Hayatı İdame Teknikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 329
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 246,578
Ynt: Hayatı İdame Teknikleri

Tamamı gerekli ve faydalı bilgiler. İnşallah lazım olmaz fakat bilmekte fayda var. Öğrenmemiz gereken çok şey armış. Tüm paylaşım yapan arkadaşlara teşekkürler.

Etiketler

bazı bilgilerin amatörler tarafından kullanılmasına engel olmak laızm.bu yazdıklarınızı herkes okuyabilir

96 yılından beri internet kullanırım.ama ilkkez bir forum sitesine ciddi olarak üye oldum.ve bir konuda yazı yazıyorum.beceremz veya yanlış yere yazarsam peşinen özür dilemiş olayım.hayati idame konusu benim çok sevdiğim bir alandır.yaklaşık 93 yılından beri bu konuda kendime uygulama araştırma yapıyorum.burada okuduklarımın bişr çoğu çok hoş ve doğru bilgiler.ben her hangi bir bilgi paylaşımıda bulunmayacağım.sadece bir öneride bulunacağım.hayati idame bir bütün değildir.kategorileştirilerek ele alınmalıdır.dağda bulunan bir insan ile ormanda bulunan bir insanın veya aynı yerde ağustos ayında olan bir insanla ocak ayında aynı yerd bulunan bir insanın ihtiyaçları veya riskleri tabiki çok farklıdır.benim bu ve diğer sebeplerden dolayı üç ayrı çantam var tipler hacimleri ve muheviyatları bir birinden farklı üç ayrı çanta.birde şuna inanıyorum bu olaylarda teorik bilgi tabiki önemli ama işin aslı tecrübe ve uygulamadır.isan zorda kaldıkça aklı çok değişik çalışıyor.

katılıyorum.......hatta bu baslıgı ates yakma, su temını ,barınak yapımı ,beslenme (bıtkıler ve hayvanlar)tuzaklı tuzaksız avlanma ,harıta okuma yon bulma pusula kullanma ,orman hayat ıdame col ahayat ıdame ,sıcak soguk vs baslıklar altında teskılatlandırıp bı sıralama yapalım tek tek her baslıgın ıcını dolduralım ve bıttıgınde guzel bır kaynak olussun

Merhaba,

Yaklaşık 20 yıldır kamp ve av yapmaktayım, şimdiye kadar hiçbir zaman doğadaki kaynak sularını dezenfekte etmedim. Eğerki dere çok büyük ve çok fazla yerleşim yerinden geçmiyorsa. O zaman ayaklarımı bile suya sokmam.

bu site ansiklopedi gibi site valla ne tavsiye etsem neyi paylaşsam ne yazsam diye düşündüm ama hemen herşey paylaşılmış zaten emeklerinize sağlık çok güzel önemli belkide hayati bilgiler var

doğada hayatı idemenin ilk ve en önemli adımı sakin kalabılmektir ne kadar sakin kalabirlirseniz o kadar mantıklı düşünür ve o kadarda uzun yaşarsınız

kemalkayatürk' Alıntı:
96 yılından beri internet kullanırım.ama ilkkez bir forum sitesine ciddi olarak üye oldum.ve bir konuda yazı yazıyorum.beceremz veya yanlış yere yazarsam peşinen özür dilemiş olayım.hayati idame konusu benim çok sevdiğim bir alandır.yaklaşık 93 yılından beri bu konuda kendime uygulama araştırma yapıyorum.burada okuduklarımın bişr çoğu çok hoş ve doğru bilgiler.ben her hangi bir bilgi paylaşımıda bulunmayacağım.sadece bir öneride bulunacağım.hayati idame bir bütün değildir.kategorileştirilerek ele alınmalıdır.dağda bulunan bir insan ile ormanda bulunan bir insanın veya aynı yerde ağustos ayında olan bir insanla ocak ayında aynı yerd bulunan bir insanın ihtiyaçları veya riskleri tabiki çok farklıdır.benim bu ve diğer sebeplerden dolayı üç ayrı çantam var tipler hacimleri ve muheviyatları bir birinden farklı üç ayrı çanta.birde şuna inanıyorum bu olaylarda teorik bilgi tabiki önemli ama işin aslı tecrübe ve uygulamadır.isan zorda kaldıkça aklı çok değişik çalışıyor.

Çantalarınızın içeriğini bizle paylaşmanız mümkün mü?

deserteagle' Alıntı:
Çantalarınızın içeriğini bizle paylaşmanız mümkün mü?

benımde yaz ve kış cantam ekipmanlarım ayrıdır iklim ve doğada gereksinimler degişiyor....ama hayatda kalmak için asıl şey herşeye hazırlıklı temel bilgili olmak neyi nasıl nezaman yapacgamızla hayatımızı kurtarırız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR