınada ihtiyaç duymayacaktım..İlk işim Venedik gezisinde pahalı geldiğinden kafamda kalan gondol gezisinin çakmasını yapmak oldu :smiley: Odun pazarı turu,kırımlılar evinde çii börek,restorasyonuna hayran kaldığım Tiryakizade süleymanağa camisi,derken.....

017

013

018

004

002

Bursa rotasına girdiğimizde ,misideki arkadaşların kapıdağ yarımadası turuna çıktılarını öğreniyorum.Aracımın canlı navigasyonu başlıyor güzergah bildirmeye :D kimse yokmuş,ne yapacağız miside,(esas korku,kapıdağa katılırmıyım) zaten İstanbul'dan hadi artık dönün çağrıları....O sebeple tom tom daki bayanı daha çok seviyorum,onun komutlarını takmama olasılığım var,Sıkıysa yan koltuktaki navigasyonu takma.....Bir kayboluşun öyküsü de böylece sona eriyor,izleyen,yorumlarıyla şevklendiren arkadaşlar nice güzel kayboluşlara..teşekkürler

004

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR